Internet w CP - jaki modem?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Internet w CP - jaki modem?

Post autor: Aregon »

Witam
Zanim dojdzie do aktów kanibalistycznych i poświęcania mrocznym bogom - proszę darujcie sobie :)

Stan faktyczny: posiadam internet w CP-Plusie i korzystam z badziewia ODU-IDU 200, który zaczyna niedomagać, a i bez tego działa średnio słabo. Jaki sprzęt polecacie by zastąpić obecnie używany przeze mnie, by dało się poczuć różnicę (czy jest to możliwe)?
To dane z mojego ODU-IDU
Stan USIM Gotowy
RSRP -97 dBm
RSRQ -17 dB
RSSI -73 dBm
SINR -6 dB
Informacja o lokalizacji 28
Pasmo 7 (2600 MHz)

Prędkości też takie sobie na speedtest ping 38 pobieranie 3,11 wysyłanie 24,26; Na speedtestonline ping 60 pobieranie 6,76 wysyłanie 12,63
Do najbliższego BTS mam 3,5 km, ale przeszkody terenowe po drodze - sporo drzew, no i mieszkam na opadającym terenie. Do drugiego BTSa mam 4,5 km w miarę ten sam poziom.
Proszę o poradę, pomoc i dziękuje z góry
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w CP - jaki modem?

Post autor: matek451 »

Ty z tym CP to na powaznie, jeszcze się nie wyleczyles z tego syfu? Powiedz co cię trzyma przy tym g... od Zygmunta , jesteś masochistą?. Miałeś kupę czasu zeby sprawdzić u siebie operatora ktory ma stacje bazową kilometr od ciebie, u którego 100GB jest za darmo na pre-paidach, kart ile się chce, w hurcie sa po 3,5- 4 zł za sztukę. Stacja działa na 55MHz pasma w agregacji LTE2600+2100+1800+800, mozna sprawdzić na telefonie LTE.
Jakiekolwiek inwestycje w LTE od Plusa to kasa w błoto, stacja na szpitalu nawet na LTE2600 jest zapchana na amen i nic tego nie zmieni. starciłes wiele miesięcy, w PLAY promocje na internet za kilka piw sa od 1,5 roku.
Aregon
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2021-04-27, 09:44

Re: Internet w CP - jaki modem?

Post autor: Aregon »

Ach tak, zapomniałem o mieszaniu z błotem jeszcze :)

Ale tak, dziękuję za odpowiedź, no więc:
Cieszę się, ze nie poszedłem w Play (bo jego miałeś na myśli), bo już byłem bliski temu. Odkąd zlikwidowali BTSa na kominie nieczynnej elektrociepłowni, to ludzie w ogóle w mojej okolicy nie mają internetu z Play, albo działa on, że pożal się Bogdanie. Mam telefon w Play, a jakość rozmów, po tym akcie, pozostawia wiele do życzenia. Internet w telefonie z Play dla mnie nie istnieje od tamtego momentu. Ten maszcik przestawny co dali w zamian i umieścili na dachu jakiejś hali produkcyjnej to kpina, i służył chyba tylko lekkiej poprawie jakości połączeń telefonicznych w bliskiej odległości.
Jedyna godna obecnie alternatywa to T-mobile (testowałem miesiąc na B525) i działało to fajnie nawet prędkościowo, ale miał wahania
Orange, to proszę bądźmy poważni, po kablu u nich u mnie to dno, a i mówią, że nie ma możliwości instalacji, chociaż puszka na domu jest. Net u nich to dopiero masochizm (światłowodu chyba moje dzieci nie doczekają), no chyba, że ktoś lubi w pupę, jadąc przy tym po nieheblowanej desce, to przepraszam jak kogoś uraziłem.
Wybrałem Zigiego, bo mam u niego telewizję, i w pakiecie z internetem był niestety, podkreślę, niestety bezkonkurencyjny. A antenę mam skierowaną na BTSa na Kozienickiej 97, bo co do szpitala masz rację, on nie istnieje. A co do działania, idzie obejrzeć film na HBOGo, YT, strony działają, że nie denerwuje mnie to, a i pograć da radę, bez wysokiego pinga. Czasami tylko wywali go w kosmos, ale reset urządzenia uspokaja go. Czyli do codziennego korzysatania da radę, gorzej wypada na pobieraniu, aktualizacjach - tu najbardziej denerwuje . Na co dzień w pracy korzystam ze światłowodu, więc porównanie mam.
Taka dygresja na zakończenie, ale mam wrażenie, że odkąd wybuchła cała ta pandemia, to działa to lepiej niż przedtem. Wcześniej miałem więcej problemów.


Zastanawiałem się nieśmiało, czy MF-258K u mnie nie poprawiłby coś niecoś sytuacji, bądź coś podobnego, z agregacją dodatkowych pasm?

PS. W promieniu kilometr,a to u mnie nie ma żadnego masztu, ba nawet w drugim żadnego nie uraczę. Więc chyba, każdy maszt będzie zapchany u mnie. Mieszkam na Nowej Woli Gołębiowskiej w Radomiu w dalszych numerach i w tym temacie to psy du***** ***i szczekają.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet w CP - jaki modem?

Post autor: matek451 »

To nie mieszanie z błotem , byłes tutaj 9 m-cy temu, nie zrobiłeś za wiele, wracasz i oczekujesz cudów. Twoim problemem jest to ze wiesz lepiej, tak samo sąsiedzi itp, itd. Robisz jakies testy ale wyniki zachowujesz dla siebie, widać ze znasz sie na tym jak mało kto.
Masz telefon w PLAY więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zrobić test w domu i na zewnatrz i pokazać screena z NetMonster oraz speedtest, stacja zamiennik ale nadal działa w 4 CC CA, ma dosył na światłowodzie 1803Mb/s. Działanie operatora w tej sytuacji jest godne pochwały, maszt tymczasowy bo w POLSCE nie tak łatwo postawić stację w kilka m-cy.
Co do T-mobile i Orange to kluczowe jest postawienie i uruchomienie pozwolenia T-mobile na Krzewieniu. Ale skoro robiłes testy T-mobile to gdzie wyniki, bez anteny zewnetrznej trudno aby uzyskać u operatorów NetWorks sensowne rezultaty.
W zamian prezentujesz hymn pochwalny dla Zygmunta, KOZIENICKA to ponad 4 km od ciebie, ODU200 nie ma anteny kierunkowej , tylko dookólne PCB o zysku 1 dBi , opowieści konsultantów ze można ustawić na konkretny BTS to bajki, oczywiście nie mona jej wykluczyć bo ta stacja to kluczowy dla Plusa moloch na 6 sektorach LTE2600+1800 na światłowodzie i wali sektorem w twoją stronę.
Skad wiesz ze LTE2600 masz z niego, sprawdzałeś PCI na LTE2600 z tej stacji bazowej na swoim sektorze i czy jest zgodne z tym co pokazuje IDU na teście?
Pokazany speedtest na 2600MHz wykonany na IDU-ODU200 pokazuje masakryczne przeciążenie pasma na tym sektorze z jakiegoś BTS-a Plusa. Zapewne na LTE1800 jest jeszcze gorzej. Agregacja pasm, wymiana sprzętu, poprawa sygnału da niewiele, ale jak jesteś zadowolony z CP to inwestuj, kupuj nikt ci nie zabroni. Plus ma 5G2600 na Kozienickiej więc uderz w sprzęt na N41, przecież ponoć to z niego masz LTE2600 na ODU200 a parametry sygnału są dostateczne więc 2 tysiace na MC7010 załatwią sprawę. No i oczywiście abonament z dostępem do 5G od Plusa.
Na miłość oraz na zapchane stacje bazowe nikt jeszcze nie znalazł recepty.
ODPOWIEDZ