Sferia nowa oferta internetu

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Sferia nowa oferta internetu

Post autor: anzelmo »

Chciałem się podzielić moimi wrażeniami z pierwszych dni superszybkiego internetu w sferii. Otóż od 1. marca sferia oferuje łącze bezprzewodowe o szybkości do 2,4 Mb/s, czyli 300 KB/s. I tyle faktycznie wyciąga!!! Sam nie mogłem w to uwierzyc. Filmiki na video.interia lecą bez zacinania sie. Pingi na serwery w Polsce (wp, onet) są w granicach 150 milisekund. Limit transferu w średniej taryfie (abo ok. 65 zł) to 1 GB ale na 7 dni. Na razie jestem zadowolony, boję się tylko, że "dzięki" nachalnej reklamie mogą nałapać zbyt dużo klientów i łącze może się przypchać. Póki co, polecam tego operatora, zwłaszcza, że jeśli chodzi o podejście do klienta i rozwiązywanie problemów z reklamacjami dałbym im 5 (mamy w sferii telefon od 4 lat).
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: sardo nunspa »

Ehhh.........
Pięknie by było, gdyby Sferia miała pokrytą całą Polskę, a nie tylko Warszawę :?
Latka lecą...
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: sardo nunspa »

Zaraz, zaraz :!: Koledzy Moderatorzy a dlaczego ten temat wylądował w radiówce :?: :?: :?: . CDMA czy EVDO to standardy telefonii mobilnej. Nie drążyłem zbytnio tematu Sferii, ale wydaje mi się że bliżej jej do GSM niż do radiówki.
Latka lecą...
Pavlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-10-26, 13:12

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Pavlo »

Witam.
Własnie mam zamiar załozyc sobie necik ze Sferii - mieszkam pod Nowym Dworem Mazowieckim (i nie mam możliwości niczego innego...) i byłem miło zaskoczony że mogę :)
Mam nadzieje że tak jak pisze kolega anzelmo nie będzie z tym żadnych problemów. Czy ktos mieszkający pod Warszawą korzysta już z tej oferty i mógłby sie wypowiedzieć?
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: zDaleKi »

sardo nunspa pisze:Zaraz, zaraz :!: Koledzy Moderatorzy a dlaczego ten temat wylądował w radiówce
Może dlatego, że jeden wątek na temat Sferii już tu jest -> >KLIK<
sardo nunspa pisze:CDMA czy EVDO to standardy telefonii mobilnej. Nie drążyłem zbytnio tematu Sferii, ale wydaje mi się że bliżej jej do GSM niż do radiówki.
Może i masz rację co do technologii. Ale ponieważ usługi nie świadczy operator komórkowy (a tytuł tamtego sub-forum to: "usługi operatorów GSM", oraz usługa nie jest dostępna na terenie całego kraju, to myślę że lepiej żeby ten wątek był tutaj.
Ostatnio zmieniony 2007-03-07, 09:16 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
adam221

SFERIA nie tak wspaniała jak ją malujją

Post autor: adam221 »

anzelmo,
Wspaniały komentarz dla operatora SFERI, przyłączm się do niego ALE z jednym zastrzeżeniem i przestrzegam nowych potencjalnych abonentów tej telefoni. Nie dajcie się zwieść obietnicom że w pakiecie "tranSFER XXL" będziecie mogli ściągać filmy, gry i większe pliki - to jedna wielka BAJKA !!! :oops: operator ogranicza do max 40Kb/s tranfer z wszelkich programów tj. np. eDONKEY2000, SHAREAZA itp... film 700 MB ściągać się będzie przy dobrych wiatrach ok 20 dni i nocy (nie wyłączać kompa bo czas wydłuży się) no no za ok 160 zł mc to niezły wynik :D
A więc jeśli ktoś potrzebuje netu do pracy a nie rozrywki to polecam ale w najtańszej wersji abonamentu i tak dostaniecie to samo co w najdroższym pakiecie z jedną małą różnicą max transfer tygodniowy to 0,4 GB - do pracy wystarczy, do komunikatorów też.
Pozdrawiam
adozet

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adozet »

to nie do końca prawda .. :D transfer zostanie zmniejszony w taryfie xxl do 40 kilo ale dopiero po pobraniu 3 gb tygodniowo .. :wink:
adam221

SFERIA nie tak wspaniała jak ją malujją

Post autor: adam221 »

Na temat ograniczeń transferu do 40 kb/s:
Zapraszam do zapoznania się z oficjalną tabelą transferów na stronie - www.sferia.pl (internet)
(Strefa 3 Inne transmisje do 40 kb/s do 40 kb/s do 32 kb/s do 24 kb/s)
Ograniczenie to dotyczy ściągania filmów, gier i dużych plików z torentów.
W żeczywistosi transfer nie przekracza 3 kb/s, potwierdza to nawet operator sieci SFERIA, ale nie informuje o tym przed podpisaniem umowy.
Nie świadomych wykorzystać za nic nie uświadamiać, brać ile się da - to polityka SFERI :lol:
Poprawy tranferu nie będzie ! taką uzyskałem informację od biura obsługi abonenta.
Zastanawiam się czy aby TePSa nie byłaby lepsza???
Pozdro.
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: anzelmo »

Być może macie rację, nie pentrowałem temtu aż tak dokładnie. Z drugiej jednak strony nie mozna oceniać łącza tylko pod kątem p2p. Ja do tej pory miałem w domu tylko orange - istna tragedia, nie będę się rozpisywał. W orande'u o p2p mozna praktycznie zapomnieć, zwłaszcza, że w orange transefer sumowany jest w obie strony. W sferii mam wreszcie łącze, które działa, połączenie nie zawiesza się, strony ładują się szybko, serwery dns nie są przeciążone. Jak ładują strony z dużą ilością obrazków transfer skacze do 314 KB/s, to jest 2,4 Mbps!!! Nawet w najtańszej opcji za 50 zł mam szybkie łącze, a limit 0,4 GB na 7 kolejnych dni spokojnie wystarczy do sprawdzania poczty i szperania w internecie, wliczając ściąganie niedużych plików.
adam221

SFERIA nie tak wspaniała jak ją malujją

Post autor: adam221 »

Podsumowując,
NET w SFERI jest dobrą propozycją (tylko w najtańszym abonamencie) dla osób nie mających możliwości wyboru innego operatora, wykorzystujących necik do pracy i przeglądania poczty, stronek www. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> sam korzystam z darmowej promocji testowania stałego dostępu tranSFER 2,4 Mb/s i jestem zadowolony. Żal tylko tych ograniczeń transferu torentów do 40 kb/s (3 kb/s) Czy podpisać umowe? jeszcz mocno się zastanowię, ale jeśli nawet podpiszę to w najtańszej wersji, niema sensu płacić za najdroższy by mieć limit do 3 GB na 7dni jak i tak jest nie możliwe by choć zbliżyć się do tego progu.
Pozdro
lazik3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-09, 12:05

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: lazik3 »

Ja mam to cudo znad wisły od 2 dni. Nie znam się ale szybkość transferu ciągle jest taka sama 115 kbs, połowa serwerów na emule mnie wywala z powodu banned IP, a i przez 2 dni "Babel" w wresji 2 płytowej udało mi się ściągnąć w sumie z 12 Mb. Otwieranie filmików na youtube czy ściaganie różnych programów z sieci też nie jest oszałamiające. Pamiętajmy że umowę możemy zerwać w ciągu 10 dni od dostarczenia urządzenia, taka uwaga jakby ktoś nieświadomie złapał się na ich ofertę
adam221

SFERIA nie tak wspaniała jak ją malujją

Post autor: adam221 »

Taka krótka informacja dla każdego kto chce sprawdzić aktualną prędkość swojego łącza transferu, wejdź na: www.numion.com następnie kliknij na: Measure your speed, a potem na: Quickstart. Otworzy się okno analizowania szybkości transferu, poczekaj cierpliwie aż wyświetli się okno podsumowania.

Info w zasobniku systemowym podające prędkość transferu 115 kb/s nie odzwierciedla stanu faktycznego.

lazik
Połowa serwerów cię wywala bo SFERIA na łączach strumieniowych postawiła FIREWAL, i każdy użytkownik SFERI ma ten sam ból.
Dla tego też najlepszą opcją jest najtańszy abonament bo nie ma na co liczyć że ściągniemy sobie film czy gre, no chyba że ktoś jest cierpliwy i będzie czekał miesiąc na ściągnięcie pliku 700 Mb
Pozdro
lazik3
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-09, 12:05

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: lazik3 »

Hmm rzeczywiście jest te 1,8 Mbita/s ( czemu nie Mbajta ???? czemu ???) a ja chyba muszę być cierpliwy bo TPSA ma mnie głęboko w d... poważaniu i kabla nie chcą mi pociągnąć 100 metrów od głowicy.
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: gatto_nero »

adam221 pisze:operator ogranicza do max 40Kb/s tranfer z wszelkich programów tj. np. eDONKEY2000, SHAREAZA itp... film 700 MB ściągać się będzie przy dobrych wiatrach ok 20 dni i nocy (nie wyłączać kompa bo czas wydłuży się)
Przy max transferze 40KB/s 700MB idzie w 5 h
Przy średnim transferze 20KB/s 700MB idzie w 10 h

A nie 20 dni i nocy :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
kamil1908
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2007-02-05, 18:50

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: kamil1908 »

adam221 napisał:
operator ogranicza do max 40Kb/s tranfer z wszelkich programów tj. np. eDONKEY2000, SHAREAZA itp... film 700 MB ściągać się będzie przy dobrych wiatrach ok 20 dni i nocy (nie wyłączać kompa bo czas wydłuży się)


Przy max transferze 40KB/s 700MB idzie w 5 h
Przy średnim transferze 20KB/s 700MB idzie w 10 h

A nie 20 dni i nocy Smile
Popatrz na oznaczenia prędkości...Kb/s i KB/s i tu jest ta różnica. @adam221 ma racje że przy 40 Kb/s będzie to ze 20 dni :)
adozet

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adozet »

adam221 - masz rację , moja wina :oops: a co do sferii - tez mysle o podpisaniu umowy na transfer l ale jedno mnie odpycha - trzeba z nimi podpisac umowe na 3 lata .. :shock: ... ale fakt , faktem - mały modemik usb , wypinam z pc , i jade z laptopem na działkę ....
a jak u was w sferii wygląda voip - np. przez skype ?
anzelmo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2006-05-01, 05:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: anzelmo »

Ponieważ w domu jestem skazany na internet bezprzewodowy, sferia będzie chyba dobrym rozwiazaniem. Też mysle, żeby podpisać umowe na najtańsze łącze, jest też możliwość wyboru, na 2, 3 lata lub czas nieokreśl., ta ostatnia oczywiście najdroższa, ale może się zwrócić, obserwując, jak spadają ceny neostrady w tepsie, któż to wie? Co do skype'a - można spoko rozmawiać. jest jeszcze jedna rzecz która mnie martwi i którą chcę wyjasni c zanim podpisze umowę. Otóż używam tego łącza również w systemie linux (na najnowszych linuksach -jądro 2.6.18... - modem chodzi bez problemów, wystarczy wpisać login i hasło w konfiguratorze połączeń), ale chcąc w linuksie zainstalować soft prosto z sieci (z ftp'a) prędkośc połączenia spada do kilku KB/s. Ciekawe dlaczego. W ten sposób nie ma mowy o aktualizacji systemu, gdzie trzeba nieraz zassać kilkaset MB...Acha, amule łączy mi się z serwerem, i nawet ściaga, rzeczywiście wolno, no ale p2p nigdy nie było demonem predkości.
adek8918

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adek8918 »

jest to najgorsza lipa i sciemnianie mam ja od nie dawna nie dosc ze nie mozna sciongac torentow i piosenek przez p2p <font color="#FF00FF"><b>»»w ogóle««</b></font> nie mozna korzystac to jeszcze nie mozna prowadzic audycji radiowych przez winampa. Czy ktos wie czy to naprawie albo czy mozna to samemu naprawiec....?????
Pavlo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2005-10-26, 13:12

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Pavlo »

Tak to jest jak się podpisuje umowę nie czytając dokładnie informacji...
Przecież na stronce Sferii jest wyraźnie napisane, że sieci p2p sa ograniczone do max 40 Kb/s...
Ja mam nadzieje że już jutro będę miał :)
Blokowanie p2p mi nie przeszkadza - przynajmniej łącza nie będą zapchane...
adek8918

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adek8918 »

Dzwoniłem do nich i wiecie co mi powiedzieli dlaczego tak mi scionga po 1-3mb/s. Zebym powyłanczał programy i inne rzeczy w zaporze to bedzie sciongac normalnie. Powyłanczałem i nadal nic. Moze wam podziła
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez adek8918, łącznie zmieniany 1 raz.
mangood
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2006-11-22, 15:47

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: mangood »

to może małe podsumowanko ???
bo nie bardzo mozna się połamać co SFERIA uważa za 2 a co za 3 strefę ...

1 wszelkie WWW ( skryptowe, flashowe, w tym gry MPOSG itp ) chodza płynnie - czy TAK ??
2. P2P i Torenty do bani, a co z RAPIDSHARE, MEGAUPLOAD - tak jak WWW czy rowniez ogranicza ???
3. Co ze SKYPem, telefonia internetową ??? dziala ???
4. O grach on line rozumiem że mozna zapomniec ?
adek8918

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adek8918 »

1. Strony płynie i wszystko co z nimi zwiazane Tak
2. torenty i p2p do bani. a z ripishade mozna sciongac i tym podobne strony z nich scionga sie płynie
adek8918

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: adek8918 »

3.skype smiga tak samo jak na kablowym
4. a gry on-line tez smigaja bo sam gram hehe
Jedyna wada to te p2p i wszystko co z nim zwionzane
Marcy
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-03-19, 12:45

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Marcy »

Witam, jestem nowy i calkiem, ale to całkiem zielony, ale tylko tu znalazłem jakieś doświadczenia z tym nowym Internetem w Sferii. I tak to szajstwo wybróbuję - dają na to 10 dni, pamiętajcie o tym - ale może jeszcze raz (za co bardzo przepraszam) potwierdzicie moje przypuszczenia, że:

1) do najzwyklejszego przeglądania stron, także tych wypasionych flashowych i odbierania poczty NADAJE SIĘ?

2) do Skypa NADAJE SIĘ?

3) do przeglądania YouThuba NADAJE SIĘ?

4) WAŻNE: do gier online (zwlaszcza World Of Warcraft!) - NADAJE SIĘ? (to bardzo ważne, bo jestem stałym graczem i tu nie może być rozczarowań - pewnie ważniejsza jest płynność łącza no i brak pingów, niż sama przepustowość)

5) do ściągania filmów i innych "dużych" rzeczy NIE NADAJE SIĘ (akurat to mnie nie interesuje).

Błagam, powiedzcie TAK lub NIE zanim podpisze cyrograf i z tym zostanę na rok ;)
Dzięki!

PS. Mieszkam na Bielanach, więc wokół jest dosyć niska zabudowa, a na mapce zasięgu, która pokazała mi panienka ze Sferii, jest tam podobno full sygnał.

PS2. W sumie to jeszcze mam pytanie - mam dwa kompy w domu. Czy myślicie, że dwa odbiorniki Sferii blisko siebie (ten sam pokój) będą jakoś na siebie niekorzystnie wpływać?
Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi!
Przemo 1871
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2007-03-24, 18:18

internet sferia

Post autor: Przemo 1871 »

Witam wszystkich potencjalnych urzytkowników internetu w sferia jako pracownik tej firmy odpowiem na pare pytan na które napotkałem na tym forum.
Po pierwsze jak podpisujecie umowe poza salonem głownym to MACIE 10 dni na zrezygnowanie w innym wypadku bedzie naliczona kara w zalznosci od umowy jaka podpisaliscie.
Po drugie nie wierzcie na słowo doradcy który mówi ze wszedzie jes zasieg kontaktujcie sie z nr 801 130 160 info sferia tam sprawdzicie czy zasieg jest faktycznie zaoszczedzicie sobie nerwów. Pznacie tez ofertę.
Po trzecie to jest link do harakterystyki tej usługi http://sferia.pl/index.php?action=page&cid=88
Otwieranie stron serwery ftp transmisje strumieniowe czyli voipy televizja radio itp smigają szybko P2P prawie nie smiga:)
Predkosc w tym łaczu nie jest gwarantowana JEST TO łACZE RADIOWE!!!!
Nie ma ruterów do tej usługi!!! jedyna mozliwosc to postawienie serwera, dwa modemy obok siebie nie zakłucaja się!!!!!.
internet
Awatar użytkownika
Kopia
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2007-02-07, 15:37
Lokalizacja: ok Grodziska Maz.

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Kopia »

Czy rzeczywiście można wziąść sferię i oddać w ciągu 10 dni bez konsekwencji ???. Interesuje mnie ta oferta bo wszyscy kablowcy się na mnie wypieli :) . A <font color="#FF00FF"><b>»»korzystanie««</b></font> z internetu na simdacie bez obrazków i ciągłe przyglądanie się NetMeteerowi ile to już kasy poszło nie jest komfortowe. Pytam też oto ponieważ według mapki jestem poza zasięgiem, ale niewiele jakiś 2-3 km od krawędzi. Być może prędkość będzie lepsza niż GPRS.
F-S AMILO Pro+ Cyfrowy Polsat 13/50 GB+ Huawei E3276 + lt-6408n, ~ 350 kB/s.
Alkohochlik
Użytkownik forum
Posty: 28
Rejestracja: 2006-03-19, 10:47

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Alkohochlik »

a ja mam pytanie :) czy aby miec bezprzewodowy internet w sferii trzeba miec tam telefon? :)
cinek3000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-03, 00:48

wytłumaczcie mi to

Post autor: cinek3000 »

kupiłem neta sferii-pakietXL.Ogólnie mi sie podoba bo innego nigdy wczesniej nie posiadałem.jak to jest z tymi predkosciami?w prawym dolnym rogu wyswietla mi115Kb/s Zrobiłem co chwilke testy na niumion.com wyszło tak
Date/time Download Upload Surf Poland Surf Average Surf World Latency
kilobits/sec kilobits/sec kilobits/sec kilobits/sec kilobits/sec millisec

1 3 kwietnia 2007 01:41:01 1,435.95 143.07 350.15 350.15 0.00 469
2 3 kwietnia 2007 01:39:46 1,459.66 139.04 324.74 324.74 0.00 429
3 3 kwietnia 2007 01:38:51 1,543.36 137.85 296.38 296.38 0.00 349
4 3 kwietnia 2007 01:38:08 2,264.99 148.29 264.18 264.18 0.00 540
5 3 kwietnia 2007 01:37:32 1,031.15 112.15 316.64 316.64 0.00 268
6 3 kwietnia 2007 01:36:10 1,079.33 137.20 362.13 362.13 0.00 510
7 3 kwietnia 2007 01:34:49 1,849.94 147.53 249.97 249.97 0.00 320
8 3 kwietnia 2007 01:33:40 2,308.51 146.98 261.53 261.53 0.00 480
9 3 kwietnia 2007 01:32:57 1,180.58 97.48 264.57 264.57 0.00 370
10 3 kwietnia 2007 01:31:23 2,530.40 136.13 301.57 301.57 0.00 441
co przez to mam rozumiec????????????????????????????????????????
cinek3000
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-04-03, 00:48

telefon

Post autor: cinek3000 »

zakupiłem neta w sferii-nie trzeba miec telefonu
Awatar użytkownika
Kopia
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2007-02-07, 15:37
Lokalizacja: ok Grodziska Maz.

Re: Sferia nowa oferta internetu

Post autor: Kopia »

Pytanie do posiadaczy jakie są całkowite koszty tych opcji sferii. Mam namyśli L , XL, XXL. Ponieważ oprócz ceny za <font color="#FF00FF"><b>»»korzystanie««</b></font> dochodzi także abo za urządzenie czyli ile to w sumie wychodzi. Ponieważ jak to normalnie bywa sprzedający skrzętnie ukrywa właściwą cenę.
F-S AMILO Pro+ Cyfrowy Polsat 13/50 GB+ Huawei E3276 + lt-6408n, ~ 350 kB/s.
ODPOWIEDZ