edge se gc89 pomocy!!!!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

Witam,,,(ostatnia deskę ratunku,,dla mych zszarpanych nerwów),,,a więc jestem uzytkownikiem karty sonyericsson gc 89,,,w orange,,oprogramowanie business ewerywhere,,laptop acer5102(procesor amd turion64*2 mobile technology)windowsxp,,przegladarka explorer miejsce zamieszkania bielsk podlaski,,,uzywam netu w 90%w samochodzie,,w miejscu gdzie korzystam z netu mam pelny zasieg edge caly czas bez anteny,,w domu uzywam antenki orginalnej se(jak na fotce na str,gl),,problem mam taki ze net mi chodzi katastrofalnie!!!!caly czas zrywa,,staje itp,,,wczesnie mialem wgrane oprogramowanie z pplytki(dolaczonej do karty,,ale bylo tak samo jak nie gorzej)wczesniej(rok temu) uzywalem karty se gc79 w gprs na lapie california acces z procesorem sempron,,,i wcale nie bylo gorzej(a moze i lepiej niz teraz w edgu,,,,nie wiem moze mam cos zle skonfigurowane,,czy przestawionezde go blokuje,,,o skype moge zapomniec ,,nawet na grach(kurniku) nie mieszczę sie w czasie5 min idzie szybko a pozniej bardzo wolno przez 20 min i tak w kolo....poradzcie mi co moge zrobic sam i jak mam to zrobic aby rozwiazac ten problem,,,prosilbym a rady jak dla laika komputerowego poniewaz nim jestem,,z gory dziekuje za pomoc..
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: Jaco »

Musisz zastosować antenę zewnętrzną.Skąd ta pewność że masz EDGE.Nie wierz mapą które maja operatorzy na swoich stronach.O grach na EDGE to zapomnij bo są za duże pingi.Było o tym na forum sporo tematów.
Jeśli nie masz pina na tej karcie to pobierz sobie program @pogara lub stwórz połączenie dial-up.Nie uzywaj lub wywal tego menagera połączeń.
Wszystko znajdziesz w tym wątku:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1118
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

zasieg edge wskazuje mi na menadzeże(mysle ze jest to miarodajne ponioewaz jak jade i sie oddalam to kreski spadaja az w koncu przeskakuje na gprs i znowu spadają az znika,,tak samo bylo na oprogramowaniu z plytki,,,wiec chyba mam pelny)a o grach to takie jak bry w kartyt(np,,na kurniku nie potrzebuja chyba duzo danych,,,neraz idzie bardzo szybko a pozniej stoi caly czas,,co to sa pingi???czy mozecie poradzic jakiej uzywac przegladarki,,,jak stworzyc poloczenie dial up,,z jakiego oprogramowania do karty korzystac i jak to wszystko poustawiac,,,,,dziekuje za udzielone opdowiedzi
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

moglby ktos jeszcze mi cos poradzic???
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: Jaco »

jasiotaxi pisze:czy mozecie poradzic jakiej uzywac przegladarki,,,jak stworzyc poloczenie dial up,,z jakiego oprogramowania do karty korzystac i jak to wszystko poustawiac,,,,,
Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w linku który ci podałem.Mógłbyś się trochę wysilić i poczytać.Jest tam jak stworzyć połączenie dial-up,o przeglądarkach to zdania są podzielone,co do oprogramowania do karty to każdy również ma swoje poglądy.
Ja używam FireFox, do karty nie mam żadnego oprogramowania jedynie sterowniki poczytaj cały wątek i będziesz wiedział jak to wszystko ustawić.
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

Sieć Lokalizacja Pasmo LAC CID Sektor Uwagi
Data akt.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0
Orange Bielsk Podlaski, Podlaskie
Elewator zbozowy 900 8005 1559 1 antena dookolna
2007-01-05
Orange Bielsk Podlaski, Podlaskie
maszt TP S.A. 900 8005 1386 1 2 3 2007-01-05
Orange Bielsk Podlaski, Podlaskie
maszt wlasny przy wylocie na Bialystok 900 8005 1453 1 2 3 2007-01-05
cos ,,,takiego mi wyszlo z bts,,,,,jeden dziala w 1 sektorze 2pozostale w 1,2,i 3,,,,,,,,wszystkie na pasmie 900,,,co mam zrobic abyy najlepiej mi chodzil net w zwiazku z tymi inormacjami,,,,,,dzis sprawdzalem w bialymstokuw centreum na pasmie 900,,,,isciagalo z predkościa 45K/s,,na wm pokazywalo 360kb/s,,czyli super,,,problem w tym ze umnie pokazuje tesz pelny zasieg edge na wm,,,,a chodzi srednio na 10kb/s,,,, do pierwszego bts mam jakiies1,5km,,do drugiego 0,8 km a do trzeciego 2,5 km,,,,wiec skoro ze mam tak blisko to i tak potrzebuje anteny zew???
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

aha i wgralem stery 4.0.0.67....czy sa dobre??
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: Ufo atakuje »

To chyba nie jest kwestia zasięgu, skoro przy różnych lokalizacjach nie możesz wycisnąć chociaż 100kb/s to jest to chyba problem ze sprzętem. Spróbuj jeszcze przełączyć pasmo na 1800Mhz i przejechać się po Białymstoku, ta lista powinna ułatwić zadanie:
http://www.btsearch.org/szukaj.php?sear ... 2&mode=std
Orange najchętniej daje EDGE na 1800, może tu jest przyczyna. W każdym razie jeśli nie uda ci się uzyskać 100kb/s z żadnej lokalizacji to coś jest nie tak i żadna antena tu nie pomoże.
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

wiesz ale u mnie sa trzy bts i wszystkie na 900,,,,w bialymstoku ustawilem na 900 i na 4 kreskach mialem sciaganie 40Kb czyli 360kb na wm,,,super,,,,sprzet jest ok...tylo czemu u mnie skoro mam pelny zasieg jest wolniej????
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: Ufo atakuje »

Na EDGE nie możesz mieć więcej niż 30KB/s, a UMTS-u ten modem nie obsługuje, więc nie wiem jak to zmierzyłeś. Jeśli jednak sprzęt jest ok, wystarczy obejść ten nadajnik, z którego ci tak muli.
Po pierwsze ustal co to za nieszczęsny nadajnik: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=25516#25516
Jak wszystkie 3 BTS są na 900 to przy wymuszeniu pasma na 1800, powinno cię przerzucić do dalszego nadajnika, który może być szybki. Wtedy mimo słabszego zasięgu internet będzie chodzić szybciej. Nie sugeruj się tak bardzo ilością kresek.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Ufo atakuje, łącznie zmieniany 1 raz.
jasiotaxi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2007-03-03, 21:53

Re: edge se gc89 pomocy!!!!

Post autor: jasiotaxi »

jesli ustale ktory nadajnik nadaje w edge to jak go moge wymusic???
ODPOWIEDZ