Nowy (???) router 5G w Plusie

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

pepexy08
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-03-21, 12:47

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: pepexy08 »

Bardzo dziękuję za informacje. A czy mógłby ktoś merytorycznie odnieść się do moich pytań:

1) na mapie pokazuje mi, że jestem w zasięgu 5G, ale gdzie mogę sprawdzić, jaką mam odległość od nadajnika, bo na mapach znalezionych w necie nie mogę tego ustalić?
2) jaki model routera/modemu z Plusa warto teraz wziąć? Proponują to OPPO 5G CPE T1a, ale może jest jakiś inny lepszy? Może lepiej kupić jakiś inny modem/router na sim?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: wojteks »

Skoro nie współpracujesz to po co odpowiadać na pytania?
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Obawiam się ze kolega nawet nie przeczytał ze zrozumieniem co napisałem więc powtarza pytania, mnie to nie dziwi. Klienci Zygmunta są specyficzni, ich slepa wiara w to co usłyszą zobaczą o Plusie ma bezwzględny priorytet, od lat maja prane mózgi w Polsacie kłamliwymi reklamami, wierzą w każdą bzdurę , głosy rozsądku jakie kierowane sa do nich na Forach jeśli w ogóle na nie zajrzą pozostają bez reakcji.
Autor już wyboru dokonał i oczekuje ze pojawi się ktoś kto na ślepo utwierdzi go w wyborach jakie za niego dokonali konsultanci.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: piotrzet »

A może to nie klienci Plusa, a klakierzy? Skoro pisze się coś innego, a on tego nie czyta tylko pisze jak to Plus działa dobrze to nasuwa się jedno. Klakier.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Nie, to nie klakier. On korzysta z Plusa od wielu lat na E5180 i jest zadowolony. To też cecha charakterystyczna dla klientów Plusa, oni nawet nie pomyślą że są inni operatorzy, są zadowoleni z LTE PLUSA bo nigdy nie porównywali prędkości z innymi operatorami u siebie, z ofertami konkurencji. Ale kto mu zabroni dalej korzystać z tego operatora, pomysł z 5G2600 nawet niezły ale nie 140GB za 30 zł bo to śmiech na sali, warunek to najpierw trzeba zapewnić sobie poprawne parametry sygnału na 2600MHz, poki co to nawet lokalizacji nie raczył podać.
OPPO T1A za 1445 zł w ratach od Plusa bez gwarancji że na nim wewnatrz domu uzyska satysfakcjonująće parametry sygnału na 5G2600 to zakup drogiego kota w worku, ludzie biorą te routery 5G bez złacz antenowych i potem zdziwienie że problem z zasięgiem a 5G nie działa tak jak w reklamach. W naszych warunkach, przy tej punktowej siatce stacji bazowych PLUSA z 5g2600 w miastach router sprawdzi się w poblizu BTS-a, przy większych dystansach konieczny CPE 5g którego PLUS w ofercie nie posiada. Plus /CP to od lat marketing i ogłupianie klienta a nie normalne podejście do niego, Zygmunt zarabia na nim,na wszystkim, nawet na sprzęcie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: piotrzet »

Ciekawe kto im będzie sprzedawał te oferty, bo są jakieś plany ograniczania liczby obsługujących w salonach i zwiększenie sprzedaży. Podobno coraz więcej obchodzi i nikt nie chce przychodzić.
pepexy08
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2017-03-21, 12:47

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: pepexy08 »

Ludzie ale o czym Wy tutaj piszecie? Jakieś osobiste wynaturzenia o Zygmuncie? Kogo to interesuje? Słowem merytorycznie nie odnieśliście się do moich pytań, tylko bijecie pianę i jeszcze silicie się na obrażanie kogoś kto ma merytoryczne pytania. Dawno tutaj nie zaglądałem, ale kiedyś można było liczyć na pomoc osób, które się znały na temacie a nie były domorosłymi komentatorami cen.

Tu, gdzie będę korzystał nie ma innej opcji - inni operatorzy są słabi, a światłowód nie dochodzi. Zostaje Plus, z którego jestem zadowolony wiele lat, a i cena - bo to jest pakiet usług - jest dla mnie naprawdę ok.

Jeśli ktoś ma wiedzę (a nie urojenia) i ma chęć pomóc, serdecznie proszę o odpowiedź:

1) na mapie pokazuje mi, że jestem w zasięgu 5G, ale gdzie mogę sprawdzić, jaką mam odległość od nadajnika, bo na mapach znalezionych w necie nie mogę tego ustalić?
2) jaki model routera/modemu z Plusa warto teraz wziąć? Proponują to OPPO 5G CPE T1a, ale może jest jakiś inny lepszy? Może lepiej kupić jakiś inny modem/router na sim?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: wojteks »

Nadal nie pokazałeś żadnego testu sygnału Plusa więc nikt nie będzie zgadywał. Nie współpracujesz więc raczej nic się nie dowiesz nowego.

Skoro Plus jest OK to kupuj tego OPPO i nie zawracaj nam głowy.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: piotrzet »

I to niby nie klakier Plusa? Ta jasne.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: matek451 »

Kolego ja tutaj jestem od lat i znajdź mi tu kogoś kto pomógł ludziom więcej razy ode mnie. Ja jestem cierpliwy, dokladny i merytorycznie przygotowany jak mało kto ale tez wymagam od pytajacego współpracy.
Zadałem konkretne pytania, poprosiłem o przybliżoną lokalizację , podałem aplikację do testów pasm LTE na E5180, poprosiłem o pokazanie wyników. Na tej podstawie dokonuję analizy która pozwala sprawdzić jak wyglada infrastruktura PLUSA na LTE i czego można spodziewać się po 5g2600. Jasnowidzem nie jestem więc nie odpowiem na zadane pytanie o zasięg 5g2600 bez potrzebnych danych. W internecie nic nie ma a jak jest to w większości przypadków mojego autorstwa. Mapa zasięgu 5G2600 czysto wirtualna. Napisałem w czym problem, na 2600MHz zasięg w zabudowie nie jest daleki, szczególnie wewnatrz domu i router ustawiony w nim przy znacznej odległości od BTS-A będzie miał sczatkowe parametry sygnału na 5G co przełozy się na niestabilny i wolny internet a w skrajnym przypadku brak zasięgu na 5G2600 , nawet jak mapa Plusa twierdzi inaczej. To jest radio, antena zewn. w większości lokalizacji konieczna na wysokich pasmach a OPPO T1a złacz do takich anten nie posiada.
Do ciebie to nie trafia, nie czytasz, nie bierzesz zadnych argumentów na powaznie, ufasz konsultantowi i Plusowi. I zeby nie było to ja niezaleznie od operatora tak samo podchodzę do tematu. Mam zerowe zaufanie do konsultantów, map zasięgu . wierzę w cyferki i to co pokażą testy u ciebie.
Nie wymagam za wiele, cudów a jedynie współpracy ze mną, to o co proszę nie przekracza umiejętności przeciętnego uzytkownika.
Aplikacja https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/ ... ltewatch_h jest znana od lat, współpracuje z E5180, testy LTE1800 a potem LTE2600 na tym routerze po ich wymuszeniu w aplikacji i screeny z niej wyjąśnia wiele, do tego przyblizona lokalizacja, bez dokladnego adresu, jak miasto to ulica i bedzie mozna przymierzyć się do tematu.
A co do OPPO T1a, to dobry router ale złacz anten zew. nie ma, 1440 zł w Plusie z abopnamentem jest za wysoka, mozna go kupić dużo taniej ale kluczowy jest fakt czy wewnatrz domu będziesz miał zasięg 5G2600 Plusa i parametry sygnału będą prawidłowe bo prędkość jest też zależna od nich, póki co 5G2600 w Plusie jest nieobciązone więc DL/UL zalezy tylko od nich oraz od dosyłu do BTS-a. W reklamach wyglada to ładnie ale w rzeczywistości moze być kiepsko, konsultanci wtedy umyja ręce.
Drainer_4G
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2023-06-11, 14:51

Re: Nowy (???) router 5G w Plusie

Post autor: Drainer_4G »

Cześć chłopaki, tu sąsiedzi z LT. Więc używam tłumacza do komunikowania się tutaj - przepraszam za mój polski :)

Przepraszam też za odkop w starym wątku. Kupiłem więc używany H135-380, o którym tu wspominasz, z Polski. Posiadam B628-265 i teraz to urządzenie. W tych samych okolicznościach wygląda na to, że router 5G (nazwijmy to w ten sposób) działa gorzej, gdy jest używany z tą samą kartą SIM i w tej samej lokalizacji itp. Jest kwestia przełożenia karty SIM z jednego routera do drugiego, więc tak naprawdę nic się nie zmienia w ciągu minuty lub dwa. Moje pytanie brzmi czy dobrze Ci to wychodzi? A może są jakieś znane problemy i dlatego są na sprzedaż?
W mojej okolicy jest możliwość 5G, w webUI pokazuje zarówno łączność 4G, jak i 5G (oba 4-5 słupków siły), ale podczas testowania lokalizacji z wbudowaną funkcją, 5G ma bardzo mały pasek, 4G prawie maksimum i to pokazuje, że jest podłączony do pasma 4G. Dlatego prędkość podczas testu podłączonego do tych samych pasm jest na korzyść B628-265 w porównaniu prawie dwukrotnie. Może macie jakieś spostrzeżenia? Pieniądze są wypłacane i chciałbym mieć działającą jednostkę, a nie trupa mimo wszystko :)
ODPOWIEDZ