ZTE WF830 - POE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

Witam

Czy ktoś orientuje się w jakim standardzie POE "gadają" modem z routerem? Ewentualne czy ktoś dysponuje dokumentacją do tych urządzeń z takimi informacjami? Jest to zestaw od PLAY.

pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: matek451 »

Nie spełnIają żadnego ze standardów POE,http://www.zmtel.com/pro-9-3.html
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

Szkoda
A orientuje się kolega jaki jest pinout w tych urządzeniach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: matek451 »

A jaki problem masz z tym WF830?
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

Nie mam żadnego problemu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: matek451 »

ODU jest zasilany jest z POE na WAN, sam mam jeden IDU z uwalonym zasilaczem na WAN, uruchomiłem go na zasilaczu i adapterze POE 24V,1 A z GE od UBIQUITI. Zasila prawidłowo ODU,, link miedzy nimi na 1Gb/s.Ale jak działa to nie kombinuj tylko korzystaj z zasilania przez POE WAN na IDU.
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

Super, że się da tak podłączyć ODU. Ale zżera mnie ciekawość. Skoro ZTE nie jest zgodne z żadnym standardem POE to adapter POE 24V,1 A z GE od UBIQUITI też nie jest zgodny z żadnym standardem POE skoro oba urządzenia są zgodne ze sobą?
A może jednak oba są zgodne ze standardem POE na ośmiu żyłach, ethernet i zasilanie ze wspólnymi żyłami. Nigdzie nie mogę tego znaleźć. Masz jakąś dokładniejszą specyfikację tego adaptera?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: matek451 »

Raczej za dużo nie kombinuj, ja mam te urzadzenia od ZTE Polska, jak mi padł WAN POE na IDU to mi dosłali nowy IDU i po rozmowie z nimi wykorzystałem tytułem prób ten adapter od UBIQUITI, dostałem też adapter ZTE od nich aby zobaczyć czy to zadziała, zadziałało na obydwu ale tak jak pisałem, IDU był spisany na straty a POE na WAN uszkodzony. W twoim wypadku WAN POE działa i podłączenie dodatkowego zasilania przez adapter skutkuje zapewne uszkodzeniem WAN POE lub co gorsze ODU. Natomiast podłaczenie samego ODU POD ten adapter nic nie da bo potrzebne jest połaczenie z WAN IDU, które odpowiada za wszystkie funkcje sieciowe.
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

Chciałbym wykorzystać IDU jako router wifi. W tym momencie IDU stoi na strychu i na parterze nie ma sygnału wifi. Gdybym przeniósł IDU na piętro wtedy sygnał byłby widoczny. Niestety nie dam rady poprowadzić bezpośrednio kabla od IDU do ODU - infrastruktura tego nie umożliwia. Stąd pomysł: zasilić ODU z adaptera i wpuścić sygnał na SWITCH który też jest na strychu. A IDU użyć jako zwykłego routera podpinając go pod SWITCH, oczywiście uprzednio "wycinając" zasilanie z gniazda WAN/POE tak aby nie zepsuć SWITCHA - też pewnie jakimś adapterem. Mogę zaakceptować spadek trsnsmisji z 1Gb na 100Mb. I tak więcej z modemu nie wycisnę.
A kombinować to zacznę jak będę na 1000% pewny, że nic nie zepsuję - spokojna głowa. Ale dziękuję za ostrzeżenia.
Co Ty powiesz na takie rozwiązanie? Jak coś niejasne to mogę zrobić odręczny rysunek obrazującym pomysł.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: wojteks »

Postaw na dole dodatkowy AP (router) i po problemie.

Druga sprawa, skoro masz kabel z "dołu" do switcha i drugi z IDU do ODU to spinasz kable razem (złaczką) i przenosisz IDU na "dół".
Nie pomagam na PW!
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

wojteks pisze:Postaw na dole dodatkowy AP (router) i po problemie.
- Można tak zrobić ale szkoda mi, że ten router od Play stoi i się marnuje - a to bardzo dobry router. W ogóle ten zestaw jest mega.
wojteks pisze:Druga sprawa, skoro masz kabel z "dołu" do switcha i drugi z IDU do ODU to spinasz kable razem (złaczką) i przenosisz IDU na "dół".
- Mógłbym tak zrobić ale wtedy będę miał tylko wifi. Do switcha też trzeba "wpuścić" internet a switch stoi na strychu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: wojteks »

No to najprościej dodatkowy AP dodać (ewentualnie router pracujący tylko jako AP i switch).
Nie pomagam na PW!
neuros
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2020-03-24, 14:33

Re: ZTE WF830 - POE

Post autor: neuros »

matek451 pisze:ODU jest zasilany jest z POE na WAN, sam mam jeden IDU z uwalonym zasilaczem na WAN, uruchomiłem go na zasilaczu i adapterze POE 24V,1 A z GE od UBIQUITI. Zasila prawidłowo ODU,, link miedzy nimi na 1Gb/s.Ale jak działa to nie kombinuj tylko korzystaj z zasilania przez POE WAN na IDU.
Mógłbyś podać mi dokładne namiary na ten adapter?
ODPOWIEDZ