Merlin U630 nie żyje po upgradzie firmware

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tohm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-29, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Merlin U630 nie żyje po upgradzie firmware

Post autor: tohm »

Witam.
Koleżanka posiada kartę Novatel Wireless Merlin U630 z HW:00.55.
Ponieważ sama nie potrafiła sobie skonfigurować połączenia pomogłem jej - zainstalowałem sterowniki, oraz zrobiłem upgrade firmware do ver.14.4 Sterowniki, oprogramowanie i plik do upgradu firmware zgrałem jej na płytkę i... to był mój błąd. Kiedyś oprogramowanie powiesiło się, więc chciała uruchomić go ponownie... Ikonka pliku do upgradu firmware była podobna do tej od programu do tej od programu do obsługi :-( Dalej chyba już nie muszę pisać...
Efekt jest taki, że w tej chwili karta jest wykrywana przez Windows jako PCMCIA MTD-0002, sterowniki są nieznane :-( Na karcie świecą wszystkie diody (żółta, czerwona i niebieska) i właściwie nic nie można więcej zrobić. Przekopałem wszystkie możliwe fora dyskusyjne w poszukiwaniu sterowników do MTD-0002 - kiedyś miałem taki przypadek z pendrivem, że po nieudanym upgradzie można było po zainstalowaniu innych sterowników wejść w tryb recovery i wrócić do wcześniej używanych.
W necie na witrynie Microsoftu pod KB319326 jest dyskusja na temat występowania problemu z nieszczęsnym MTD-0002, jednakże informacje tam zawarte są dla mnie mało przydatne.
Może ktoś wie, w jaki sposób można "ożywić" posiadaną przezemnie kartę ?
ODPOWIEDZ