Problem z Vista i Blueconnect

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
yanczi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-20, 22:24

Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: yanczi »

Po pierwsze chcialem przeprosic jesli watek znajduje sie w nieodpowiednim miejscu. A teraz do rzeczy:

Mam blueconnect [hsdpa] [PC modem Option ICON] [taka biala skrzyneczka] tak czy inaczej z xp sam wgrywal sterowniki i progam przy podlaczeniu. W vista wgrywa program ktory dziala porawnie jednak nie znajduje sterownikow. Obsluga techniczna powiadomila mnie ze takowych nie posiada... a na stronei producenta modemu aby wejsc trzeba sie zalogowac podajac numer seryjny i imei.. mimo ze wpisywalem je dziesaitki razy i na pewno robie to porawnie zawsze jest napis ze nie pasuje.... zatem niewie mskad mam wziasc sterwoniki :/ aby moj internet mogl dzialac na viscie... prosze o jakakolwiek pomoc.

pozdrawiam

kontakt:
mail: [email protected]
tel: 502 903 903

ps.
przepraszam za bledy ale pisze na laptopie;/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: Jaco »

Spróbuj na Viscie odinstalować wszystko co zwiazane z modemem.Dalej zrób restart kompa.Włóż plytę ze sterami do napedu i zamknij instalatora.Nie instaluj aplikacji.Podłącz modem do kompa i poprzez kreatora dodawania nowego sprzetu zainstaluj modem.Nastepnie stworz nowe połączenie dial-up.
Pin proponuje wyłączyc poprzez jakis telefon.W erze jest to mozliwe bo sam mam ere i pin wylaczylem juz pierwszego dnia.
Jak zrobić dial-up znajdziesz tu:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
yanczi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-20, 22:24

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: yanczi »

Oczywscie sprobuje i napisze ;) jesl iznasz sie natym to prosze o jakis kontakt na moj kom. odzwonie i chetnie zadam jakies pytania.

jeszcze jest taki problem ze ta skrzyneczka nie ma plyty ze sterownikami :/ bo sterowniki sa w niej. w xp po podlaczeniu usb sama sobie zasysala sterowniki z modem [ jest tam pewno jakis dysk flash] :/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: Jaco »

Spróbuj może pobrać Oprogramowanie GlobeTrotter Connect. Jest tam też plik PDF jak zainstalować modem.Może to też ci coś pomoże.Pobierz tutaj:
http://www.blueconnect.pl/blueconnect.p ... ction=korp
yanczi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-20, 22:24

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: yanczi »

Niestety nic nie dalo :/ komputer dalej nie widzi sprzetu, a raczej nie widzi jako modem. "mila" pani z ery powiedziala ze jej to nie interesuje co robie z komputerem i takich sterownikow nie ma i oni nie wiedza czy beda.... dopiero po doraznym poinformowaniu jej gdzie jest jej miejsce i co o niej mysle ;) jej przelozony poinformowal mnie ze sterowniki sa w tej chwili testowane ;/ a jak tylko sie pojawia to wrzuca je na strone ery... jedyne co mnie martwi to to ze mnie/siebie uziemiono/uziemilem... musze siedziec na zdezelowanym laptopie... czy <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> niekt nie zna jakejs alternatywy ??

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: Jaco »

A ręcznie próbowałes modem dodać.Duzo piszą o problemach Visty i modemach na USB.Ja myslę w ten sposób.Skoro jeszcze nie ma sterów do Visty wywalam ją i z XP nie miałeś takich problemów.Instalujesz tylko co potrzebne do neta i jedziesz dopóki będą stery.Kupując BC czy miałeś pewność że pójdzie ci to na Viście?Można też było zapytać przy kupnie ale wiem jak to jest.Każdy pędzi do domu ile sił aby to zainstalować i cieszyć się netem.Póżniej dopiero wychodzą problemy.A to modem nie chce się zainstalować. za mała prędkość,gubi sygnał itp.
Musisz czekać.
yanczi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-02-20, 22:24

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: yanczi »

Jaco pisze:A ręcznie próbowałes modem dodać.Duzo piszą o problemach Visty i modemach na USB.Ja myslę w ten sposób.Skoro jeszcze nie ma sterów do Visty wywalam ją i z XP nie miałeś takich problemów.Instalujesz tylko co potrzebne do neta i jedziesz dopóki będą stery.Kupując BC czy miałeś pewność że pójdzie ci to na Viście?Można też było zapytać przy kupnie ale wiem jak to jest.Każdy pędzi do domu ile sił aby to zainstalować i cieszyć się netem.Póżniej dopiero wychodzą problemy.A to modem nie chce się zainstalować. za mała prędkość,gubi sygnał itp.
Musisz czekać.
tak wlasnie zrobie ;/ bc mialem wczesniej niz viste... no nic worcilem do xp a wiste wgram za jakis miesiac ;)

pozdrawiam i dziekuje za pomoc


--- mozna zamknac
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z Vista i Blueconnect

Post autor: Jaco »

Możesz poganiać Erę.Niech nie będą 100 lat za murzynami. :lol:
W końcu jesteś klientem i płacisz to wymagaj.Niech nie czują sie bezkarni.O Viście było juz dawno mówione ale jak weszła oficjalnie to tylko ręce umieja rozkładać.
ODPOWIEDZ