Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Post autor: adamusek »

Witam ponownie ;)

Często podczytuję, rzadko się wypowiadam, na LTE siedze od kilku lat zaczynałem od B818, aktualnie ZTE MC801A, wkrótce miał być światłowód bo uchwyty już wiszą ale ze względu na prace budowlane przy drogach i moście mam co najmniej 2 lata oczekiwania aż je zakończą, więc szukam sposobu na poprawę jakości sygnału.
Zrobiłem testy gdy obciążenia jeszcze dużego nie ma natomiast pracuje 8-16 więc to okienko czasowe mnie interesuje.
Czy zmiana routera na np. MikroTik ATL LTE18 kit pozwoli uzyskać lepsze parametry pracy ? Sieć T-Mobile (testując pozostałe sieci to wszystkie sa na bardzo podobnym poziomie jeśli chodzi o zasięgi i prędkości).
Zazwyczaj łączę się z BTSami w odległości ode mnie od 2.7-3.4 km na LTE 800.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Post autor: katze750 »

Po ostatnim moim tescie mikrotika lhgg kat.6 potwierdzam opinie na forum, że nie warto sobie zawracać nimi głowy. Lhgg kat 18 po recenzjach na forum, też szału żadnego nie robi mimo modemu kat.18. Może uzyskasz na nim lepszy/dobry sygnał ale modemy mają kiepsciutkie. Lepiej zainwestuj w b818 + cybertech 2600 i zminimalizuj do niezbednego minimum długość przewodu antenowego. Ja w jednej trudnej lokalizacji huawei b715 zamontowalem w puszce hermetycznej przy antenie atk 504. Na mikrotiku lhgg kat.6 sila sygnału była podobna, ale modem już znacznje gorszy bo nie agregowal 2100+1800.
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Re: Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Post autor: adamusek »

Mialem B818, juz nie bede do niego wracał. Routery były w puszce na zewnatrz takze to tez przerabiałem, <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> zrobilem bts_lock na szybszym btsie i jest troche lepiej - zobaczymy.
katze750
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2011-02-07, 18:44
Lokalizacja: lubelskie

Re: Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Post autor: katze750 »

No mikrotik będzie raczej rozczarowaniem ;)
adamusek
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2020-04-06, 12:36

Re: Polepszenie jakości sygnału - co wybrać

Post autor: adamusek »

Spróbuje MC889 zatem jeszcze...
ODPOWIEDZ