Modem parametry połączenia.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

Szuka i nie mogę znaleźć. Jak czym sprawdzić takie parametry modemu jak :RSRP,RSRQ,SINR,RSSI. Próbowałem top_net_info ale nie bardzo wiem co i gdzie wpisać bo nie wykrywa mojego modemu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: matek451 »

A jaki to modem?
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

Taki z Cyfrowego polsatu ZTE MF821 co to się porobiło żeby nie można znaleźć jakiegoś prostego programu aby móc odczytać przynamniej te 4 podstawowe parametry jak RSRP,RSRQ,SINR,RSSI szukam już ponad godzinę i wszędzie dużo napisane ale jakim programem i jak to nie znalazłem.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: matek451 »

To jest zabytek, na niego nigdy nie było aplikacji do zarzadzania pasmami i diagnostyki sygnału. Jesli korzystasz z managera połaczeń od Plusa/CP to w nim powinna być Diagnostyka i pokazac jakies dane. To jest sprzęt z innej epoki, w czasach kiedy LTE robiło pierwsze kroki. MF821 od dawna nie jest wspierany przez ZTE.
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

Po raz kolejny w Cyfrowym Polsacie zostałem oszukany. Pisałem już jakie miałem kłopoty i mam nadal jeżeli przestanę płacić do 16.11.2022 r po 51 zł.
Żeby mi nie zależało na kasie to olał bym ten CP i zamówił taką opcję z B818 jaką mi tutaj w innym dziale doradziłeś. Niestety nie sądzę abym coś wskórał z CP nawet gdybym pisał skargę do UKE. Czy tak czy tak to muszę wyłożyć kasę. Na razie to chyba wyjdzie taniej gdy kupię sam jakiś modem w granicach 150-200 zł i przełożę kartę tylko też nie wiem jaki wybrać. Każdy zachwala - nawet jak jest prywatnym sprzedawcą, że jego najlepszy. Oj co za czasy nastały.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: matek451 »

]Ale na jakiej podstawie umowa jeszcze przez26 m-cy? A co do sprzetu to takim cwaniakom śmiejesz się w twarz jak oferują ci szmelc, oczywiście najpierw musisz mieć podstawową wiedzę w temacie. Do CP to nie potrzeba jakiegoś super sprzetu bo jego sieć LTE to skansen technologiczny, Solorzowy Plus/CP to najgorsza sieć w Polsce, zamiast ja modernizwać bombarduje ludzi głupawymi i kłamliwymi reklamami na antenach Polsatu. Na Bielanach jest cieniutki jak barszczyk z kilkoma 3-4stacjami z LTE1800+900, najblizsza na kominie Norblina. Do Plusa wystarczy nawet router bez agregacji pasm LTE a B525 z agregacją LTE1800+900 to już wypas, ten operator tam jest o lata swietlne za konkurentami, wybierają go tylko masochiści, router B525 np.https://allegrolokalnie.pl/oferta/route ... we-antenki,
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

"Ale na jakiej podstawie umowa jeszcze przez26 m-cy" Bom głupi i tak jak koń z klapkami na oczach 3 raz ją przedłużałem plus doliczali ren okres wcześniejszego przedłużenia umowy. Wiesz oni jeśli chodzi o ich interesy to bardzo się zabezpieczają - zresztą nie tylko oni. Czyli jestem masochistą - jednak jestem :brawa: Ten router jest dla mnie za drogi. Widzę że masz dużą wiedzę jaki na razie dobrać modem abym mógł przełożyć kartę i nie płacił za nic. Aha nie spojrzałem ten z linku to 200 zł mogłoby być. A co sądzisz o tym E5783-230 ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: wojteks »

Do stacjonarnego użytku stacjonarny router, do przenoszenia w kieszeni przenośny.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: matek451 »

E5783 obsługuje te same agregacje pasm co B525 ale to mobilny routerek MiFi, nie polecany do pracy 24/7 jako stacjonarny. Minus to brak złacz anten zewnĘtrznych które ma B525, które często są konieczne na 1800-2600MHz.
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

Mnie na teraz to chodzi głównie o internet mobilny używany z laptopem w pracy. Co stacjonarnego to mam możliwość założenia internetu na światłowodach przez http://www.kampinostelco.pl/internet-te ... ab_telefon za 69 zł miesięcznie bez telefonu i telewizji.
FLASH 100 Mbps (upload 10 Mbps) 69 zł/mc. Także szukam odpowiedniego w miarę nowoczesnego modemu.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: onken »

Modem to oni Ci dadzą raczej swój

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Nornik47
Użytkownik forum
Posty: 48
Rejestracja: 2014-05-01, 15:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Modem parametry połączenia.

Post autor: Nornik47 »

Wiem że dadzą modem, mnie chodzi nie o internet stacjonarny tylko mobilny, źle to napisałem. Wybrałem z allegro używany E5783-230.
ODPOWIEDZ