Anty ED77 -> aplikacja

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bluecrush
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2006-04-25, 06:15
Lokalizacja: /dev/null

Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: bluecrush »

I oto w końcu TechLab postarało się aby nie korzystać z Orange GPRS/EDGE z nielubianej aplikacji ED77. A za pośrednictwem windowsa XP :D

Instrukcja ręcznej konfiguracji połączenia z Internetem przez modem ED77 w systemie Windows XP pobierz dokument PDF
Instrukcja ręcznej konfiguracji połączenia z Internetem przez modem ED77 w systemie Windows 2000 pobierz dokument PDF
Instrukcja ręcznej instalacji i obsługi modemu ED77 pod MS Windows 98 SE i ME pobierz dokument PDF

Ja się połączyłem przez XP :jupi: ;-)

EDIT:
Modyfikacja tematu (uzupelnienie po ->)
(BliSki)
Ostatnio zmieniony 2009-03-27, 16:20 przez bluecrush, łącznie zmieniany 1 raz.
Samsung Galaxy S6 | OFnK
nunek07
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2007-01-20, 18:48
Lokalizacja: Drzewica

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: nunek07 »

To wszystko co podałeś znajduje się również na płytce z oprogramowaniem do modemu...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: Jaco »

Ja nie zakładając nowego tematu zapytam tutaj.
Dziś robiłem sobie testy z modemem ED 77 i:
1).Połączyłem sie dial-up bez wgrywania aplikacji EDGE Dialer.
Najgorzej jest z pinem bo nie mogę go z karty ORANGE wyłączyć.Ale połączenie poszło za pierwszym razem.PIN podałem przez Hyperterminal.
2).Zrobiłem tak samo tyle że z kartą ERY z której ja korzystam.Na tej karcie nie mam pina także loguje sie do sieci bez problemu (było by tak samo jakby orange nie mialo pina).Połączenie również zostało ustanowione.Blokady SIMLOCK też nie ma.
A teraz do rzeczy.
Dlaczego ten modem nie jest wywkywany przez system po odłączeniu go od kompa i powrotnym podłączeniu.Nawet po restarcie nie ma go w MU.Trzeba zrobić nowe wyszukiwanie Plug Play i dopiero się znajduje.
Co tu jest grane?
Na moim optionie nie ma czegoś takiego.Zawsze jest widzialny przez system.Mam WIN XP SP2.
Jak ktoś wie co mozna z tym zrobić proszę o sugestie.
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: g »

Jaco pisze:Blokady SIMLOCK też nie ma.
Blokada jest, jak i w telefonie, software'owa ;)
Jaco pisze:Jak ktoś wie co mozna z tym zrobić proszę o sugestie.
ten typ tak ma i na to się nie da nic poradzić, chyba, że sam napiszesz sobie aplikację (a najlepiej od razu usługę), która sama będzie robiła to wyszukiwanie za Ciebie
--
Edek w?adca kredek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: Jaco »

g pisze:Blokada jest, jak i w telefonie, software'owa.
Jak byś poczytał trochę forum to byś się doczytał że na niektórych modemach pod USB w tym ED 77 nie ma blokady simlock.
Takie modemy sprzedaje ORANGE a jak może się doczytałeś w moim poście
Połączenie również zostało ustanowione.
Ja użyłem swojej karty od Blueconnecta.
Co do samej aplikacji to prowadzę na ten temat dość burzliwą wymiane maili z serwisem ED 77 i jak na razie zagiołem ich tym problemem.Jakie dziwne odpowiedzi uzyskuje to nie jeden z forumowiczów by sie uśmiał.
Jak zakończę sprawę przedstawie na forum.
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: g »

Jaco pisze:Jak byś poczytał trochę forum to byś się doczytał że na niektórych modemach pod USB w tym ED 77 nie ma blokady simlock.
Nie muszę czytać forum żeby wiedzieć, że na samym urządzeniu ED77 nie ma simlocka, ale jest on realizowany programowo przez aplikację EDGE Dialer i 95% użytkowników modemu będzie twierdziło, że urządzenie ma simlocka, bo po włożeniu karty obcego operatora nie da się połączyć z netem.
Jaco pisze: Co do samej aplikacji to prowadzę na ten temat dość burzliwą wymiane maili z serwisem ED 77 i jak na razie zagiołem ich tym problemem.Jakie dziwne odpowiedzi uzyskuje to nie jeden z forumowiczów by sie uśmiał.
Co zrobiłeś ?? "zagiołeś" ?? Sprawdź jak się poprawnie pisze to słowo.
A nie dostałeś odpowiedzi od serwisu: u nas wszystko działa ?? :)
Jaco pisze:Jak zakończę sprawę przedstawie na forum.
bardzo chętnie pośmieje się :)
--
Edek w?adca kredek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: Jaco »

Każdemu zdarzają się błędy nie jesteśmy doskonali.Nie chcę tu żadnej gry na słówka. :lol:
Panowie z serwisu obrazili się na mnie i już nie piszą.
Chcesz się pośmiać to zapytaj ich o modem i wykrywanie bez aplikacji ED Dialer.Być może i ty dostaniesz odpowiedż że system Wndows jest do bani.
Lub jeśli masz takowy modem sam wypróbuj. :lol:
g
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2006-12-06, 11:14

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: g »

Jaco pisze:Każdemu zdarzają się błędy nie jesteśmy doskonali.Nie chcę tu żadnej gry na słówka. :lol:
To nie grajmy w słówka, tylko zainstalujmy FF 2.0 w którym jest sprawdzanie pisowni ;)
Jaco pisze: Panowie z serwisu obrazili się na mnie i już nie piszą.
Chcesz się pośmiać to zapytaj ich o modem i wykrywanie bez aplikacji ED Dialer.Być może i ty dostaniesz odpowiedż że system Wndows jest do bani.
Lub jeśli masz takowy modem sam wypróbuj. :lol:
Pisał do nich nie będę, bo faktycznie moduł Nokii nie zgłasza się podczas pierwszego skanowania urządzeń. Aplikacja instaluje dodatkową usługę, która przeprowadza skanowanie urządzeń na żądanie EDGE Dialera (przynajmniej tak jest w najnowszej wersji).
Jeśli umiesz programować, to napisz sobie programidło do odświeżania listy urządzeń i uruchom jest w trybie usługi, powinieneś być zadowolony, a i pewnie paru ludzi Ci podziękuje :)
Ja nie skorzystam, bo działam pod Debianem, więc nawet nie korzystam z EDGE Dialera :)
--
Edek w?adca kredek
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Anty ED77 -> aplikacja

Post autor: Jaco »

g pisze: Jeśli umiesz programować, to napisz sobie programidło do odświeżania listy urządzeń i uruchom jest w trybie usługi, powinieneś być zadowolony, a i pewnie paru ludzi Ci podziękuje
Niestety nie mam takich umiejętności jak @pogar który zawojował to forum swoim programem :lol:
A jak zapewne czytałeś wyżej ja tego ED-ka tylko testowałem.Aktualnie używam GT MAX.
ODPOWIEDZ