Błaganie o pomoc! :(

Dla obecnych i przyszłych użytkowników internetu satelitarnego TP, Astra2Connect, Tooway, skyDSL, VSAT.
Reklama:Szukasz dostawcy internetu satelitarnego? Sprawdź ofertę TS2 Space https://ts2.space/pl/internet-satelitarny/.

Moderatorzy: marcin, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neissi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-29, 18:57
Lokalizacja: Mojusz

Błaganie o pomoc! :(

Post autor: neissi »

Kochani pomóżcie, bo zaraz wybuchnę :cry:

Mieszkam tam, gdzie (nazywając rzeczy po imieniu) psy d***** szczekają. Poprawka! :arrow: D*** psami szczekają 8)
Mam tu taki "internet" radiowy, że zanim otworzy się najprostsza stronka, to ja już mam partyjkę pasjansa zrobioną. A wcale nie jestem w tym taka szybka :wink:

Szukam jakiegoś inego rozwiązania w celu kontaktu ze światem. Problem w tym, że nawet neostrada tu nigdy nie dotrze. Chciałabym łączyć się przez satelitę, ale nie wiem czy wszystko będzie tu odbierało (mam Cyfrę+ i odbiera).

Przeczesałabym net w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania, ale sami wiecie... wiatr we włosach :lol:

Póki jeszcze nie zwariowałam do reszty, napiszę Wam co mam, a Wy zaproponujcie mi please jakieś sensowne i w miarę tanie rozwiązanie. OK? :)

W tej chwili płacę za neta 40zł/m-c, ale ta niska cena nie jest warta urazu psychicznego, jakiego przy tym doznaję. Sami wiecie do czego doprowadza aż 8kbps ;)

A więc dysponuję: :oops:

- nieszczęsną anteną kierunkową, którą łączę się z radiówką;
- komputerem stacjonarnym z kartą radiową do anteny;
- laptopem ASUS A6jc z chyba wszystkimi kartami do łączenia się z netem jakie istnieją;
- telefon na kartę Sony Ericsson W810i
- antenę satelitarną, która służy mi do Cyfry+, ale jakby była potrzebna...

Nie mam pojęcia czy niektóre z tych rzeczy się do czegoś nadadzą, ale czekam na propozycje :) Może coś uda się z tego sklecić :oops:

A teraz będę się modlić żeby było mi dane odebrać wzelkie odpowiedzi :(

KOCHANI LICZĘ NA WAS!

neissi
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: zDaleKi »

Jako że satelita służy tylko i wyłącznie, że tak to po amatorsku nazwę do "ściągania danych" potrzebujesz jeszcze łącza zwrotnego, czyli do "wysyłania".
Myślę, że to łącze które teraz masz można do tego wykorzystać jeżeli będzie taka możliwość. Może komuś przyjdzie do głowy jakieś inne lepsze rozwiązanie.

A jeżeli nie, to kanałem zwrotnym będzie musiało być łącze komórkowe.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
neissi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-29, 18:57
Lokalizacja: Mojusz

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: neissi »

Dzięki, ale problem w tym, że ja nic z tego nie kumam :( Co mi jest potrzebne do założenia netu z satelity?

I co jest lepsze? Net z satelity, czy z komórki?

Czytałam tutaj o jakiejś karcie SIMDATA. Z tego, co czytalam, wygląda, że to całkiem fajne jest. Czy mam rację?

Dla mnie nie jest ważne skąd będę miała połączenie. Ważne żeby było lepsze niż to :?
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: sardo nunspa »

Internet satelitrny tylko odbiera dane. Musi być jakieś urządzenie które wysyła. I tu możesz wykorzystać to łącze, które już masz. Możesz kupić modem komórkowy albo telefon jako urządzenie zwrotne (czyli wysyłające dane).
Aby odbierać dane z satelity musisz posiadać kartę do odbioru internetu satelitarnego i wykupić abonament u dostawcy internetowego.

A przy okazji opisz ten Internet radiowy, jaką masz antenę ile jest do nadajnika i czy teren jest czysty miedzy nadajnikiem a Twoją anteną, czy są przeszkody może tu się jeszcze coś da zaradzić :)
Latka lecą...
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: zDaleKi »

neissi pisze:I co jest lepsze? Net z satelity, czy z komórki?
Trudne pytanie....
Po pierwsze do netu z satelity jak już tu pisaliśmy musisz mieć kanał zwrotny, czyli coś co wyśle dane. Bo z satelity możesz tylko ściągać dane (pisząc bardzo prostym językiem).... Dlatego i tak zapewne jakieś łącze komórkowe lub to co masz będziesz musiał wykorzystać.

Polepszy Ci się w ten sposób szybkość pobierania danych z internetu.

Natomiast jeżeli masz zasię UMTS/HSDPA u siebie, to teoretycznie jest to dobre rozwiązanie i może by Tobie wystarczyło. Ale jeżeli tylko GPRS czy EDGE, to nie będzie to o wiele szybsze od tego co masz.
Ale o tym wszystkim to już lepiej podyskutować na sub-forum "internet komórkowy" bo wykraczamy poza temat tego sub-forum.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: raptou »

Najprościej, jeżeli zdecydujesz się na internet drogą satelitarną to urządzenie Forsway F10 lub F11. Pierwszy, jako wspomniany kanał zwrotny wykorzystuje GPRS a drugi EDGE.

Cała konfiguracja polega na podłączeniu wtyczki Lan, anteny i zasilania. Mozna to rozdzielać na wiele zwykłym Switchem lub hubem, zarządanie jak każdym routerem poprzez stronę www. Działa z każdym systemem operacyjnym bez specjalnej konfiguracji.
Niestety już nie ma konkurencji. jest jedna firma oferująca takie usługi na polskim rynku (lada dzień połknie też iPlus Boostera)
Zanim jednak się zdecydujesz na takie rozwiazanie poczytaj o wszystkich wadach i zaletach.
Trochę wad internet satelitarny jednak ma i warto, żebyś o nich wiedziała, zanim podpiszesz umowę.

Trochę sie wreszcie ruszyło w tym temacie i ceny sprzętu są wreszcie "dla ludzi" obecnie Forswaya można mieć już za 1 zł przy długoterminowej umowie. Wcześniej cena tego sprzętu była wręcz zaporowa a dla mnie internet poprzez kartę DVB i modem GPRS to bardziej proteza nie internet. Skomplikowane to to i sporo z tym jest problemów

Powtarzam. Przeczytaj opinie użytkowników ! Ma to sporo zalet ale i trochę wad, więc uważnie przeczytaj co o tym piszą użytkownicy zanim się zdecydujesz !

Od lutego ma ruszyć jeszcze jedna usługa - tym razem w pełni dwukierunkowego dostępu przez satelitę. Nazywa się to Astra2Connect Triple Play.
Cena dwukierunkowego konwertera - ok. 1600 zł
Abonament 128UP/1024DOWN - ok 300 zł
Usługa bedzie działać w oparciu o Astrę 1D na pozycji 23,5 stopnia, wschód.
Ma to być internet, VoIP, TV w jednym (dlatego Triple play)
Nie wiele jeszcze o niej wiem i nie ma jeszcze oficjalnego cennika.
Awatar użytkownika
neissi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-01-29, 18:57
Lokalizacja: Mojusz

Re: Błaganie o pomoc! :(

Post autor: neissi »

Dzięki za odpowiedzi :) Poczytałam trochę forum i widzę, że faktycznie jeśli na przykład założę iPlusa SIMDATA to nie będzie to większy wiatr we włosach niż mam. Wszystko ma swoje plusy i minusy :?

Niestety jak się już raz zaznało super przesyłu to potem ciężko jest przejść na coś, co tylko udaje, że jest :(
ODPOWIEDZ