Pomoc w wyborze optymalnej oferty

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Witam,

Szukam mobilnego internetu, gdyż aktualnie korzystam z radiówki, która jest wolna oraz bardzo często zawodzi. Nic innego nie jest dostępne w mojej lokalizacji (53.9841223961082, 19.05408791996393). Pierwszy mój wybór padł na T-mobile, gdyż mam najbliżej (ok. 2,2 km) do ich nadajnika (ID: 31184) oraz jako jedynego widzę go z domu, inne są w odległości 4-6 km. Dostałem do testu na jeden dzień ZTE MF286 z T-mobile, ustawiłem go przy oknie tak, że widzi nadajnik i wypada to całkiem dobrze: DL 25Mb/s wieczorem, DL 70 Mb/s do południa, UL 15 Mb/s w miarę stały.
Proszę o poradę czy mogę spodziewać się lepszych prędkości w innych sieciach oraz czy ten ZTE MF286 jest dobrym wyborem, czy jednak lepiej wziąć coś innego? Czy antena zewnętrzna mogłaby zwiększyć znacząco prędkość?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

Do normalnego użytkowania wystarczy, do backupowania internetu za wolno. Trzeba było z diagnostyki routera pokazać parametry połączenia.
Nie pomagam na PW!
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

wojteks pisze:Do normalnego użytkowania wystarczy, do backupowania internetu za wolno. Trzeba było z diagnostyki routera pokazać parametry połączenia.
Z diagnostyki routera parametry połączenia - co to znaczy?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

To znaczy że tam w którejś zakładce menu routera jest status połączenia z parametrami.
Nie pomagam na PW!
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

wojteks pisze:To znaczy że tam w którejś zakładce menu routera jest status połączenia z parametrami.
Tylko coś takiego znalazłem: https://drive.google.com/file/d/1m44AJ9 ... sp=sharing
kapsz0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2012-09-16, 09:50
Lokalizacja: koło Łodzi

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: kapsz0 »

Spróbuj ścieżkę: Ustawienia zaawansowane>Pozostałe>Informacje o sieci. Będzie więcej danych
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

kapsz0 pisze:Spróbuj ścieżkę: Ustawienia zaawansowane>Pozostałe>Informacje o sieci. Będzie więcej danych
Niestety nic takiego nie znalazłem w ustawieniach.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

Zakladka szczegółowe informacje no i jakiś speedtest o tej porze,
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

matek451 pisze:Zakladka szczegółowe informacje no i jakiś speedtest o tej porze,
Szczegółowe informacje wkleiłem w poście powyżej, nic innego nie znalazłem w ustawieniach routera. Speed test robiłem wczoraj wieczorem i wyszło DL 25Mb/s, UL 15 Mb/s. Niestety już musiałem oddać sprzęt.
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Jaki router byłby dla mnie najlepszy uwzględniając parametry sieci? W T-mobile mają do wyboru:

ZTE MF286r
ZTE MF286D
Alcatel LINKHUB LTE cat7 Home Station
TCL LINKHUB LTE Cat13
ZTE MC801A 5G
Huawei 4GRouter 3 Pro
Huawei 4GRouter 3 Prime

I jak antena zewnętrzna byłaby odpowiednia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

MC801A nie ma anten zewnętrznych do LTE ale ma 5G z którym i tak się nie połączysz w najbliższej przyszłości.
4GRouter Pro czyli B535 agreguje tylko 2 pasma, na dzis za mało.
4GRouter Prime czyli B818 nadaje się ale może być trudno dostępny, ma słabe złącza antenowe.
MF286D ma specyficzny układ anten przy podłączeniu anten zewnętrznych, agreguje 3 pasma.
Alcatel/TCL mało znane.
Nie pomagam na PW!
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Czyli najlepiej wypada MF286D? Dobrze rozumuje? Nadajnik T-mobile ma pasma LTE 800, 1800, 2600.
Jaka antena byłaby odpowiednia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

Najlepiej wypada B818 i do tego antena zewnętrzna odpowiednio dobrana.
Nie pomagam na PW!
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Potwierdzone w T-mobile, B818 jest dostępny. Jaka zewnętrzna antena do niego byłaby odpowiednia?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

Jak będziesz miał B818 to po testach się okaże czy konieczna będzie 800-2600 czy tylko 1800-2600.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

Bajki, test na MF286 w oknie pokazał dobry sygnał na LTE800, chciałbym zobaczyć jakiś test z tym LTE2600 w Dąbrówce Malborskiej. Strona T-mobile pokazuje brak B818, no i skor T-mobile potwierdza to jaka to oferta tego operatora i z jaką dostępną maksymalna prędkością?
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Miałem MF286 tylko na jeden dzień dzięki życzliwości jednej osoby, niestety nie byłem w stanie wszystkiego dobrze przetestować. Jedyne co mam to speed testy wykonane: DL 25Mb/s wieczorem, DL 70 Mb/s do południa, UL 15 Mb/s w miarę stały. Nie wiem na jakim paśmie łączył się router. Najbliższy nadajnik to ten w Dąbrówce Malborskiej (widzę go z okna) i zakładam, że z tym się łączyłem, bo mam do niego 2,2 km a inne są dużo dalej.
Strona t-mobile pokazuje brak B818 bo nie ma go na magazynie głównym, natomiast jest dostępny w punktach sprzedaży, więc można go kupić. Oferta o jaką pytałem, to Magenta Biznes Internet L z prędkością do 200 Mb/s
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: Anil321 »

B818 jest w punktach póki się nie wyprzeda, bo producent wycofał już go ze sprzedaży.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

Autor widać ma duze parcie na B818 skoro chce go brać do Mangenta Biznes, tanio nie jest bo netto 24 raty po 30 zł i na start 49 zł czyli 769zł netto. A stacja NetWorks działa w agregacji LTE1800+800, tyłka nie urywa i obsługuje duzy obszar ale niechęć do testów innych operatorów robi swoje.
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: Anil321 »

Standardowe podejście osób które napalą się na marketingowe "bez limitu" Tmobile. A za 2 miesiące nowy wątek dlaczego mu internet nie działa i pomóżcie
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

matek451 pisze:Autor widać ma duze parcie na B818 skoro chce go brać do Mangenta Biznes, tanio nie jest bo netto 24 raty po 30 zł i na start 49 zł czyli 769zł netto. A stacja NetWorks działa w agregacji LTE1800+800, tyłka nie urywa i obsługuje duzy obszar ale niechęć do testów innych operatorów robi swoje.
Anil321 pisze:Standardowe podejście osób które napalą się na marketingowe "bez limitu" Tmobile. A za 2 miesiące nowy wątek dlaczego mu internet nie działa i pomóżcie
Po co ten hejt? Czy ja napisałem w którymś miejscu, że się napaliłem. Przytoczyłem tylko fakty. To @wojteks napisał, że B818 wypada najlepiej. Tak jak w tytule proszę o pomoc w wyborze optymalnej oferty, więc o konstruktywne wsparcie a nie krytykę!
Czy ja w którymś miejscu napisałem, że nie chcę nic innego testować? Otóż testuję, choć nie jest łatwo bo nie mam sprzętu na jakim testować a tylko pożyczam od znajomych. Testowałem play, ale nie opisałem tego bo moim zdaniem kompletnie odpada, gdyż do nadajników relatywnie daleko i są zapchane. Opisałem tylko t-mobile bo wypada najlepiej. Czy drogo? to rzecz względna, bo taniej nie ma.
Więc jak ktoś chce pomóc to poproszę, natomiast proszę z góry nie krytykować!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

I to właściwie zamyka dyskusję, konstruktywne wsparcie to dostałes ode mnie, po pierwsze napisałeś ze BTS dziala na LTE2600 ,stąd prosba o dowód w postaci screena z tego pasma bo wg. mnie stacja golec z only LTE800 w ramach modernizacji dostała LTE1800 i nową radiolinię 2400Mb/s ale moze ty masz inne dane, jesli tak to od kogo? Kolejna to że NetWorks ma w tym rejonie najgorsza infrastrukturę, nawet Plus ma lepszą o Play nie wspominając.
A testy PLAY i twoje wywody nijak mają się do rzeczywistości w tym rejonie ale może to znów ja się mylę, ty z góry załozyłeś że T-mobile to jedyny wybór, cud, miód i orzeszki, a co do B818 to widać masz kupę szczęścia że znalazłeś salon T-mobile który na stanie ma pełen wybór sprętu w tym od Huawei.
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

Ja nie napisałem, że BTS działa na LTE2600, tylko że ma takie pasmo - zgodnie z http://beta.btsearch.pl/. Ja nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, więc proszę o pomoc na tym forum. Nie wiem jaki operator ma jaką infrastrukturę. Nie upieram się na t-mobile, tylko według moich testów wypada najlepiej. Prędkość i cena jest zadawalająca w porównaniu do radiówki z jakiej teraz korzystam.
Nie nazwałbym to szczęściem, że znalazłem salon co ma B818. Inna osoba poleciła mi ten sprzęt a ja po prostu ustaliłem, że jest dostępny.
@matek451 po twoich komentarzach widać jaki z Ciebie "Guru bezprzewodowy".
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

Twoje testy tylko potwierdzają w 100% to co napisałem o NetWorks czyli też T-mobile, na LTE800 i LTE1800 bardzo dobry zasięg z tego pobliskiego BTS-a, obydwa pasma są przeciązone a lepsze prędkości to efekt ich agregacji na DL.
LTE2600 to oczywiście nie z niego tylko Malbork- -de Gaullea i szczatki sygnału, stąd słabiutkie prędkości, LTE2100 to słaby sygnał ze Starego Targu, pasmo przeciążone.
A twoja opinia o mnie nie ma najmniejszego znaczenia, fakty które przedstawiłeś w testach pokazują kto ma rację i czy moja opinia o T-mobile jaka podałem wczesniej nie znajac testów świadczy o tym że nie bez powodu mam obok nicka ten status, a co do B818 to liczy się fizyczna obecność tego routera w salonie T-mobile bo niedostępność B818 I B535 od Huawei w sklepie internetowym to skutek braków w magazynach i ogólnie na rynku sprzetu LTE od Huawei.
B818 do takiej stacji T-mobile jak w poblizu to strzelanie do muchy z armaty.
Sam piszesz ze nie masz wiedzy, testów pozostałych operatorów nie zrobiłeś lub nie pokazałeś więc skad wniosek ze T-mobile działa tam najlepiej?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: wojteks »

Jeżeli weźmie sprzęt od operatora to ile zapłaci za B818 w ofercie na firmę? W porównaniu do innych TCL czy tam alcatel?
Nie pomagam na PW!
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

matek451 pisze:B818 do takiej stacji T-mobile jak w poblizu to strzelanie do muchy z armaty.
To doradź proszę jakie urządzenie będzie lepsze
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: matek451 »

B818 w MAGENTA Biznes RATY 24X30+49=769 zł netto lub 24x40+9= 969 zł netto, sprzęt na raty pozostaje własnością operatora do spłaty ostatniej. No i o ile w ogóle go się najdzie w T-mobile.
Play rózne stacje bazowe, parametry sygnału w zalezności od pasma słabe l, jedyne na LTE1800/800 z Jurkowic prawidłowe ale stacja mocno obciązona, antena kierunkowa Dual LTE1800-2600MHz i dalsze testy po wymuszeniu pasm do agregacji, stacja Jurkowice powinna działać na 4 pasmach, podobnie jak Gościszewo które na LTE2600 ma 2 sektory, Koniecwałd i Sztum-Chopina.
Na LTE2600 połaczenie z BTS-em Piaskowa.
B818 jak znajdziesz salon T-mobile z nim i chcesz brać Magentę Biznes 200Mb/s i akceptujesz koszty OK.
Kluczowe pytanie to czy router bedzie pracował z anteną zew . czy bez niej? No i ja najpierw to bym sprawdził czy dla twojej lokalizacji jest dostępna oferta DOMOWY dla indywidualnych , czy T-mobile ją sprzedaje i z jakim DL do 30/60/90Mb/s bo to duo wyjaśni.
piotrekbo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2022-02-09, 14:10

Re: Pomoc w wyborze optymalnej oferty

Post autor: piotrekbo »

matek451 pisze:Kluczowe pytanie to czy router bedzie pracował z anteną zew . czy bez niej?
Jeśli antena zewnętrzna wzmocniłaby sygnał i poprawiła osiągi, to tak.
ODPOWIEDZ