internet do nawigacji ?

Dyskusje o ofertach operatorów (GSM/UMTS/HSPA/LTE) krajowych i zagranicznych (m.in.: Cyfrowy Polsat, Aero2), umowach, limitach, reklamacjach itp.
Polecamy na początek: Aero2 - darmowy dostęp do internetu -> www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=30177

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy

Re: internet do nawigacji ?

Postautor: krystianb » 2019-08-15, 08:12

doman18 pisze:Kogoś kto podchodzi pod szablon się dodatkowo sprawdza. Wchodzi się na konto delikwenta i patrzy. A nie bezmyślnie po 1 poście szufladkuje " bo mam GURU w sygnaturce więc wszystko wiem i nic mnie nie więcej obchodzi"
Cuda się takie dzieją, że jeden z pierwszy użytkowników forum, po x latach nieobecności wstawił posta wychwalającego repeatery gsm. Do dziś nie wiem co to było bo się więcej nie odezwał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!

Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior

Postautor: -niXon- » 2019-08-16, 11:15

doman, spróbuj wjechać w tą strefę bez sieci play i uruchom wyszukiwanie sieci ręcznie,
jak znajdziesz jakąś sieć, to się po prostu zaloguj, to wypróbujesz ręcznie roaming krajowy,
tak czy śmak, automatyczny wybór powinien działać i szukać alternatywnych sieci.

kolor100
Stały użytkownik forum

Postautor: kolor100 » 2019-08-16, 12:16

doman18 pisze:Play się wystrzegaj. Moja cała rodzinka jest i ostatnio jest wielki problem bo operatorzy nie przedłużyli dzierżawy playowi na BTS i zarówno w mojej rodzimej miejscowości jak i miejscowości mojej żony jest 0 (zero) zasięgu. Więc do rodzinki nie można się dodzwonić i też jak przykeżdzamy w odwiedziny to też nie możemy nic robić ani nie można sie z nami skontaktować. Ostatnio żona się zapomnała i coś zamowiła przez domowy internet (tmobile) ale nie mogla odebrać smsa z kodem do przelewu.
Teściowa ma na kartę i przenieśliśmy ją do plusa ale moja mama ma jeszcze kilka miesięcy abo i konsultant jej chamsko wmawiał że ok, coś tam postarają się zrobić ale tak naprawdę w umowie nie ma gwarancji zasięgu. Mama wybiera się do Obrońcy Praw Konsumenta.

Przecież wystarczy w ustawieniach telefonu ustawić ręcznie np. Orange, Plus lub T mobile, bo prawdopodobnie Play ma tam jakiś śladowy zasięg i telefon nie przełącza się automatycznie na innych operatorów, wieć trzeba ustawić ręcznie.

doman18
Stały użytkownik forum

Postautor: doman18 » 2019-08-16, 19:10

»»na razie«« jestem po testach u teściów. Nie ma tragedii bo zasięg Playa jakiś jest tylko nie tam gdzie trzeba ale szybkość neta w porównaniu do konkurencji totalna porażka. Największą niespodzianką był dla mnie Plus. Ale pełne wyniki wrzucę po jutrzejszych testach u mojej mamy i to w osobnym topiku z zapytaniem o sprzęt a tutaj tylko zostawię linka.

PS. Pomiary robiłem appkami Network cell info lite oraz speedtest. Jak jest coś lepszego to dajcie znać.

Wróć do „Co wybrać - usługi operatorów GSM/UMTS/HSPA/LTE”