Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: mazut »

Wydawalo mi sie ze dodali mms w orange do wifi calling. Nie wiem u mnie na szajsach notach dziala normalnie.
Jako ciekawostke moge dodac ze plus wybranym sim odpalil natywne wifi calling (w koncu po latach) :)

https://www.orange.pl/omnibook/zmiana-r ... i-calling#
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

mazut
A to przepraszam jeśli są MMS. Wydawało mi się, że ich nie ma.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: onken »

@mazut

Jeśli już MMS w Orange to wyłącznie otrzymywanie po Wifi Calling

"W ramach usługi WiFi Calling udostępniamy możliwość wysyłania i otrzymywania SMS-ów oraz otrzymywania MMS-ów"

W prepaid Orange nie działa Wifi calling w roamingu...

A to co działa, nawet w abo, to wyłącznie we wspieranych ( czytaj sprzedawanych ) przez operatora telefonach...

Inne co ruszą, a sporo ich, zaraz są blokowane.

Ot taka przyjazna userowi polityka...

MMS czy SMS może i działa pod warunkiem że masz wspierany telefon i odpowiedni soft...

Jakoś w T-Mobile tego problemu nie ma...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

No T-Mobile jeśli chodzi o VoLTE i VoWiFi to obecnie mają najlepiej wdrożone. Wszystko działa w każdej ofercie łącznie z SMS i MMS, do tego za granicą. Modeli też wspierają najwięcej i to nie tylko te, które sprzedają ale też wiele modeli, które są dostępne tylko w sklepach. No i też mają sporo urządzeń wspierających kodek EVS. Obecnie jeśli chodzi o to usługi to mają najlepiej wdrożone u nas w kraju. Play również ma dobrze ale niestety nie ma takiej ilości modeli co T-Mobile.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: mazut »

To fakt widzialem watki ze blokuja telefony, lekki strzal w kolano ale ich nie zrozumie. Tak samo nie zrozumie dzialu marketingu orange ktory wymaga logowania sie do apki lub www moj orange wzamian za rabat (umowy na abonament), ktos chcial nabic wejscia i uzywalnosc aplikacji a wyszlo jak zwykle.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

No te bonusy w Orange też są dla wybranych. Masz podpięte kilka numerów do apki należy ci się bonus dla jednego numeru. Śmieszne to.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

piotrzet, gdyby tmobile zaczęło sprzedawać odchody to pisałbyś że to złoto bo inne sieci tego nie mają :D - ofc żarcik, z dystansem przyjmij;p
Odnośnie zabezpieczeń to znajomy z tmobile mówił, że system ma weryfikować i blokować dane do wyjaśnienia jeżeli zostanie wykryte korzystanie z IMEI routera/modemu (nawet jeżeli połączysz go z hotspotem). Jeżeli nic się nie zmieni i będą dobrze to wychwytywać to oferta jest gówniana tak naprawdę bo człowiek tego nie przeżre a jeżeli nie mają luk to nie przechytrzysz ich by korzystać w routerze.
No ale jestem ciekaw jak wygląda zapis w regulaminie i jak to wykrywanie bedzie wyglądało w praktyce
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: onken »

a w Telepolis Luin pisał że śmiało można brać i używać w routerze czasami i nikt się nie przyczepi ;?

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

Temu trzeba poczekać na pierwsze testy, bo pracownikom tez mogli powiedzieć jedno aby klientom przekazywali a system będzie robił co innego. Wszystko zalezy od regulaminu i tego jak będą to weryfikować
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

Gorzej jak pójdzie nieoficjalna fama, że działa w routerze. Ludzie ponabierają abonamentów 2letnich a po pół roku tmobile zacznie blokady nakładać zasłaniając się regulaminem :D I półtorej roku płaczcie i płaćcie :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

Anil321
Wyjaśnij mi po co ci rozmowy bez limitu? Przecież nie jesteś tego wstanie wykrozystać tak jak i SMS to po co przepłacasz?
onken
Jest informacja na jednym zdjęciu, że nie można korzystać w routerze i modemie.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: onken »

Piotrze

Tak, wiem tylko już po forach czytam że ludzie piszą że będzie można do routera wrzucić....

A później będzie płacz...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

piotrzet
Niepotrzebne, ale nie ma ofert z limitami więc nie mam wyboru. Gdybym mógł płacić mniej za np 500-1000min i sms to z chęcią taką ofertę bym dobrał w abonamencie. Ale jeżeli w ofercie firmowej płace średnio 15-20zł to ciężko by było zejść niżej.
Dlatego internet bez limitu oficjalnie TYLKO w telefonie moim zdaniem jest zbędny.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: matek451 »

Oferta jest rewolucyjna i czekam aż reszta powieli je, nic nie ryzykując . Dla 99.99% użytkowników telefonów w sieciach operatorów no limit na internet całkowicie zbędny, w przypadku rozmów to inna bajka bo nie brak ludzi ktorzy gadaja po kilkanaście godzin dziennie, zresztą no limit na rozmowy ma też zapisy w RSUT czy regulaminach.
Natomiast nalezy oczekiwać od razu kampanii reklamowej i nachalnego wmawiania klientom ze potrzebują tych TB danych na telefon, konsultanci w salonach chętnie naciagna klientów na abonament za 85 zł całkowicie im zbędny i to bedzie podstawowa korzyść dla operatora. 99.9% z nich nawet nie wie co to VoWifi czy hot-spot z telefonu.
Trzeba być całkowicie oderwanym od realiów aby sadzić że taka oferta cokolwiek zmienia dla przecietnego klienta który wg. statystyk zuzywa 10GB/m-c.
Typowa gównoburza i nic więcej, póki co nawet bez regulaminu. Blokowanie kart głosowych, wykorzystywanych poza telefonem czy jako hot-spot to żadna nowość, operatorzy w Europie juz dawno z tego korzystają.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

onken
No cóż portale też się przyczyniają do tego nie pisząc tej informacji, a później będzie na T-Mobile, że nie podali takiej informacji ale jak najbardziej podali tylko nikt o tym nie pisał.

Anil321
No więc jaki masz problem z ofertą T-Mobile? Nie jest dla ciebie ok? Wubierasz inną tańszą, bo takie są. Nie rozumiem zupełnie narzekania na nolimits. Tobie nie potrzebny, innym się przyda, innym też nie, wybiorą coś innego. Proste. Nikt ich do wyboru tej oferty nie zmusza. Potrzebuje tańszą opcję a musi korzystać z T-Mobile, bo takiej ma tylko zasięg? Są tańsze oferty na kartę czy Heyah01 z pakietami danych. Wolny wybór.

matek451
Dokładnie. Blokowanie kart sim do użycia w routerze to żadna nowość. W USA od dawna mają nolmits, który jest na podstawie ceny ma ogranicznienia i jest dobrze. Właściwie to lepiej zamiast nolmitsu było zrobić właśnie tak jak to jest w USA. I skopiować od nich. Czyli są różne plany każdy ma nolimits ale masz w zależności od ceny tzw premium data. Trzeba było zrobić jak w USA. 3 opcje np za 60, 90 i 120 zł. w opcji 60 zł masz 100 GB premium data, itd Wtedy to wygląda fajnie, bo masz pewny pakiet danych, przy którym prędkość nie spadanie, a powyżej wszystko zależy od obciążenia sieci w danym miejscu.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

Po prostu śmieszy mnie ten ich marketing. Wszędzie "zrywamy limity" ale drobnym druczkiem dopisek o tym, że jednak limit będzie - do wykorzystania tylko w telefonie. A ludzie rzucą się głównie po to by mieć ten internet do wykorzystania w routerze/jako hotspot bo cena jest fajna patrząc pod tym kontem. A potem zdziwienie :D
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

Przecież to oferta do telefonu, więc jak możesz używać jej w routerze? Ktoś nie rozumie znaczenia słów? Czy jak? W innych krajach ograniczenia są takie od dawna, do tego ceny mają wyższe, nie wspominając o gorszej sieci i jest. U nas jak tylko jak zwykle kombinowanie. No cóż tak to jest u nas.
O hotspocie z telefonu na ten moment nie ma informacji, że robic nie można. Aczkolwiek powinnien być taki zapis. Jak to ma miejsce w innych krajach.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Anil321 »

Właśnie dlatego mnie śmieszy ten marketing. To pierwszy raz w Polsce kiedy słyszę o takim zapisie (wiem, że w innych krajach jest stosowane). Więc jak dla mnie Tmobile pod przykrywką czegoś "super fajnego" wprowadza beznadziejny zapis do regulaminów o tym, że nie można korzystać z karty w routerze. Sam mam pakiet 50GB internetu w routerze voiceowy bo kolejny numer wychodził za śmieszne pieniądze a brać oddzielny internet to koszt około 50zł. Ciekaw jestem czy ta praktyka wejdzie też u innych operatorów
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26140
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: wojteks »

Ale w tych swoich wywodach musicie pamiętać że marketing zwiększa sprzedaż a przecież dostawcy o to chodzi. Celem jest jak największa baza klientów, zgody marketingowe to niby po co się zaznacza?
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

I bardzo dobrze, że on jest. Są różne oferty dla różnych wymagań. Wcześniej takiej oferty nie było i chwała za to, że w końcu ktoś ją wprowadził. Konkurencja po co ma dawać takie ograniczenia? W tej cenie zarówno mają pakiety internetu do smartfona z limitami i oferty internetu domowego opartego o LTE mają z limitami.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: matek451 »

Skoda czasu na dyskusję, niszowa oferta która moze byc przydatna i wykorzystana przez jakiś nielicznych klientów, maniaków , w realu nikomu niepotrzebna oprócz operatora który teraz w reklamach będzie przekonywał Januszy ze jest ona im niezbędna a konsultanci beda ja wciskać emerytom i kasować 85 zł co m-c za abonament.
Nikt przy zdrowych zmysłach na to się nie skusi bo po co.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: tomekwwa »

Jak postawię hotspot na telefonie i dalej zrobię w routerze Clienta po wifi to żaden inny imei czy imsi niż telefonu operator nie zobaczy. Analizować samych pakietów nie może. Jedynie po ilości i intensywności transferu musieliby limitować. Jaki jest minimalny okres umowy? Jak można na kilka m-cy to mogę się poświęcić i przetestować dla innych, u mnie nie ma problemu, mogę obciążyć sam cały BTS całą dobę.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: onken »

wystarczy ze zablokują możliwość zrobienia Hotspotu

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: tomekwwa »

onken pisze:wystarczy ze zablokują możliwość zrobienia Hotspotu
Na androidzie? To sobie wyedytuję soft i odblokuje... Takie rzeczy to tylko na iPhone mogą przejść. Zresztą miałem już karty z blokadami różnymi i soft Xiaomi to olewa.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6469
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: onken »

Pewnie że wszystko można obejść, ale nie każdy to potrafi...

A w ogóle czy zwykły użytkownik będzie chciał robić jakieś kombinacje...

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: matek451 »

Ale 85 zł na dwa lata, na dodatek nie wiadomo jak z regulaminem, zapisami w RŚUT, ograniczeniami, ewentualnymi wygibasami to nie wiem czy warto. Są tańsze i prostsze oferty i bez kagańca na 2 lata. ;)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 001085.pdf
https://www.t-mobile.pl/r/repo1/tm/docu ... 001086.pdf
Pojawiły się regulaminy oferty.

Jako ciekawostka dodam, że dla klientów przedłużających umowę oferta bez limitu danych do 30 Mb/s i bez ograniczeń kosztują tyle samo czyli 65 zł.
Po okresie umowy czyli 24 miesiące o 10 zł wzrasta cena abonamentów M i L. Czyli odpowiednio 75 i 95 zł i 75 i 75 dla przedłużających umowę.

Nie wiem niestety jak rabatuje się oferta dla przedłużających jeśli chodzi o ofertę rodzinną, bo jeśli rabaty są jak normalnie to za 45 zł przy drugiej i kolejnej umowie jest internet bez limitu danych i prędkości.
Reju12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2022-01-20, 10:14

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: Reju12 »

Oferta może i dobra dla osób grających w chmurze na telefonie. Stadia potrafi zjeść do 12,6 GB/godz.
Awatar użytkownika
radius
** Moderator **
Posty: 4021
Rejestracja: 2014-09-15, 11:13

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: radius »

tomekwwa pisze:
onken pisze:wystarczy ze zablokują możliwość zrobienia Hotspotu
Na androidzie? To sobie wyedytuję soft i odblokuje... Takie rzeczy to tylko na iPhone mogą przejść. Zresztą miałem już karty z blokadami różnymi i soft Xiaomi to olewa.
Jesteśmy kilka lat za Brytyjczykami. Brat już ma no limit w "3" któryś rok. W standardzie żadne hot spoty nie działają. I nie wiem czy to takie proste. Na technicznych forach pełno tematów jak to obejść.
Może za 26 funtów dokupić tetering, ale limitowany, t.j. 4GB.
Wyszukiwarka usług szerokopasmowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=30&t=55724
Identyfikacja stacji bazowych: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?f=14&t=46043
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowa oferta bez limitu dla telefonu w T-Mobile.

Post autor: piotrzet »

U nas tego problemu nie ma. Udostępnianie ze smartfona nie jest zabronione w regulaminie ;)
ODPOWIEDZ