Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

Cześć , przez ok 3-4 miesiące w roku jestem w środku lasu -w miejscowości Gołuń (obok Wdzydz) ,korzystam tu od kilku lat z ODUIDU 200 plusa, antena zamontowana na drzewie ( kabel ok. 10m), wraz z pracą zdalną jednak moje zapotrzebowanie na szybki internet wzrosło...

Prośba o pomoc w doborze lepszego sprzętu (o ile to możliwe) w granicach +/-500zł (antena +router na kartę ).

Załączam zrzut ekranu z BTSearch , szczegóły najbliższych masztów , dane dot. prędkosci mojej sieci teraz ,a także zrzuty ekranu z netmonster. Jakby coś więcej było potrzebne to doślę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! :)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: matek451 »

Ty na powaznie z tym IDU-ODU200 i Plusem, jesteś samobójcą? W tej lokalizacji nigdy nie miałes prawa wybierać tego syfu od Solarza tym bardziej z tym gównem, przez lata sam skazałeś się na tragedię. Czym sie kierowałeś wybierając ten syf, przeciez ty na tym nie masz tam żadnego zasiegu, bo parametry sygnału na LTE1800 nie istnieją, to sa jakieś opary zasięgu. Ten elektrośmieć nie pracuje na LTE900 więc zasięg tylko na LTE1800 z BTS-a Kliczkowy. Najbliższa stacja Plusa w Czarlinie na maszcie Play to jest bieda jakich mało czyli 5MHz pasma na pseudo LTE900 i UMTS900/GSM900 którego ten złom nie obsługuje. W tej lokalizacji nigdy nie należało brać Plusa a tym bardziej tego złomu. W Plusie nie masz co liczyć na normalny internet, zapomnij, inwestowanie w Zygmunta i jego kulawe LTE bezpodstawne.
Kup sobie porzadny router z 4 CC CA, antenę Dual LTE 1800-2600MHz, ustaw na maszt Play w Czarlinie i korzystaj z setek GB w Play na pre-paidzie za darmo, jedyny koszt 100GB to zakup startera za 3-5 zł. Antena to 200 zł więc budzet niski ale za 300 zł to kupisz B535 z agregacja 2 pasm LTE, jak chcesz B818 to musisz dorzucić z 200-300z ł bo kosztuje na OLX 500-600 zł. Kolejna stacja PLAY w Nowej Kiszewie ale tylko LTE1800+800.
Przy okazjin zmień też operatora w telefonie bo na szczatkach sygnału z UMTS900/GSM900 i BTS-a Kliczkowy to sobie nie pogadasz.
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

matek451 pisze:Ty na powaznie z tym IDU-ODU200 i Plusem, jesteś samobójcą? W tej lokalizacji nigdy nie miałes prawa wybierać tego syfu od Solarza tym bardziej z tym gównem, przez lata sam skazałeś się na tragedię. Czym sie kierowałeś wybierając ten syf, przeciez ty na tym nie masz tam żadnego zasiegu, bo parametry sygnału na LTE1800 nie istnieją, to sa jakieś opary zasięgu. Ten elektrośmieć nie pracuje na LTE900 więc zasięg tylko na LTE1800 z BTS-a Kliczkowy. Najbliższa stacja Plusa w Czarlinie na maszcie Play to jest bieda jakich mało czyli 5MHz pasma na pseudo LTE900 i UMTS900/GSM900 którego ten złom nie obsługuje. W tej lokalizacji nigdy nie należało brać Plusa a tym bardziej tego złomu. W Plusie nie masz co liczyć na normalny internet, zapomnij, inwestowanie w Zygmunta i jego kulawe LTE bezpodstawne.
Kup sobie porzadny router z 4 CC CA, antenę Dual LTE 1800-2600MHz, ustaw na maszt Play w Czarlinie i korzystaj z setek GB w Play na pre-paidzie za darmo, jedyny koszt 100GB to zakup startera za 3-5 zł. Antena to 200 zł więc budzet niski ale za 300 zł to kupisz B535 z agregacja 2 pasm LTE, jak chcesz B818 to musisz dorzucić z 200-300z ł bo kosztuje na OLX 500-600 zł. Kolejna stacja PLAY w Nowej Kiszewie ale tylko LTE1800+800.
Przy okazjin zmień też operatora w telefonie bo na szczatkach sygnału z UMTS900/GSM900 i BTS-a Kliczkowy to sobie nie pogadasz.

Dzięki za szybką odpowiedź :)
OduIdu dostałem kiedyś w pakiecie i traktowałem jako swoisty bonus, ale teraz praca , zwłaszcza na większych plikach to faktycznie koszmar na tym ustrojstwie...
Z zasięgiem też jest kiepsko- tak jak napisałeś...

Celuję zatem w:
- antenę : https://www.cybertech.com.pl/p173,anten ... 00mhz.html
- router: https://www.ceneo.pl/88431592#tab=spec lub jak złapię coś na olx w rozsądnej cenie to: https://www.ceneo.pl/93892547
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: matek451 »

Zygmunt nie rozdaje bonusów za darmo, a ten zestaw w tej lokalizacji od poczatku był wart 0 zł bo nie miał prawa działać. Pomijając ze to smieć. Ale twoim głównym problemem nie jest i tak sprzęt tylko niewłaściwy operator i tu nawet żaden bonus nie pomoże. Ten kto ci zaoferował tam ten zestaw nie miał zielonego pojęcia o internecie mobilnym.
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

Post trochę odkopuję ale szukam najlepszego rozwiązania.
Mam router 818 i starter Playa , rozglądam się za najlepszą anteną na razie znalazłem coś takiego :
-https://allegro.pl/oferta/antena-dual-3 ... 6147289891
Czy to będzie dobry wybór , a może jest coś lepszego na rynku? Z góry dziękuję za podpowiedź :)
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Mig25 »

Przecież dwa lata temu celowałeś w Cybertecha .... Chybiłeś , czy się nie nadawał ?
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: onken »

Zastanawia mnie dlaczego sprzedawcy nie piszą odrazu 100 dBi...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: matek451 »

Sprzedawca elektrośmieci jest blisko https://allegro.pl/oferta/antena-gsm-pa ... ed749f8708
A co do anten to można pisać od lat w jaki sposób je dobieramy, jakie testy i nikt tego nie czyta bo po co. Za chwilę ktoś mi tu zarzuci ze nie przestrzegam netykiety bo obrażam szukających pomocy w tych tematach, ręce opadają.
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

Mig25 pisze:Przecież dwa lata temu celowałeś w Cybertecha .... Chybiłeś , czy się nie nadawał ?
Skończyło się tylko na celowaniu , tak się złożyło, że musiałem odłożyć ten zakup. :)
Czy cybertech jest dalej najlepszym rozwiązaniem ? Z góry dzięki z podpowiedź :)
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

matek451 pisze:Sprzedawca elektrośmieci jest blisko https://allegro.pl/oferta/antena-gsm-pa ... ed749f8708
A co do anten to można pisać od lat w jaki sposób je dobieramy, jakie testy i nikt tego nie czyta bo po co. Za chwilę ktoś mi tu zarzuci ze nie przestrzegam netykiety bo obrażam szukających pomocy w tych tematach, ręce opadają.
Przypuszczam ,że jest tu grupa nietechnicznych ludzi , którzy tak jak ja poprostu liczą na pomoc kogoś mądrzejszego od siebie ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: matek451 »

Co nie zwalnia was z przeczytania wcześniej w innych tematach co potrzebne jest do wyboru optymalnej anteny, posiadając B818 nalezy wykonać zalecane testy pojemnościowych pasm LTE pojedyńczo kazde z nich czyli LTE`1800/2100/2600 z routerem na zewnatrz i pokazania wyników. Przy zakupie routera HiLink zawsze trzeba zapoznać się z aplikacjami które służą do wymuszania na ich pasm LTE i diagnostyki sygnału i BTS-a. Jest kilka na Windows/IoS/Android. Na tej podstawie dobiera się antenę zew., w przypadku PLAY, Plusa nie bierze się pod uwagę pasm LTE800/900 więc zakup anten szerokopasmowych LOG-PERIOD jest nieuzasadniony, tym bardziej złomu z Signaflex.
Ten handlarz mydła i powidła to główny dostawca dla Januszy, kupują u niego na ALLEGRO te tłumiki masowo, a potem płaczą ze im mobilny działa kiepsko. Nachalny, kłamliwy marketing, promowanie tych elektrosmieci robi swoje, opis to stek bzdur a zysk wyssany z palca sprzeczny z prawami fizyki. Jakość materiałów, wykonanie tragiczne, tandeta jakich mało ale jest tanio więc cena i marketing robią swoje. Nikt zorientowany nawet nie zajrzy na ich strony bo to kasa wyrzucona w błoto. To chińszczyzna najgorszej jakości, kupowana u producenta na kontenery po kilka $ za sztukę.
W twoim przypadku BTS Play Nowa Kiszewa działa już w agregacji LTE2600+2100+1800+800 i ma sektor na Gołuń.
Kubor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2021-07-14, 14:01

Re: Prośba o pomoc w doborze sprzętu LTE

Post autor: Kubor »

matek451 pisze:Co nie zwalnia was z przeczytania wcześniej w innych tematach co potrzebne jest do wyboru optymalnej anteny, posiadając B818 nalezy wykonać zalecane testy pojemnościowych pasm LTE pojedyńczo kazde z nich czyli LTE`1800/2100/2600 z routerem na zewnatrz i pokazania wyników. Przy zakupie routera HiLink zawsze trzeba zapoznać się z aplikacjami które służą do wymuszania na ich pasm LTE i diagnostyki sygnału i BTS-a. Jest kilka na Windows/IoS/Android. Na tej podstawie dobiera się antenę zew., w przypadku PLAY, Plusa nie bierze się pod uwagę pasm LTE800/900 więc zakup anten szerokopasmowych LOG-PERIOD jest nieuzasadniony, tym bardziej złomu z Signaflex.
Ten handlarz mydła i powidła to główny dostawca dla Januszy, kupują u niego na ALLEGRO te tłumiki masowo, a potem płaczą ze im mobilny działa kiepsko. Nachalny, kłamliwy marketing, promowanie tych elektrosmieci robi swoje, opis to stek bzdur a zysk wyssany z palca sprzeczny z prawami fizyki. Jakość materiałów, wykonanie tragiczne, tandeta jakich mało ale jest tanio więc cena i marketing robią swoje. Nikt zorientowany nawet nie zajrzy na ich strony bo to kasa wyrzucona w błoto. To chińszczyzna najgorszej jakości, kupowana u producenta na kontenery po kilka $ za sztukę.
W twoim przypadku BTS Play Nowa Kiszewa działa już w agregacji LTE2600+2100+1800+800 i ma sektor na Gołuń.
Co do sygnału zakładam, że Czarlina z uwagi na mniej wzniesień po drodze jest moją najlepsza opcją, ale zrobię jak mówisz. Gdy przyjdzie router , przeprowadzę testy , dziękuję za pomoc :)
ODPOWIEDZ