Problem z GT 3G+, brak transferu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mazooor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-30, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: mazooor »

Witam.

Od okolo roku korzystam z business everywhere w orange. Od czasu pojawienia sie hsdpa mam powazny problem - korzystac z uslugi moge srenio 30 minut na dobe - po odpaleniu sulugi dziala przed 15-20 sekund, potem mimo ze zasieg 3g na max a hsdpa na 3 kreski brak trasferu! Nie chodzi o spadek predkosci ale calkowity brak transferu. Firmware dla karty to 3.19, z instalacja nie bylo problemu, potem chodzilo super przez kilka dni a teraz dzwon - tak juz od ponad miesiaca. Problem wystepuje wlasciwie o kazdej porze w calej warszawie. Modem byl sprawdzany z inna sim i jest ok. na innych komputerach tez to samo. Sim sprawna i sprawdzana testerem> skladalem juz dwie raklamacje w orange, twierdza ze wszystko u nich jest ok -argumentuja to spadkiem predkosci ze wzgledu na wysoki ruch uzytkownikow, ale problem wystepuje 24h/dobe i 7 dni w tygodniu w calej wawie. HELP!!!
<<<mazooor>>>

Sierra Aircard 850 / Merlin U870
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: dtech »

Czasami mam podobnie ale dosyć rzadko.

Puszczam wtedy pinga na wp i czekam aż zacznie działać najczęściej po paru sekundach już jest ok.
FINCH
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2006-12-01, 09:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: Problem z BE w Orange - brak transferu

Post autor: FINCH »

mazooor pisze:Witam.

Od okolo roku korzystam z business everywhere w orange. Od czasu pojawienia sie hsdpa mam powazny problem - korzystac z uslugi moge srenio 30 minut na dobe - po odpaleniu sulugi dziala przed 15-20 sekund, potem mimo ze zasieg 3g na max a hsdpa na 3 kreski brak trasferu! Nie chodzi o spadek predkosci ale calkowity brak transferu.
Witam,

Na początek spróbuj puścić ping na dowolny host w czasie korzystania z internetu .

Czyli natychmiast po połączeniu wywołaj komendę

ping -t onet.pl


Daj znać czy coś się zmieniło !
FINCH | MOTOROLA A835 + LicencjaGPRS = 40 kB/s
mazooor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-30, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: mazooor »

"uplynal limit czasu rzadania" - taka komende wyswietla aplikacja. Co z tym mozna zrobic? Kiedy dzwonilem pod *800 czyli do bok'u technicznego konsultan powiedzial, ze dziwnie wygladaj logowania z mojego numeru (nie sprecyzowal), ale od tej pory juz kilkakrotnie skladalem reklamacje... reszta jak w poscie powyzej


edit: po ok 15 minutach ponowna proba - ping na poziomie 100-190 , najczesciej w grancach 120. chwilowo jakby przyspieszylo. Sprawdze pozniej i dam znac.
Ostatnio zmieniony 2007-01-30, 15:51 przez mazooor, łącznie zmieniany 1 raz.
<<<mazooor>>>

Sierra Aircard 850 / Merlin U870
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: dtech »

Jak dziwnie wyglądają to męcz ich nie wygłąda normalnie :)
Kwiatronus
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-01-23, 12:44
Lokalizacja: warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: Kwiatronus »

a czym można wspomóc gubienie pakietów??? u mnie częściowo przekacza czas odpowiedzi... większość bywa w przyzwoictej normie...
mazooor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-30, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: mazooor »

dtech pisze:Jak dziwnie wyglądają to męcz ich nie wygłąda normalnie :)
meczylem... sa albo leniwi albo niedouczeni:)

Co moze byc przyczyna??
<<<mazooor>>>

Sierra Aircard 850 / Merlin U870
Kwiatronus
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-01-23, 12:44
Lokalizacja: warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: Kwiatronus »

a czym można wspomóc gubienie pakietów??? u mnie częściowo przekacza czas odpowiedzi... większość bywa w przyzwoictej normie...
dtech
Stały użytkownik forum
Posty: 79
Rejestracja: 2006-10-05, 08:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: dtech »

mazooor pisze: meczylem... sa albo leniwi albo niedouczeni:)

Co moze byc przyczyna??
Nie wiem czemu tak się dzieje ale nie poddawaj się.
To musi działać operator ci sprzedaje usługę więc niech rozwiążą problemy jakie maja i niech wszystko wyjaśnia.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: piotr2802 »

Ja mam tą samą sytuację ale mieszkam prawie w Centrum Krakowa, zasięg 3G full i jak ściągam pliki to mam średnio 7,5 kB/s, co nie jest UMTS, a tylko ciut lepszy GPRS. Płace 120 zł co miesiąc. Już dość mam tego ORANGE i ich pieprzonego internetu. Chętnie bym zrezygnował z umowy , ale dałem się wpakować na 2 lata i muszę się z nimi męczyć.

Czy jest jakiś sposób na operatora, kiedy mimo składanych reklamacji, ciągle transfer jest niski ?
mazooor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2007-01-30, 14:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z GT 3G+, brak transferu

Post autor: mazooor »

piotr2802 pisze:Chętnie bym zrezygnował z umowy , ale dałem się wpakować na 2 lata i muszę się z nimi męczyć.

Czy jest jakiś sposób na operatora, kiedy mimo składanych reklamacji, ciągle transfer jest niski ?

Rozmawialem ze znajomym technikiem z interconectu - podobno orange ma duzy problem z przepustowoscia laczy BTS->centrala. Co z tego, ze na linii telefon/modem ->bts masz 1,8Mb/s, instalacja od bts'a w glab sieci jest zapchana - orange tlumaczy to priorytetowym traktowaniem polaczen glosowych - tylko kto nawija w srode o 4.00 nad ranem?

ma ktos moze pomysl co z tym zrobic?? dzis po raz kolejny otrzymale taka sama info od operatora - ze spadek predkosci wynika z ww. sytuacji, nic nie moga z tym zrobic itd., tymczasem kolega obok wyciska 1,2Mb/s z identycznego sprzetu i tez w orange.... HELP!!!!!!!
<<<mazooor>>>

Sierra Aircard 850 / Merlin U870
ODPOWIEDZ