modem LTE i Qnap Qhora

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Witam wszystkich i poproszę o wskazówkę.
mam QNAP QHora-301W ale właśnie wyprowadzam się na dłuższy czas wieś a tam nie ma szansy na kabel. Na szczęście jest dość dobry zasięg LTE... Może da się wykorzystać qnap-a, zestawiając go z jakimś dziarskim modemem LTE? Jeśli tak to z jakim? Czy raczej odpuścić i ustawić jakiś modem LTE z dobrym WiFi? Co radzicie?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: wojteks »

Nie ma "dziarskich" modemów na USB.

Z dobrym WiFi to LBR20, MF286D.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: matek451 »

A w jakiej lokalizacji ma działać to LTE i u jakiego operatora, robiłes tam jego testy? To są podstawy przy wyborze sprzętu i operatora.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: Mig25 »

Jeszcze długo żaden modem nie będzie miał tak "dziarskiego" wifi jak ten qnap , więc pytanie ,czy chcesz go wymienić na router z modemem LTE i wifi , czy też normalnie podłączyć taki modemorouter z wyłączonym wifi ( i najlepiej w trybie bridge mode) do WAN QNAPa ( teoretycznie każdy to zrobi).
Trzeba dobrać sprzęt i operatora pod lokalizację...
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Lokalizacja to Prymusowa Wola k. Opoczna. Mam dobry zasięg LTE ale słabo z wifi, dlatego kombinuję jak wykorzystać Qnapa. Już się zorientowałem, że mógłbym go użyć jako access point. Poszukuję więc dobrego routera LTE.
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Pomożecie w wyborze dobrego modemu do LTE? Jakby miał słabe wifi to podepnę do Qnapa. Ale może macie sprawdzony model, który ma zarówno dobry modem jak i router WiFi6?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: wojteks »

Pokaż jakieś testy poziomu sygnału i speedtesty dla wybranych operatorów (może być ze smartfona na zewnątrz/balkon/dach).
Nie pomagam na PW!
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Najlepiej wypada Orange: 63/37 ping 29
(nie wiem, jak załączyć screena speedtestu)
Ostatnio zmieniony 2022-02-08, 15:51 przez General, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: wojteks »

Numery stacji bazowych i poziomy sygnału nas interesują a prędkości to przy okazji.

Obrazek załączasz jako link do zewnętrznego serwera obrazków albo np. google drive
Nie pomagam na PW!
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

https://www.dropbox.com/s/350rxffp5o7rz ... 3.jpg?dl=0

screen całego wyniku speedtest. teraz wyszło trochę słabiej z prędkościami. Czy na tym screenie są potrzebne informacje?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: wojteks »

To jest tylko speedtest, pokaż parametry połączenia z routera albo smartfona (program netmonster, zakładka live)
Nie pomagam na PW!
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Moja lokalizacja to Turowice, nie Prymusowa Wola... sorry, w tym samym czasie tłumaczyłem komuś, jak ma dojechać do Prymusowej Woli i z rozpędu źle wpisałem...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: matek451 »

Ty nie masz żadnego dobrego zasięgu a tylko szczatkowy, masz szczęście że telefon zalogował się do LTE2100 z Sielca, to jedyna porzadna stacja bazowa NetWorks w okolicy, działa w agregacji LTE2600+2100+1800+800, sygnał z niej na LTE2100 bardzo słaby, podobny na LTE1800 i szczątki na LTE2600. Do tego w sąsiadach LTE800 z bieda BTS-a Skórkowice, to golec tylko z tym pasmem, a do tego LTE800 z Tomaszowa, to też taka nędza do której dodano nie wiadomo po co LTE2600, na tym paśmie z niego też szczątki sygnału. LTE800 sygnał z nich słaby ale to i tak bez znaczenia.
Podstawą będzie dobór odpowiedniej anteny zew. do routera z agregacją 3/4 pasm LTE.
General
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2022-02-06, 19:55

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: General »

Dzięki, dowiedziałem się czegoś pożytecznego. Widocznie pożyczony router wyłapuje Sielec. Czyli powinienem zamontować antenę kierunkową, ustawić ją na Sielec i ogarnąć router z agregacją. Będę wdzięczny za sugestie co do modelu anteny i routera. Z Sielca nadaje Orange, T-mobile i Plus. Czy jeśli chodzi o moc i stabilność sygnału to operator byłby dowolny czy jednak sprawdzać?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem LTE i Qnap Qhora

Post autor: wojteks »

Sprawdzać bo to internet mobilny.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ