Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

Dzień dobry !
Proszę o pomoc, bo w tematach informatycznych jestem ułomny :facepalm: Stoję przed wyborem operatora sieci mobilnej. Mieszkam w 51.224655,22.381509 (pod Lublinem). Patrząc na BTSearch w pobliżu mam trzy nadajnik 3-4km, jeden wszystkich sieci i dwa tylko tmobile i orange, więc przypuszczam że te będą naj :D Telefon mam w plusie i z zasięgiem jest średnio. Orange miałem w routerze, internet zależnie od pory dnia, pogody i od liczby użytkowników działał zazwyczaj  zadowalająco/przeciętnie ale lepiej niż net w plusie. Router był jakiś stary hiuwawei bez anteny. Teraz gdy poczytałem posty mam ochote polepszyć internet. W tym momencie mam na próbę wzięty router alcatela linkhub lte cat7(wiem że to śmietnik ale nie było opcji by go nie wziąść) i 300gb z TMobile. Uważam że net jest taki sam jaki miałem w orange, a <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> nie gorszy. Teren od strony nadajników jest płaski, jest jeszcze sad i szczere pole :) ale planuje dać antene na dach więc będzie wyżej od drzew. Pomiary wykonane na zewnątrz, telefon był w kierunku nadajników, wysokość od podłoża to ok 3m.
1.Pytanie do was, jakiego operatora wybrać dla mnie?
2. Jaki router i antena? bo wiem że bez tego ani rusz :) zakres cenowy to dobry stosunek jakość/cena ale jeśli coś będzie warte dorzucenia trochę pieniędzy to się szarpne PLUS
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

Ciąg dalszy testów
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: piotrzet »

Testy na tym sprzęcie nic nie warte to router z agregacją 2 pasm. Zuepłnie nie jest wstanie wykorzystać możliwosci nadajnika. Kup najpierw porządny router typy Huawei B818 i zrób testy.
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

Karty sim wkładałem do mojego samsunga s8 i wtedy robiłem testy.
Router też testowałem na dworze i robiłem speedtesty, ani razu nie wyszło tak dobrze jak na telefonie, ale znacznie lepiej niż w domu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: matek451 »

Masz bardzo dobre narzędzie testowe czyli S8, w Orange pokazuje agregację 4 pasm LTE, parametry sygnału na LTE2100/1800 słabe , dostateczne na LTE800 i bardzo słabe na LTE2600, BTS NetWorks Folwarczna 33, podobne parametry sygnału z takiego samego w Motyczy. Potrzebny B818 i do niego antena kierunkowa, sprawdzisz obydwie stacje bazowe po kolei. Ewentualnie 500GB z MF258k, Alcatel się do tej lokalizacji i stacji bazowych nie nadaje, wart ze 150 zł elektrośmieć. W domu zapewne w Orange/T-mobile łaczysz się z tym BTS-em only 800/900MHz w Maryninie a to i tak lipa.
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

https://www.olx.pl/oferta/huawei-4g-rou ... JHJhc.html
Ten będzie git ? Na co uważać przy kupnie ? Sprzedający ma go z salonu play, kupiony za gotówke. To nie ma simlocka? Podobno jest faktura i gwarancja
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6479
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: onken »

W Playu outlet można kupić za 769

W 90 % przypadków to nówki sztuki.

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

Mam B818 :) bez anteny :( może uda się teraz wybrać ostatecznego operatora bo mam tmobile wzięty na próbe którego moge zwrócić jeśli coś byłoby lepsze ??
Chciałbym wykonać testy z routerem na dworze. Ktoś mnie poinstruuje co i jak ? Jakich danych potrzebujecie ? Ile i w jakich porach? Tylko dla tmobile/orange czy dla wszystkich ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19181
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: matek451 »

A Play? Test wszystkich pasm LTE2600, lte2100, LTE1800 i LTE800 po wymuszeniu Hmanagerem czy HuaCTRL lub LTE H-monitor i screeny z aplikacji oraz wieczorne speedtesty.
rwc95
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-05-07, 15:51

Re: Jakiego operatora wybrać ? Obrzeża Lublina

Post autor: rwc95 »

Czy to bardzo niemiarodajne testy jeśli wykonam je dziś (sobota) w godz 12-15 ?
ODPOWIEDZ