ZTE MF286D

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: ZTE MF286D

Post autor: alias »

Mig25 pisze: 2024-04-25, 11:38 Jest cały ogromny temat ( i kilka pobocznych ) jak to robić na eko.one.pl ,choćby ten https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=22831
Dzięki, dobry miesiąc czytania i studiowania tych wątków. ;)
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: ZTE MF286D

Post autor: alias »

Po przeczytaniu tego wątku - na razie na sucho bez routera rozkminiam,
czy dobrze rozumuję że najprostsza metoda to:
- pobieram "Play to Nordic zte mf286d 192.168.32.1 pw.zip
- pobieram "OpenWRT for Framework.zip"

z tego drugiego podmieniam te dwa pliki w tym pierwszym, i uruchamiam ZTE_Sales_Update_Framework.exe?
Czy to wystarczy?

Tych wątków i wpisów jest tam taki ogrom, że ciężko się w tym połapać. Nie wiem np. czy linki które podane są podane na początku tego wątku to (i z których pobrałem te zip'y) to są aktualne wersje czy gdzieś znajdę nowsze?
Czy zadziała to dla routra z T-Mobile?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1749
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MF286D

Post autor: Mig25 »

Jak chcesz mieć Openwrt to tak , to powinno wystarczyć. Tylko diabeł tkwi w szczegółach. Przykładowo najlepiej umieścić cały katalog z frameworkiem w głównym katalogu , co by ścieżki za długie nie były. W Frameworku wybrać katalog UPDATE , a nie jakiś inny ,główny itp.
No i są laptopy/komputery na których ten Framework po prostu nie zadziała (mam taki jeden , myślałem ,że to wina instalacji różnych Wiresharków itp , ale nie , na czysto też nie zadziałał) , trzeba wziąść inny , a nie za długo szukać i pytać się czemu nie działa.

Tak ,zadziała z T-Mobile ( parę tak zrobiłem i każdy zadziałał , ale nie dam sobie ręki uciąć ,że akurat ten też zadziała).
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: ZTE MF286D

Post autor: alias »

A potem ten OpenWRT można zaktualizować już z poziomu routera?
Tu znalazłem jakieś obrazy - czy to jest właśnie coś takiego?
ODPOWIEDZ