Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Góral
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-05-15, 14:03

Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: Góral »

Witam
Niedługo będę się przeprowadzać do Solca Kujawskiego, okolice ul. Ogrodowej.
Chciałbym się zapytać szanownych forumowiczów o wybór dostawcy internetu LTE.
W najbliższej okolicy (około 1km) są 2 BTS-y:
Play (26006) ID: BYD0305 - Solec Kujawski, ul. Leśna 2 - rurowy maszt własny
oraz
Orange (26003) ID: T-35962 (N!) - Solec Kujawski, ul. Żwirki i Wigury 1 - maszt na dachu budynku
T-Mobile (26002) ID: 35962 (N!) - Solec Kujawski, ul. Żwirki i Wigury 1 - maszt na dachu budynku

Z danych na mapie BTS wynika, że wszystkie BTS-y mają pasma LTE 1800, 2100 i 2600 (PLAY dodatkowo LTE800).

W związku z tym mam pytania:
1. Czy faktycznie wszystkie pasma są dostępne na tych BTS-ach?
2. Czy warto inwestować w modem Huawei B818-263 czy lepiej w tańszego Huawei B535-232? - chciałbym skorzystać z agregacji łącza
3. Czy zastosowanie anteny zewnętrznej do któregoś z powyższych modemów https://new-electric.pl/579-2498-antena ... odu-2x10_m spowoduje wzrost prędkości łącza oraz jego lepszą stabilność?

Jeżeli chodzi o moje wymagania, to zależy mi na dobrej prędkości łącza i jego stabilności (praca zdalna, dzieci w szkole on-line, itp.)
Chciałbym uzyskiwać minimum ok. 80-100Mb/s prędkości pobierania.
Na tę chwilę nie jestem w stanie wykonać pomiarów telefonem. Podobno telefon w sieci PLAY wewnątrz domu ma słaby zasięg.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: piotrzet »

A w tej lokalizacji nie ma światłowodu, że musi być koniecznie LTE?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: wojteks »

Jeżeli jest to zapewne LTE będzie 5 zł taniej.

A co do anteny to najlepiej kupić taką 40dBi albo i 50 jak ktoś sprzedaje.
Nie pomagam na PW!
BKpbO
Stały użytkownik forum
Posty: 127
Rejestracja: 2014-06-12, 08:52
Lokalizacja: z forum

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: BKpbO »

Nie lepiej całkowicie zrezygnować z internetu i żyć bez tego dziadostwa?
Góral
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-05-15, 14:03

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: Góral »

Witam ponownie
Sprawdzałem wcześniej możliwość podłączenia światłowodem i nie ma takiej możliwości, co najwyżej łącze radiowe o maksymalnej przepustowości 30Mb/s.
Więc zostaje mi tylko LTE.
Ciekaw jestem czy wskazane przeze mnie nadajniki obsługują agregację i w jakiej kategorii.

BKpbO: jasne, mogę zrezygnować z internetu i mieć święty spokój. Mogę również zrezygnować z prądu, wody, pracy i żyć jak dawniej przy świeczkach, korzystać z wychodka lub załatwiać się gdzie popadnie, za to nie przejmować się niczym i żyć na Twój czyli podatnika koszt, korzystając z wszelkich MOPS-ów itp. Niestety tak już mam, że wolę pracować, płacić podatki i dbać o edukację swoich dzieci, które od roku nie mogą normalnie uczęszczać do szkoły.
Proszę o informacje dot. możliwości ww. nadajników, może ktoś coś wie na ich temat?
Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: matek451 »

Podobno to ulica Ogrodowa ma z 2 km więc dzięki precyzji z jaka podaleś lokalizację mozna sobie pogdybać testów brak. Stad nie wiadomo czy zasięg z Lesnej czy z Makowisk gdzie Play tak samo ma agregację 4 pasm LTE. Wybór sprzętu z agregacja 4 pasm LTE jest oczywisty ale do routera antena zewnetrzna Dual LTE1800-2600MHz lub jakiś CPE 5G/LTE skoro marzą ci sie takie prędkości. Przy czym jak antena to nie jakies g... z Signaflex. Podsumowując B818 plus Dual LTE1800-2600 z Cybertecha lub MC7010 bo MF258k z Play ma problemy z FW B03.
Góral
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2021-05-15, 14:03

Re: Wybór dostawcy internetu LTE w Solcu Kujawskim

Post autor: Góral »

Cześć
matek451 dzięki za odpowiedź. Co do odległości i adresu. ul. Ogrodowa 3, więc wg. mapy mam około 1km do nadajników T-Mobile lub Play w centrum Solca.
Muszę jeszcze poczytać o antenach.
Pozdrawiam i oczywiście proszę o dalsze podpowiedzi.
ODPOWIEDZ