Nowy (???) router 5G w Plusie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: tomekwwa »

https://www.plus.pl/dla-firm/telefon?pr ... Code=MODEM

Dziś wysyp artykułów o "nowym" modemie renomowanej firmy DBG :rotfl:

W komentarzach proponuję podawać procentowe podobieństwo do Huawei CPE Pro 2. Poza wyciętymi portami do anten.
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: mazut »

Raczej podobny to on jest to H138-380 jak juz :D

Obrazek

Nawet wymiary identyczne Dimensions (cm) : 10,3 x 10,3 x 22,5 (h) vs Wymiary 225 x 103 x 103 mm
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: Mig25 »

Tak,i nazwa tez jeszcze bardziej podobna tego H138-380 do tego z nowości plusa - Huawei 5G CPE PRO 3

Huawei 5G CPE PRO 2 ma oznaczenie H122-373
i jest jeszcze najstarszy Huawei 5G CPE PRO o oznaczeniu H112-372 (i tylko ten ma wyjścia na anteny)
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: mazut »

Jak mi sie uda dostac sztuke na testy to dam znac. Moze to faktycznie sztuczny brand zeby nie widnialo oryginalne logo.
yoozieck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-10-24, 21:06

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: yoozieck »

Aż się zarejestrowałem, żeby tu odpisać, bo dzięki temu tematowi "złapałem trop" :).
Właśnie przyniosłem do domu ten router, legitymuje się jako GHTelecom H135-380.
Strona ustawień ma standardowy wygląd Huawei, nawet ikonka na karcie w przeglądarce jest Huawei :)

Wersja sprzętu modemu WL1H135SW
Wersja oprogramowania modemu 11.0.5.51(H72SP2C983)
Wersja interfejsu internetowegoWEBUI 11.0.5.51(W2SP2C69)
Wersja pliku konfiguracyjnego H135-380-CUST 11.0.5.51(C69)

Skuszony szybkością 5G w telefonie Samsung A22 5G postanowiłem kupić internet 5G.
Wyniki lepsze niż na telefonie:
Szybki test w salonie na dywanie:
SpeedTest na telefonie 135/14 Mbit - ping 21 ms
SpeedTest na routerze 135/26 Mbit - ping 19 ms
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

A coś więcej możesz powiedzieć na temat choćby wymuszania konkretnych pasm w LTE .
Aktualnie jestem zmuszony w tym tygodniu podpisać nową umowę na neta w Plusie, gdyż stara karta zostanie wyłączona w czwartek. Akurat na firmę się nie opłaca przedłużać ,bo jedyny rabat jaki dali to tylko mniejsza opłata która wynosi 25 zł netto za 300 Gb miesięcznie plus noc 200 Gb.
Normalna opłata za ten pakiet ze sprzętem na własność to 30 zł netto ,w tym sprzęt na własność bez dodatkowych rat.
Byłem zdecydowany na zte 801 ale jest nie dostępny, więc zostaje Oppo 439 zł netto ,lub właśnie ten DBG.
Różnica w cenie między OPpo a tym to dodatkowo 120 zł .
Mam dylemat czy warto dopłacić te 120 ,czy brać tańszy Oppo?
yoozieck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-10-24, 21:06

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: yoozieck »

Tak jak napisałem, dopiero go przyniosłem do domu, zrobiłem tylko szybki oblot po ustawieniach przez www i szybki test prędkości na totalnie domyślnych ustawieniach. Jutro pobawię się nim bardziej.
A co to za oferta na firmę o której piszesz? Nigdzie takiej nie widziałem. Ja wziąłem na test: pakiet 300 GB i router na 24 miesiące, z czego internet to 75 PLN netto + 56 rata za router.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

To jest oferta dostępna tylko u doradców biznesowych.
Normalnie w salonach nawet nie maja pojęcia że coś takiego występuje :) a już jak usłyszą że bez rat dodatkowych ,to nawet nie wieżą w coś takiego.
Twierdzą ze takie oferty były kiedyś i to tylko pamiętają najstarsi pracownicy salonów. :szok:
Twoja cena to kosmos :facepalm: dokładnie 539 zł netto kosztuje ten twój sprzęt w taryfie z 300 Gb plus 200 Gb w nocy co miesiąc. Bez rat i na własność.
Mankament tych taryf jest taki że to jest tylko dostępne w LTE . Za dostęp do 5G trzeba co miesiąc dopłacić nie jestem pewien czy 5 zl, czy 8 netto. Można ten dostęp sobie włączać dowolnie kiedy i wyłączać . Ja akurat nie posiadam 5G od plusa :( ,więc nie płacę, na razie.
yoozieck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-10-24, 21:06

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: yoozieck »

No to faktycznie kosmos... Co do routera to, teraz o 1 w nocy zrobiłem SpeedTest 322 / 42 Mbit przy pingu 19.
W tym samym czasie TMobile u mnie na "farbowanym 5G" 32 / 36 Mbit i ping 17.
Dwie godziny temu TMobile u mnie był 25/6 i ping 30.
Ja specjalnie wybrałem 5G, bo zobaczyłem, że w mojej lokalizacji działa znacznie lepiej niż pozostałe sieci na LTE (póki co). No i fajnie by było jeszcze nie płacić jakichś kosmicznych pieniędzy za to.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: piotrzet »

A jakie to prędkości na LTE mają inne sieci, bo jak na razie to widzę cena jak za zboże i to z limitem.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Jeśli to Huawei ,to ciekawe czy aplikacja na androida HuaCTRL,lub inny program pod windowsa do wymuszania konkretnego pasma za działa ?
Jak by to zadziałało to bym dopłacił te 120 zł wybrał jego zamiast Oppo. :)
Ja puki co jadę na LTE ,ale ważne jest dla mnie aby podstawowe pasmo było 1800 ,bo jest dużo lepszy wysył niż na 2600 i 2100 . Niestety z automatu sprzęty wybierają podstawowe 2600 jak u wszystkich.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

W Plusie w ofertach powszechnie dostępnych ceny za abonament są masakryczne a za sprzęt w ratach Zygmunt chce krocie, Lepiej kupić samemu z drugiej ręki, sprawdzajac oczywiście po IMEI. Ja mam MC801A z Plusa, kupiony od gościa który wziął go w ofercie dla firm od DB więc na własność , kupiłem za 750 zł , na OLX można wyhaczyć takie OPPO T1a za około 800 zł. Jest też jeden ten niby Huawei za 800 zł . Oficjalnie Huwei już nie produkuje ale są Soyealink, DSB czyli klony, Soyealinki współpracują z aplikacjami na HiLink.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Matek Tylko czy ten własnie o którym piszemy. Piszesz DSB ,a plus to nazwał DBG.Czyżby to to samo ,tylko z nazwą i logo Plusa na obudowie ?
Jego nazwa w Plusie to DBG SpeedBox Router 5G CPE 3.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Literówka, chodzi o ten z Plusa.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Dzięki Matek ,czyli myślę że warto dopłacić te 120 zł do tej rzekomej nowości od plusa. Niż pakować się w Oppo ciut tańsze?
Powinien być lepszym sprzętem dla ludzi lubiących ulepszać niż Oppo ,który na tą chwilę nie oferuje żadnych opcji wyboru pasm. :)
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: mazut »

yoozieck pisze: Strona ustawień ma standardowy wygląd Huawei, nawet ikonka na karcie w przeglądarce jest Huawei :)
Zasilanie nadal jak w Pro2 czyli 12V 2A? :)
yoozieck
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2022-10-24, 21:06

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: yoozieck »

mazut pisze: Zasilanie nadal jak w Pro2 czyli 12V 2A? :)
Tak.

Tylko nie wiem, która aplikacja teraz pozwala na zaawansowane ustawienia w stylu wymuszania pasm. Huawei AI Life nie pokazuje takich rzeczy, a HiLink w ogóle nie wykrywa tego modelu. Ktoś coś podpowie?
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: mazut »

Thx. Sprawdz czy huactrl pro ruszy
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Ja wczoraj zamówiłem go u swego doradcy w Plusie. :)
Oppo miał na miejscu, ale tego musiał zamawiać. :(
Zdziwiony był strasznie że wybrałem właśnie tego DBG zamiast tańszego o 120 zł Oppo ,które posiadał na miejscu i od ręki. :D
Jak dobrze pójdzie ,to jeszcze dzisiaj będę testował.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Też byłbym zdziwiony, OPPO T1a ma przynajmniej 8 anten wewnętrznych , zysk 6 dBi .
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

W dniu dzisiejszym przeprowadziłem pierwsze testy .
Na czym mi najbardziej zależało ,to działa. :) Wybieranie konkretnych częstotliwości.
HuaCTRL na Androidzie bez problemu, HManager niestety nie, ale on już nawet na Huaweiu Pro 2 od dawna nie działa ,więc zaskoczenia nie było.
Mam wrażenie że ma trochę lepsze wifi od Pro2.Reszta to praktycznie to samo, cały program do obsługi z kompa to istny Huawei.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony z wyboru .Czas pokaże jak sprawdzi się w praktyce . Dam znać o jego wadach z czasem.
Oppo ładniejszy wizualnie i mniejszy ,ale brak jak na razie wyboru częstotliwości :( i to go dyskwalifikuje w moim przypadku.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: Mig25 »

A do czego Ci ten wybór częstotliwości potrzebny ? Łapie zawsze B20 jako podstawowe czy jak ?
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Łapie z automatu jako podstawowe B7-2600 ,które u mnie jest najbardziej przeciążone. Jeszcze na B7 mam najgorszy wysył.
Ustawiając na podstawowe B3 jest mniej obciążone ,bo wszyscy siedzą na B7 z automatu.
Odnośnie B20 to bym nie miał nic przeciwko ,bo mimo najmiejszej pojemności pasma ,to w godzinach szczytu samo działa lepiej nawet od B7 ,oczywiście tylko w szczycie , bo po to już zostaje daleko w tyle za pozostałymi pasmami.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Już dobę testuję to coś ala Huawei CPE Pro z wyprowadzonymi wyjściami na antenki zewnętrzne.
Modyfikacja własnej roboty i działa normalnie.
Oczywiście tylko 2 wyjścia i sprawdzone na wszystkich pasmach LTE. Testy na Plus i Pley .
Nie jestem w zasięgu 5G żadnego operatora ,więc nie wiem jak sie zachowa na 5G, ale do LTE rewelacja.
Wybór i zmiana pasm to dosłownie sekundy za pomocą HuaCtrl na androidzie.
Jak na razie żadnych zacięć ,zawieszeń ,restartów ,jak to co niektórzy piszą występuje na Huaweiu po aktualizacji :D
Jak by kto potrzebował zrobić wyjścia na anteny to polecam i mogę co nieco podpowiedzieć .
mazut
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 214
Rejestracja: 2014-09-26, 12:53
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: mazut »

Podrzuc fotki plyty glownej, porownam sobie z cpe2
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: ktry »

Jak będę mocował gniazda antenowe do obudowy już na stałe ,to porobię zdjęcia .
Na razie wyprowadziłem tylko kabelki na zewnątrz z tymi gniazdami. Trzeba tylko wywiercić 2 otwory gdzieś w obudowie i przykręcić je do niej.
Koszt operacji to 15 zł dwa kable z końcówkami . Wypinamy oryginalne anteny wewnętrzne i wpinamy te zakupione kabelki ,pasujące idealnie w gniazda oryginalnych anten. https://allegro.pl/oferta/adapter-u-fl- ... 1bd1d899d5
W tej opcji sprzęt dziala tylko na antenach zewnętrznych, bez nich zero zasięgu.
Jest jeszcze opcja pozostawienia oryginalnych anten i dolutowania się tylko kabelkami do nich. Tak robiłem kiedyś cpe pro ,wtedy sprzęt działa i na zewnętrznej antenie ,a jak jej brak , to normalnie na oryginalnych wbudowanych.
Jak ostatecznie zrobię to jeszcze nie zdecydowałem. :D
pepexy08
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-03-21, 12:47

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: pepexy08 »

Cześć,

mam dobrą ofertę z Plusa na internet 5G i w związku z tym kilka pytań:
1) na mapie pokazuje mi, że jestem w zasięgu 5G, ale gdzie mogę sprawdzić, jaką mam odległość od nadajnika, bo na mapach znalezionych w necie nie mogę tego ustalić?
2) obecnie używam LTE i jestem mega zadowolony - na moje potrzeby jest wystarczający. Czy opłaca się przechodzić na 5G (finansowo oferta jest taka, że wyjedzie na to samo)?
3) jaki model routera/modemu z Plusa warto teraz wziąć? Proponują to OPPO 5G CPE T1a, ale może jest jakiś inny lepszy? Może lepiej kupić jakiś inny modem/router na sim?

Serdeczne dzięki za każdą podpowiedź.

e: lit
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

A co to za oferta z Plusa, jaki limit i cena za niego, do tego jakie opłaty za OPPO ? Jaki masz obecnie sprzęt do Plusa? Z jakich pasm LTE korzystasz i jakie masz na nich parametry sygnału ?Jakie masz prędkości na LTE z Plusa, szczególnie wieczorami?
Nikt ci nie doradzi w ciemno, brak informacji o twojej lokalizacji więc trudno sprawdzić infrastrukturę Plusa w tej okolicy, robiłeś jakiś test 5G Plusa u siebie?
pepexy08
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-03-21, 12:47

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: pepexy08 »

matek451 pisze:A co to za oferta z Plusa, jaki limit i cena za niego, do tego jakie opłaty za OPPO ?
to pakiet usług, ale internet 140gb/miesięcznie za 30 zł. Sprzęt 40 złx36 miesięcy.
matek451 pisze:Jaki masz obecnie sprzęt do Plusa? Z jakich pasm LTE korzystasz i jakie masz na nich parametry sygnału ?Jakie masz prędkości na LTE z Plusa, szczególnie wieczorami?
E5180. Z jakich pasm - nie mam pojęcia. Prędkość wychodzi ok 20Mb/s i 5 Mb/s.
matek451 pisze:Nikt ci nie doradzi w ciemno, brak informacji o twojej lokalizacji więc trudno sprawdzić infrastrukturę Plusa w tej okolicy, robiłeś jakiś test 5G Plusa u siebie?
nie robiłem żadnych testów, tylko tyle, że zgodnie z info od PLUS 5G ma u mnie zasięg.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Czyli kpina z klienta, co u Zygmunta nie dziwi, cena za 140GB z rabatem SmartDom Śmiechu warta. Wyniki na E5180 na jednym z pasm słabe, zapewne na LTE1800 , moze na LTE2600 o ile jest na BTS-ie z którego korzystasz.
Chciałbym zobaczyć ten speedtest z godziny 20, do tego jak zawsze brak odpowiedzi na konkretne pytania. Niewolnicy Plusa zawsze są mega zadowoleni, reklamy w Polsacie robią swoje, ponad 7 lat korzystania z LTE tego operatora bez zmiany sprzętu, to norma dla nich, oni sobie zycia bez Plusa nie wyobrażaja.
Wirtualne mapy zasięgu PLUSA i bzdury konsultantów robią swoje, w ciemno biorą 5G , bez testów choć jak wiadomo 2600MHz wewnatrz domu to moze mieć porzadne parametry sygnału tak do kilometra od BTS-a. W Plusie nie ma sprzętu który pozwala korzystać komfortowo z 5G2600 w trudniejszych warunkach czyli CPE 5G. Routery nie posiadają złącz anten zew. więc mozna korzystać z 5G na nich w pobliżu BTS-a. Mapy zasiegu 5G wirtualne i na wyrost.
Do tego OPPO T1a wart jest 800-900 zł, a nie 36x40=1440 zł choć i to mi się nie zgadza bo teraz powinien kosztować w ratach 1201 zł ale to i tak drozej niż na wolnym rynku, Zygmunt lubi strżyc barany aż miło.
E5180As-22 współpracuje z LTEInspecteur więc juz dawno należało sprawdzić Plusa na LTE1800 i LTE2600, na każdym z pasm parametry sygnału i dane BTS-a oraz speedtest i pokazać wyniki, to są kluczowe dane dla tego opertora, no i podać lokalizację.
W mobilnym trzeba samemu zadbać o siebie a nie liczyć na konsultantów bez wiedzy i zielonego pojęcia o LTE/5g i sprzęcie do niego, dotyczy kazdego operatora w tym Plusa.
ODPOWIEDZ