Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Post autor: egon64 »

Cześć Wam. Od jakiegoś czasu mam problem z połączeniem LTE dla modemu Huawei E3276 i anteny Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo.
Do routera TP-Link 1043ND z wgranym LUCI OpenWRT mam podłączony modem a do niego antenę. Poprzez TopNetInfo wymusiłem na sztywno pasmo LTE2100, w którego zasięgu akurat jestem (5km od nadajnika). Problem polega na tym, że modem nie chce się łączyć z siecią gdy jest podłączona antena. Po restarcie routera początkowo miga diodą podwójnie szybko, na chwilę pojedynczo wolno aż w końcu ponownie podwójnie szybko i tak już non-stop. Odpinam antenę, restartuję router i modem łączy się normalnie z LTE. Sprawdziłem wtyczki od przewodu antenowego - wyglądają OK. Sprawdziłem złącze w modemie - też nie widzę nic niepokojącego. Wpiąłem drugi modem E3276 i sytuacja jest taka sama. Modem nie łączy z LTE po podłączeniu anteny. Po odłączeniu jest OK. Co może być nie tak ? Nadajnik stoi jak stał, antena wisi w tej samej pozycji jak jeszcze do niedawna gdy internet działał bez zarzutu. Pozdrawiam.
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Post autor: wojteks »

Może antena/kabel się uszkodziła. Złącza antenowe w tych modemach są bardzo słabe, może obydwa mają wyłamane/uszkodzone gniazda.
Nie pomagam na PW!
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Post autor: egon64 »

wojteks pisze:Może antena/kabel się uszkodziła. Złącza antenowe w tych modemach są bardzo słabe, może obydwa mają wyłamane/uszkodzone gniazda.
Jedyna rzecz jaka mi przyszła do głowy to właśnie problem ze złączami antenowymi. Dziwię się, że w obu modemach mogło się to stać zwłaszcza, że jednego praktycznie nie używałem. Myślę jeszcze o wymianie pigtejli, ale te raczej mają się dobrze.
Czy złącza antenowe w tym modemie jestem w stanie w jakiś sposób zdiagnozować ?
Hej Ho Let's GO !
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Post autor: radius »

Ja obstawiam korozję wewnątrz anteny.
Dostała Ci się pewnie woda i taki efekt.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
egon64
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 222
Rejestracja: 2006-11-18, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E3276 + Cybertech CT-17_1.8-2.6_Duo - brak sieci

Post autor: egon64 »

radius pisze:Ja obstawiam korozję wewnątrz anteny.
Dostała Ci się pewnie woda i taki efekt.
Antenę dobrze sprawdziłem przed założeniem i nie zauważyłem jakichkolwiek uszkodzeń aczkolwiek wodzie dużo nie trzeba, żeby się dostać.
Zrobiłem test: w TopNetInfo zmieniłem ustawienia, aby modem łączył się z dowolną technologią i pasmem. Od 3h jest w porządku. Nie zrywa połączenia. Co ciekawe modem przełącza się pomiędzy HSPA+ a WCDMA (nie zauważyłem w ogóle LTE), ale nie ma problemów z połączeniem. To już w ogóle zbiło mnie z tropu. Na LTE wcześniej miałem siłę sygnału 85-90%, na HSPA+ mam 60-65%.
Hej Ho Let's GO !
ODPOWIEDZ