internet do nawigacji ?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: krystianb »

doman18 pisze:Kogoś kto podchodzi pod szablon się dodatkowo sprawdza. Wchodzi się na konto delikwenta i patrzy. A nie bezmyślnie po 1 poście szufladkuje " bo mam GURU w sygnaturce więc wszystko wiem i nic mnie nie więcej obchodzi"
Cuda się takie dzieją, że jeden z pierwszy użytkowników forum, po x latach nieobecności wstawił posta wychwalającego repeatery gsm. Do dziś nie wiem co to było bo się więcej nie odezwał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

doman, spróbuj wjechać w tą strefę bez sieci play i uruchom wyszukiwanie sieci ręcznie,
jak znajdziesz jakąś sieć, to się po prostu zaloguj, to wypróbujesz ręcznie roaming krajowy,
tak czy śmak, automatyczny wybór powinien działać i szukać alternatywnych sieci.
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: kolor100 »

doman18 pisze:Play się wystrzegaj. Moja cała rodzinka jest i ostatnio jest wielki problem bo operatorzy nie przedłużyli dzierżawy playowi na BTS i zarówno w mojej rodzimej miejscowości jak i miejscowości mojej żony jest 0 (zero) zasięgu. Więc do rodzinki nie można się dodzwonić i też jak przykeżdzamy w odwiedziny to też nie możemy nic robić ani nie można sie z nami skontaktować. Ostatnio żona się zapomnała i coś zamowiła przez domowy internet (tmobile) ale nie mogla odebrać smsa z kodem do przelewu.
Teściowa ma na kartę i przenieśliśmy ją do plusa ale moja mama ma jeszcze kilka miesięcy abo i konsultant jej chamsko wmawiał że ok, coś tam postarają się zrobić ale tak naprawdę w umowie nie ma gwarancji zasięgu. Mama wybiera się do Obrońcy Praw Konsumenta.

Przecież wystarczy w ustawieniach telefonu ustawić ręcznie np. Orange, Plus lub T mobile, bo prawdopodobnie Play ma tam jakiś śladowy zasięg i telefon nie przełącza się automatycznie na innych operatorów, wieć trzeba ustawić ręcznie.
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

<font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> jestem po testach u teściów. Nie ma tragedii bo zasięg Playa jakiś jest tylko nie tam gdzie trzeba ale szybkość neta w porównaniu do konkurencji totalna porażka. Największą niespodzianką był dla mnie Plus. Ale pełne wyniki wrzucę po jutrzejszych testach u mojej mamy i to w osobnym topiku z zapytaniem o sprzęt a tutaj tylko zostawię linka.

PS. Pomiary robiłem appkami Network cell info lite oraz speedtest. Jak jest coś lepszego to dajcie znać.
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

Zamieszczam skrót testów które robiłem w długi weekend. Pełną wersję zamieszczę w osobnym topiku odnośnie wyboru anten

Oczywiście roaming krajowy jest włączony.

1. Rokitów.
Tak jak pisałem zasięg Playa jest, szczególnie w salonie jest ok. Problem polega na tym że teściowa 80% czasu trzyma telefon w kuchni. Kuchnia to taki punkt centralny domu, teściowa tam najczęściej przebywa i jest w stanie usłyszeć telefon jeżeli jest na zewnątrz.

Cztery pierwsze to pomiary z kuchni z miejsca gdzie telefon leży. Dwa niżej to pomiary z salonu. Słabo ale jest.

Obrazek

3. Drewniki.
Testowałem karty parami:
- Play + T-mobile
- Pus + Orange
W ręcznym wyobrze sieci dla Play pojawia się tylko Plus ale nie da się na niego przełączyć ręcznie. Jakiekolwiek próby dzwonienia z Play/RMB kończą się fiaskiem. Jedyny zasięg który złapałem w Playu był na balkonie na 1 piętrze gdy trzymałem telefon wysoko.

Ogólnie jedynie Plus w tamtym miejscu ma zasięg.

Obrazek


Jeszcze raz dodam, że wcześniej było dużo lepiej. Nie bez kozery zarówno teściowa jak i moja mama miały przez parę lat Playa. Zasięg był w obu miejscach dobry, nie było problemów z dodzwonieniem się.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

ustaw im ręcznie na sztywno np orange, lub Tmobila w 3G i będą działać bez HD-voice..
doman18
Stały użytkownik forum
Posty: 81
Rejestracja: 2011-08-28, 14:56
Lokalizacja: Lublin

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: doman18 »

Czytanie ze zrozumieniem to coraz rzadsza umiejętność ...
kolor100
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2017-06-26, 21:55

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: kolor100 »

doman18 pisze:
Ogólnie jedynie Plus w tamtym miejscu ma zasięg.
Play wypowiedział umowę roamingową sieci Plus do końca 2019, jak widac trochę wcześnie przestało działać, u mnie też karta Play nie chce się zarejestrować do Plusa. Jak jest dobry zasięg Plusa, to wiesz co robić.
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: internet do nawigacji ?

Post autor: -niXon- »

Jest teraz sporo operatorów działających na zasięgu plusa, dobre oferty mają..
ODPOWIEDZ