Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Dla przyszłych kupujących modem. To urządzenie to jakaś zabawka w dużym plastikowym pudełku. Soft odwala cyrki, trzeba resetować i wtedy na tych samych pasmach co przed chwilą działa zamiast 3mbps to jest 40 :D na tych samych pasmach telefon w pomieszczeniu wyciąga o ponad 10mbit więcej niż modem na dachu (w pomieszczeniu nie miał już całkiem szans) coś co testuje równolegle z tel, siedząc na dachu i przepinając pasma ani razu nie wygrało z p20 pro od huawei.... Co to jest? Odpowiedź jest chyba jasna. Klient w momencie zakupu jest tak wy...... Ze głowa mała.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6473
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: onken »

Niestety nie mogę się z Tobą zgodzić.
Mam dwa takie ( jeden w T-Mobile drugi w Plus ) i działają bardzo dobrze.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: piotrzet »

Może trafiłeś na wadliwy egzemplarz? Po to jest gwarancja aby takie rzeczy eliminować. Sam miałem na testach ten sprzęt i przez tydzień działał jak należy.
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Mike87 »

Lolnox pisze:Dla przyszłych kupujących modem. To urządzenie to jakaś zabawka w dużym plastikowym pudełku. Soft odwala cyrki, trzeba resetować i wtedy na tych samych pasmach co przed chwilą działa zamiast 3mbps to jest 40 :D na tych samych pasmach telefon w pomieszczeniu wyciąga o ponad 10mbit więcej niż modem na dachu (w pomieszczeniu nie miał już całkiem szans) coś co testuje równolegle z tel, siedząc na dachu i przepinając pasma ani razu nie wygrało z p20 pro od huawei.... Co to jest? Odpowiedź jest chyba jasna. Klient w momencie zakupu jest tak wy...... Ze głowa mała.
O którym modelu mówisz? Planuję zakup B818 i liczę na stabilne 60Mb/s
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

Mam sprzęt z tmobile. Jak wytłumaczyć że w dużo gorszym położeniu stary telefon na jednym pasmie ma więcej pobierania niż np urządzenie z agregowanymi 3 pasmami z tej samej anteny? Testowalem na różne sposoby w różnych miejscach siedząc na dachu z telefonami i tym zte..... Nie jest uszkodzony nie wyłączy się, trzyma połączenie czasem trzeba zrobić mu reset... Ale zasięg ma tragiczny. Rozumiem że mógłby być słabszy od innego urządzenia konkurencji ale od starego telefonu? W każdym starciu z nim przegrywa. Telefon widzi więcej anten niż on ale to już szczegół. Ogólnie komedia.

PS. MAM KONTO super admin i najnowszy soft i mogę wymuszać jakieś chce pasma.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: piotrzet »

A ty w ogóle wiesz w jakim temacie się wypowiadasz? To nie temat o ZTE tylko Huawei
Lolnox
Stały użytkownik forum
Posty: 63
Rejestracja: 2021-04-07, 08:18

Re: Wybór operatora i sprzętu. Huawei 4G Router 3 Prime vs HUAWEI 5G CPE Pro 2

Post autor: Lolnox »

piotrzet pisze:A ty w ogóle wiesz w jakim temacie się wypowiadasz? To nie temat o ZTE tylko Huawei
Wiem, sam go założyłem. Temat byl początkowo o huawei ale po kilku postach już wszystkie są o zte bo to był jedyny dostępny dla mnie model
ODPOWIEDZ