Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Witam.
Na początku lutego kończy mi się umowa na internet w Play. Obecnie płacę 50 zł za 100 GB + 20 zł za kolejne 100 GB. Mój sprzęt to Huawei b715s-23c + antena dualna MIMO 17dbi.
Dostałem ofertę przedłużenia umowy: Internet 4G: 40 zł/msc i 100 GB lub Internet 5G: 50 zł/msc i 200 GB. Oczywiście obie bez sprzętu. Oferta ze sprzętem to już koszt 50 zł/msc za 200 GB + 50 zł/msc za sprzęt (do wyboru ZTE MC801A 5g lub Huawei 5G CPE Pro 2). Bardziej skłaniałbym się do ofert za 50 zł bez sprzętu chociaż ze względu na to, często zdarza się problem z rozłączaniem internetu przydałby się nowy sprzęt. Mam jeszcze ofertę z Tmobile za 70 zł/msc, nielimitowany internet, prędkość do 90mb/s i sprzęt w postaci ZTE MC801A 5g za 149 zł gdzie według mapy zasięgu byłbym na granicy 5G. Tylko nie wiem jak jest rzeczywiście z zasięgiem. Obecnie antene mam ustawioną na BTS Play nr: PLN4430 do którego w linii prostej mam ok. 7 km.
Proszę o radę. Czy zostać w Play i najwyżej kupić jakiś nowy router czy spróbować nową umowę w T-mobile?
Gruchi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2019-09-02, 16:18

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Gruchi »

Nielimitowany z T-Mobile tzw. stacjonarny może mieć narzucony lejek, pytałem konsultanta na czacie bo sam się nad tą opcją zastanawiałem. Poszukaj doradcy biznesowego,
Play może też zaoferować 500 GB za 80 zł jeśli by ci odpowiadało - z działu który jest odpowiedzialny za utrzymanie klienta.
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

500 GB to aż za dużo dla mnie. Obecnie zużywam jakieś 120-150 GB miesięcznie.
A z drugiej strony. Jest coś lepszego od b715 w rozsądnych pieniądzach aby go zamienić? Tak żeby parametry były lepsze i ewentualnie na przyszłość był pod 5g (chociaż nie orientuje się jak bts-y są u mnie w okolicy na to przygotowane).
Gruchi
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2019-09-02, 16:18

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Gruchi »

Wysłałem ci priv z kontaktem do doradcy biznesowego, napisz do niego być może będzie miał jakąś ciekawą ofertę dla ciebie skoro nie potrzebujesz dużo internetu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: matek451 »

Magiczne słowo, lokalizacja, masz 7km do BTS-a Play w Sochocinie? Tam tez stacja bazowa NetWorks z LTE2100+1800+800 dla Orange i T-mobile. W jaki cudowny sposób chcesz korzystać z 5G2100 T-mobile z BTS-A Płońsk-Warszawska 51? Tak samo jak z PLAY przy tej odległości an PRO2 czy MC801a, na dziś w PLAY nie ma żadnego routera z agregacja 4 pasm LTE, jest MF286d z agregacją 3 pasm LTE QAM256 ale ma dziwną konfigurację złacz antenowych. Oferta dla nowych 200GB za 50 z ze sprzetemm w tym z mf286d za 199 zł, router wart 300-350 zł, mozna sprzedać i kupić co lepszego dokladając kilka stówek
Jesli opcja z DB to podstawą jest pytanie cy posiada dostęp do B628-350 bo ta wersja ma być w Play zamiast B628-265, chyba ze oferta dla firm od niego na jakiś specjalnych warunkach.
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Lokalizacja to Sadek, gmina Glinojeck. Czyli dla mojej lokalizacji póki co nie ma co myśleć o 5G?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: matek451 »

Jakie 5G, póki co to tylko Plus ma dedykowane pasmo na TDD2600 i 5G na N41, u ciebe bez szans bo najbliższa stacja z tym pasmem w Płońsku. T-mobile korzysta z DSS na 2100MHz czyli dynamicznie dzieli 15MHz pasma pomiędzy LTE2100 a 5G2100 , najblizsze stacje to Wkra lub Cieszkowo Nowe, mapa zasięgu 5G T-mobile to wirtualne marzenia operatora, 12km na 2100MHz i 5G tylko na czym, MC801a ma złącza anten zew. na 3.5GHz a MC7010 od nich tez czysto wirtualny, sam jeszcze nie widziałem ale nawet na nim to się raczej nie uda. Mam więc znam jego mozliwośći. Marketing czyli robienie z klienta i... jak widać działa i nic poza tym.
T-mobile na LTE2100+1800+800 z BTS-a NetWORKS w agregacji to 35MHz pasma to wszystko na co mozesz liczyć. W Play agregacja LTE2600+2100=1800+800 na 55MHz, masz antenę na 1800-2600MHz , B715 z agregacja 3 pasm pojemnościowych więc pytanie podstawowe to jak wygladaja parametry sygnału na nim dla LTE2600/2100/1800 i prędkości na każdym z nich?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: jfk »

Prędkości na upload masz koszmarne, ten internet nie może działać dobrze (może tego nie zauważasz, bo niewiele zużywasz danych). Nie wiem jak długich kabli używasz do tej anteny i jaki daje rzeczywisty zysk dB (być może po drodze masz jakieś przeszkody terenowe...).
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Upload jest na takim poziomie praktycznie od początku trwania umowy. Antena znajduje się na "maszcie" gdzieś 6-7 metrów nad ziemią właśnie po to żeby ominąć pobliskie budynki. Ogólnie na 7 km do BTSa jest sporo lasów i zakrzaczeń. Można to jakoś poprawić?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: matek451 »

A testy T-mobile na tym zestawie?
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Nie miałem możliwości testu jeszcze.
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Jednak muszę zmienić router. Mam jakieś problemy z obecnym b715 już od dłuższego czasu (internet się rozłącza tzn. tak jakby nie działało wifi bo na routerze diody wskazują że jest wszystko ok a telefon, laptop itp nie może połączyć się z internetem; wymieniłem kartę, play ze swojej strony robił jakies konfiguracje i bez zmian). Co polecacie zrobić:
1. Kupić znów b715?
2. Znaleźć inny sprzęt w podobnej lub lepszej specyfikacji?
3. Play oferuje netbox 200 GB za 55 zł z MF256-k lub WF830. Lepsze rozwiązanie?
4. Czy poszukać innej sieci (w gre chyba tylko wchodził by T-mobile biorąc pod uwagę koszty)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

W Play występuje zamrażanie połączenia LTE więc może tu jest problem. Router pozornie działa ale nie ma wyjścia na świat.

MF258K nie bierz, ma fatalne firmware jeżeli pochodzi z Play.
Nie pomagam na PW!
sikorsky93
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2019-11-21, 13:00
Lokalizacja: Stryków

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: sikorsky93 »

wojteks pisze:W Play występuje zamrażanie połączenia LTE więc może tu jest problem. Router pozornie działa ale nie ma wyjścia na świat.

MF258K nie bierz, ma fatalne firmware jeżeli pochodzi z Play.
Czy mogłbyś rozwinąć myśl - "zamrażanie połączenia" ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

Czasami po prostu przestaje działać LTE mimo że pozornie wszystko jest w porządku, pomaga reset sprzętowy routera/modemu (niektóre trzeba od prądu odłączyć).
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: jfk »

Milorrd pisze:Jednak muszę zmienić router. Mam jakieś problemy z obecnym b715 już od dłuższego czasu (internet się rozłącza tzn. tak jakby nie działało wifi bo na routerze diody wskazują że jest wszystko ok a telefon, laptop itp nie może połączyć się z internetem; wymieniłem kartę, play ze swojej strony robił jakies konfiguracje i bez zmian). Co polecacie zrobić:
Problemy masz i to gigantyczne z sygnałem na modemie (radio to komunikacja dwukierunkowa), ten router mimo że agregujący 3 pasma, to agregacja praktycznie nic nie wnosi, a do pakietu danych 200GB/m-c jest zdecydowanie na wyrost. Zastanowiłbym się nad zmianą anteny-może na parabolę/ewentualnie zakup gotowca https://allegro.pl/oferta/mikrotik-rout ... 1563663825 lub takiego rozwiązania https://allegro.pl/oferta/mikrotik-rblh ... 1322395237. P.S Co z tym testem T-Mobile?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

jfk pisze:ten router mimo że agregujący 3 pasma, to agregacja praktycznie nic nie wnosi, a do pakietu danych 200GB/m-c jest zdecydowanie na wyrost.
Ale bajki opowiadasz. Pewnie wystarczyłby taki bez agregacji ale wtedy prędkości będą niskie ale co kto lubi.
jfk pisze:Zastanowiłbym się nad zmianą anteny-może na parabolę
Pokaż mi parabolę do LTE.

Hmm, mikrotik jak komuś wystarcza 1 pasmo i sieć 100Mbps to też rozwiązanie. Pomijam to że edycja uszkodziła linki do tych mikrotików ponieważ zostały źle zamieszczone w pierwotnym poście.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: jfk »

wojteks pisze: Ale bajki opowiadasz. Pewnie wystarczyłby taki bez agregacji ale wtedy prędkości będą niskie ale co kto lubi.
Niech każdy sobie zajrzy do linków zrzutów zamieszczonych przez @Milorrd i oceni te moje bajki.
wojteks pisze: Pokaż mi parabolę do LTE.
Gotowców nie mam do podania, dlatego poglądowo przedstawiłem Mikrotika jako taki update sprzedawcy cat.6 i gotowy zestaw producenta z anteną o dużym zysku 21dB.
wojteks pisze: Hmm, mikrotik jak komuś wystarcza 1 pasmo i sieć 100Mbps to też rozwiązanie. Pomijam to że edycja uszkodziła linki do tych mikrotików ponieważ zostały źle zamieszczone w pierwotnym poście.
Agregacja nie jest jakimś cudem, jeżeli stacja jest przeciążona nie pomoże nawet modem cat.22, poza tym jest QoS/FUP na nadajnikach który tnie transfer przy przeciążeniu. A do 200GB to LTE-A jest "dla sportu" i jw. kolega ma bdb transfery na czystym L2100, L2600.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

jfk pisze:jeżeli stacja jest przeciążona nie pomoże nawet modem cat.22,
No nie odciąży stacji ale poprawi komfort użytkowania i z 20-30Mbps powinien dać z 50+Mbps.

Do tego tragiczny upload mimo anteny zewnętrznej.
jfk pisze:poza tym jest QoS/FUP na nadajnikach który tnie transfer przy przeciążeniu
To jeszcze inna sprawa, bez związku z agregacją (na agregacji jednak będą wyższe prędkości).
jfk pisze: A do 200GB to LTE-A jest "dla sportu" i jw. kolega ma bdb transfery na czystym L2100, L2600.
W którym miejscu na 2100 i 2600 ma bdb transfery? Bo test z godzin przedpołudniowych.
Nie pomagam na PW!
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

W t-mobile przez czat zaproponowali 60 zł abonament i sprzet w postaci huawei 4g 3 router prime za 69 zł. I chyba jutro wezmę to na testy. Moja antena będzie pasowa do tego modelu?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

Jakie masz złącza na kablu antenowym?
Nie pomagam na PW!
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

SMA
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Brać na test od t-mobile b818 czy mc801A w mojej lokalizacji (Sadek, gm Glinojeck)??? Oczywiście samo LTE.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: wojteks »

Do B818 potrzebujesz konektor z SMA na TS9, MC801A nie ma złącz anten LTE.
Nie pomagam na PW!
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Ok. BTSy daleko więc bez anteny się nie obejdzie. Więc B818.
Milorrd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2019-12-01, 07:19

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Milorrd »

Ktoś mi wytłumaczy czemu taki bajzel jest w tym t-mobile? Pisze na czacie z 3 konsultantami dopytując się o ofertę. Każdy mnie zapewnia że opcja do 90mb/s zamówiona przez internet jest dla mnie dostepna. Ale udałem się do salonu z nadzieją na szybsze dostanie routera. Tam pani wyśmiała propozycje tych z czatu i dziwiła się jak można było takie coś zaproponować. Zdziwiony dzwonię na infolinie. Tam od razu śmiało mówią że ta oferta jest dla mnie, prędkość będzie w granicach 40-50 mb/s i nie słuchać tych w salonie, nie kupować w salonie bo nie ma 14 dni na zwrot sprzętu, to samo z zamówieniem przez internet i nawet z nerwów zgodziłem się na umowę bo zależało mi żeby przetestować. Abonament 70zł, za sprzęt 139 zł (b818). Po czasie przemyślałem i jednak zrezygnowałem bo przecież na stronie jak byk jest napisane że za 70 zł prędkośc do 90mb/s, zwrot do 14 dni i sprzęt za 9 zł. Dzwonię żeby anulować. Tan sam konsultant zdziwiony. Że jak sprzęt za 9zł (to trzeba abonament na telefon za 55 zł), że jak możliwość zwrotu w 14 dni, że jak tylko 70 zł. Anulowałem umowę. I zamawiam ze strony, przesyłam skany dokumentów. Rano przychodzi sms że nie można zrealizować usługi z powodu braku zasięgu dla mojej lokalizacji... Pisze znów na czacie i dopiero 6-ta, powtarzam 6-ta osoba oświeca mnie ŻADNA usługa nie jest dostępna dla mnie. To po co ja tyle się tym zajmowałem tym jak to z góry było wiadomo że nie ma sensu???
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: Anil321 »

Bo chat to zbiorowisko osób na najniższej krajowej które rotują co chwilę - tam nikt nic dokładnie nie wie i nie znajdziesz osoby która się zna na tym coś więcej. Nie ma sensu nawet z nimi rozmawiać, zresztą z telesprzedażą jest nie lepiej.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Przedłużenie umowy w Play czy nowa umowa w Tmobile?

Post autor: piotrzet »

Ale przynajmniej w telesprzedaży można trafić na kogoś kompetentnego.
ODPOWIEDZ