T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

Witam.
Mam problem z prędkością wysyłania danych w internecie z ofertą biznesową no-limit z T-Mobile. Do tej pory od paru lat można by rzecz, że było "w miare ok", tak na trójke z plusem, ale to co się dzieje od ostatnich bitych 10 dni, to jest jakaś padaka. Prędkość wysyłania, cały dzień, od rana do nocy między 0.3 a 1 Megabit. Natomiast z prędkośćią pobierania problemu nie ma, jest mniej więcej taka jak zwykle, czyli między 20 a 50Mbit, zależy czy przestawiam antene na inny BTS czy nie, no i jak wiadomo od mnóstwa innych czynników. Mam wrażenie, że nałożono na mnie jakis limit prędkości uploadu. Czy mają państwo jakieś pomysły co się dzieje?

* Miejscowość Małe Rudy
* Router Huawei B525
* Antena ATK502
* Przestawiałem antene, w kierunku każdego BTSa jaki jest w okolicy, i prędkości wysyłania danych nadal tak samo problematyczne głównie do <1Mbit, z jakimiś tam wachnięciami do 2 ale to nie wiem, czy nie błąd pomiaru tych onlajnowych mierników. Wyraźnym zmianom ulegały tylko prędkości pobierania danych, a z tymi akurat problemu większego obecnie nie posiadam.
* Mam drugi taki sam router, przepiąłem karte sim żeby sprawdzić czy coś się zmieni, i to samo.
* Byłem w punkcie obsługi T-Mobila zgłosić problem z wysyłaniem danych, przez pare dni dostałem smsy, które można ostatecznie skrócić - "U NAS DZIAŁA", ale k...a u mnie nie...

Proszę o pomoc :)
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: piotrzet »

Przekładałeś kartę do jakiegoś lepszego urządzenia? B525 to leciwy sprzęt. Najwyższa pora zmienić na coś nowego. Ale trzeba potwoerdzić czyja to konkretnie wina czy sprzętu czy jakiegoś ograniczenia.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

@piotrzet, niestety innych routerów nie posiadam. Mógłbym rozważyć kupno czegoś lepszego, oczywiście, czemu nie, ale nie wiem czy mi to pomoże bo cholera wie w czym tkwi problem. Dziwne, żeby z każdego BTSa na około upload był tak samo wolny.

Zgłosiłem problem po raz drugi do T-mobile, tym razem pisząc trochę bardziej dosadnie.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: piotrzet »

A telefon jaki masz? I z czego tam masz kartę?
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

W telefonie mam numer na inną sieć zupełnie (Play) od lat już i nie chciałem tego zmieniać. Dopiero niedawno dali mi drugą kartę, jak przedłużałem swoją oferte internetu na Magenta L. W sumie nie sprawdzałem jak z telefonu wypadałyby pomiary z tej karty...
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: piotrzet »

No to musisz zrobić z telefonu żeby wiedzieć czy wina jest po stronie T-Mobile czy po stronie urządzenia.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

@piotrzet, włożyłem karte SIM T-mobile do telefonu i prędkość pobierania ok, natomiast prędkość wysyłania to samo co powyżej, żadnej poprawy, czyli w okolicach do 1Mbs...
Teraz ciekawostka, wkładam spowrotem swoją karte SIM z Playa, gdzie mam numer prywatny i jakiś tam podstawowy pakiet internetu i tutaj prędkość wysyłania wychodzi 22-24 Mbs.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: matek451 »

BTS NetWORKS Małe Rudy pozwolenie T-mobile jest po modernizacji, działa w agregacji LTE2100+1800+800, DOSTAŁ TEŻ 5g2100 DSS z LTE2100. Niestety z uporem nie pokazałeś niczego czyli parametrów sygnału na pojedyńczych pasmach LTE 2100/1800/800 z niego na B525 z tymi antenami i speedtestów DL/UL. Oczywiście B525 nie nadaje się do korzystania z T-mobile z tego BTS-a i innych pobliskich NetWorks.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

@matek451, w jaki sposób mogę to sprawdzić przez PC? Panel ustawień b525 nie zawiera szczegółowych informacji odnośnie połączenia, a gdy przez tel łącze się z internetem tylko przez WiFi, wtedy aplikacje takie jak NEtwork Cell Info i NetMonster i tak pokazują tylko dane z sieci Play zamiast T-Mobile. (Chodzi o te kwestie parametrów sygnału z B525 razem z antenami bo mogę oczywiście przełożyć karte sim do tela i wtedy sczytać dane ale to tel bedzie robił za router, a chyba nie o to chodzi)
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

Dobra, znalazłem aplikacje, którą mogłem zalogować się do routera i sprawdzić te dane.
Obrazek
Po tym numerze eNBID w wyszukiwarce http://www.btsearch.pl/ wychodzi dokładnie ten BTS, na który obecnie ustawiłem antene. Ale z innych BTSów w okolicy jak w spomniałem, prędkość wysyłania danych jest podobnie niska.

Wynik speedtestu:
Obrazek
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

Obrazek
Dziś już nawet ponad 100 Mbs pobierania w T-Mobilu, tyle jeszcze nigdy nie miałem, rekord! Ale ten UPLOAD to woła o pomste do nieba i kompletnie nie rozumiem, skąd taka rozbieżność, a bez 'normalniejszego' uploadu nie mogę normalnie pracować... Dziś już z rozpaczy posiłkowałem się Hotspotem zrobionym z tela z kartą Play, na którym mam 100GB transferu i z Playa upload już zbliża się do 10Mbs co jeszcze ujdzie.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: wojteks »

SINR słaby, sygnał przesterowany.

Przełącz router na inne pasma i pokaż parametry, sprawdź też bez anteny.
Nie pomagam na PW!
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

Jak za sprawą czarodziejskiej różdżki upload wrócił, co prawda nie jest jakiś wysoki, ale jest normalniejszy.
Obrazek
wojteks pisze:SINR słaby, sygnał przesterowany.
Przełącz router na inne pasma i pokaż parametry, sprawdź też bez anteny.
Bez anteny parametry pobierania/wysyłania są niższe, najlepiej wypada to jednak z anteną. Jutro porobie testy, z któego BTS na około mogę wyciągnąć najwyższy UP, i wrzuce zrzuty z apek. Bo jednak wolałbym te prędkość wysyłania mimo wszystko poprawić.
A czemu nagle sprawa się ' rozwiązałą '? To cholera wie, być może moje drugie zgłoszenie z piątku do T-mobila podziałało, bo wygląda na to, że albo mieli problemy techniczne we wszystkich BTSach na około z uploadem, albo mi faktycznei wrzucili jakiś uploadowy lejek do 1Mbs, pozostawiając download bez zmian, że niby zgłupieje i się nie skapne, co mi się zdaje bardziej logiczne.
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

Coś mi tu nie pasuje, bo obracam antene to w jedną, to w drugą strone (kierunkowa ATK502) i w aplikacji HuaCTRL ciągle pokazuje eNBID ten sam (uruchamiałem ją ponownie), parametry szybkości transferu download/upload się zmieniają dość znacząco (wcześniej myślałem, że przez to że łączę się z innymi BTSAmi) ale wychodzi, na to, że ciągle łapie sygnał z najbliższego BTSa (on jest jakies 200-250m ode mnie).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: wojteks »

Skoro masz tak blisko stację bazową to żadna antena nie pozwoli połączyć się z odległą stacją bazową a dodatkowo możesz mieć przesterowany sygnał.
Nie pomagam na PW!
pabloj
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2017-03-24, 21:33

Re: T-Mobile Download OK ale Upload padaka! (od 10 dni)

Post autor: pabloj »

wojteks pisze:Skoro masz tak blisko stację bazową to żadna antena nie pozwoli połączyć się z odległą stacją bazową a dodatkowo możesz mieć przesterowany sygnał.
Przepraszam, ale nie rozumiem, co oznacza, że sygnał jest przesterowany, oraz co można z tym zrobić (gdyż zapewne nie jest to dobrze).
Wspominaliście tutaj także, że mój router Huawei B525 niezbyt nadaje się na moje obecne warunki, jaki więc router byłby tutaj odpowiedniejszy? Z tego co wyczytałem również B525 nie posiada funkcjonalności agregacji pasm,
ODPOWIEDZ