Netbox, zużycie danych

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Netbox, zużycie danych

Post autor: olka87 »

Hej, przymierzam się do wypowiedzenia umowy internetu radiowego bo działa fatalnie i interesuje mnie oferta netbox od playa 300gb za 70 zł. Generalnie już testowałam tu playa na routerze na kartę sim i wyciagal max ok 30mb/s. Zastanawia mnie taka rzecz, przy necie radiowym który średnio wyciągał jakieś 5, w porywach do 10mb/s średnia zuzycia danych za ostatni miesiąc na moim pc to 60 GB, czy mając sprzęt który będzie na pewno szybciej śmigał, nie spowoduje to szybszego zużywania danych? Chodzi o to czy zmieszczę się w tych 300gb. Właściwie to można zwiększyć pakiet, ale jak to u was jest z miesięcznym zużyciem danych? biorąc pod uwagę wszystko, tel, kompy itp.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: matek451 »

A jak wygladały te testy Play, jaki router, jakie pasma LTE, który BTS i jakie parametry sygnału z niego , podaj lokalizację.
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: olka87 »

https://goo.gl/maps/wjZmi3RDWo7hPPSK6 ten router to jakiegoś starego typu, z wkładanym modemem
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: olka87 »

D link dwr 116
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: piotrzet »

Podaj lokalizację i zrób testy wszystkich operatorów, a nie tylko Play. Nie porównuj internetu radiowego do internetu LTE to dwie zupełnie różne rzeczy.
Zużycie danych jest zależne od ciebie. Nie da się tego porównać. Dla mnie 300 GB to zdecydowanie za mało, a dla ciebie to trudno powiedzieć
velasco
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-05-19, 05:24

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: velasco »

olka87 pisze: czy mając sprzęt który będzie na pewno szybciej śmigał, nie spowoduje to szybszego zużywania danych? Chodzi o to czy zmieszczę się w tych 300gb. Właściwie to można zwiększyć pakiet, ale jak to u was jest z miesięcznym zużyciem danych? biorąc pod uwagę wszystko, tel, kompy itp.
Parafrazując: zamierzam zmienić "Malucha" na Ferrari i nadal dojeżdżać do pracy. Czy nowy samochód będzie przejeżdżał więcej kilometrów, więcej się zużywając?
Odpowiedź: Jeżeli zachowasz taki sam wzór zachować i korzystania z Internetu to nie, pewnie nadal zużywać będziesz 60GB na miesiąc, pewnie będziesz to robić szybciej. ALE: Ponieważ Internet będzie szybszy i bardziej dostępny, może się tak zdarzyć (i pewnie się zdarzy), że będziesz z niego więcej korzystać, szczególnie usługi streamingowe czy ściąganie dużych ilości danych (gier se Steama, czy różnych rzeczy z torrenta) potrafią szybciutko wypełnić te 300GB/m-c. Ale na początek wydaje mi się, że 300GB przy obecnych 60GB to rozsądny pułap.
Tylko zaznaczmy, że potrzebujesz uczciwego sprzętu, żeby nie było rozczarowania...
Żeby dać Ci punkt odniesienia: Moje gospodarstwo domowe nie wyrabia się w 1400GB miesięcznie, a jest nas tylko troje...
Mike87
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2021-05-30, 08:36

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: Mike87 »

Nie schodziłbym poniżej tych 250GB. Raczej ciężko będzie nie przekroczyć tych 200GB/msc. Chyba że przeglądasz tylko fora, fb, email, bez młucenia YT i innych mediów.
olka87
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2021-06-24, 12:02

Re: Netbox, zużycie danych

Post autor: olka87 »

Tak myślę żeby kupić kartę mobile viking na 250gb, zobaczyć ile będę zuzywac danych na wszystkich urządzeniach, zawsze można też potestowac innych operatorów. Możecie polecić jakiś router, może z agregacja pasm jeśli takie są? Najlepiej żeby nie był super drogi
ODPOWIEDZ