Stabilny router LTE do plusa

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelwor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-09-05, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Stabilny router LTE do plusa

Post autor: pawelwor »

Po paru latach poddał się DWR966, co chwilę zacinał się, od jakiegoś czasu był problem pobrać coś większego...
Chciałem kupić nowy, jakiś dlink, tplink, asus, ogólnie czytałem opinie dostępnych routerów w xkomie i komputroniku i ogólnie wybór niewielki a praktycznie przy każdym pojawiają się opinie o zawieszaniu się, niestabilności itp...
Czy możecie polecić jakieś konkretne stabilnie działające urządzenia, które nie będą się wieszać przy ściąganiu dużych plików i bez problemu obsłużą kilka urządzeń na raz?
LTE mam z plusa, lokalizacja to 24-170 Kurów, ul. wojska polskiego, nie będę płakać jeśli przez brak anteny zewnętrznej będzie trochę wolniej, najważniejsza dla mnie jest bezproblemowa, stabilna praca urządzenia. Chciałbym się zmieścić w maks 1300.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stabilny router LTE do plusa

Post autor: matek451 »

W.Polskiego to długa ulica i do BTS-a Plusa mozesz mieć 500m lub 3 km, wymagasz stabilnej pracy ta podobnie jak wyzsze prędkości wymaga poprawnych parametrów sygnału, przy braku anteny zew. w domu na LTE2600+1800 masz takie? BTS Plusa ma sektory na Olempin,Płonki i Brzozową Gać, działa na nim też 5g2600.
pawelwor
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2011-09-05, 14:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Stabilny router LTE do plusa

Post autor: pawelwor »

Wojska polskiego 64a
Przez stabilną pracę mam na myśli aby nie zawieszał się, nie przegrzewał szczególnie przy pobieraniu większych plików, to że spadki prędkości byłyby przez brak zew anteny akceptuję. Teraz mam tymczasowo DWR-932, jednak potrafi się zawiesić przy pobieraniu większych plików, albo czasami tak po prostu...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19175
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Stabilny router LTE do plusa

Post autor: matek451 »

Elektrozłomu D-Linka nie ma co porównywać z normalnym sprzętem, to ta sama liga co Alcatel. Do BTS-a Plusa ponad kilometr, na dodatek lokalizacja pomiędzy sektorami 1 i 2 , w domu zapewne słabe parametry sygnału na LTE2600, nieco lepiej na LTE1800, LTE900 i tak bez znaczenia. Jak ma być stabilnie to konieczna antena zew. Dual LTE 1800-2600MHz do routera z agregacją LTE2600+1800 w QAM256. W przypadku wyboru 5G2600 jedyny sprzęt to zewnętrzny punkt dostępowy CPE 5G/LTE, jesli w abonamencie z Plusa to zestaw MC889+T3000, w ratach przez 2 lata 1449 zł, zakup na własna rękę mniej opłacalny.
ODPOWIEDZ