Prośba o opinię w wyborze sieci

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

Witam,
Szukamy dostępu do internetu mobilnego z racji że światłowodu brak, w tej lokalizacji: 54.4388104, 18.3860456

W UKE znalazłem w promieniu 2.5km nadajniki T-Mobile oraz Play.
Która opcja waszym zdaniem będzie lepsza ? Czy w ogóle któryś z tych operatorów ma prawo tam działać ? Jutro uda mi się pojechać w tamto miejsce i ewentualnie mogę zrobić speed test na telefonie (Orange) chyba że taki test nic mi nie powie ?

Do najbliższego nadajnika T-Mobile jest 1.2km w linii prostej do drugiego w tą samą stronę 2.2km natomiast do Play jest odległości ok. 1.8km jednak całkowicie w drugą stronę.

Z góry dziękuję za pomoc ;)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: matek451 »

Lokalizacja jest bardzo trudna mimo ze w poblizu są BTS-y operatorów, zrób testy całej 4 i pokaż screeny z aplikacji NetMonster i speedtesty. Zaczynasz od Play i Orange. NetWorks na Bocznej świeci 2 sektorem na Tuchom a 3 na azymut 300 stopni, więc jesteś pomiędzy tymi sektorami. Play w Tuchom ma 3 sektor na Warzenko a 1 na Karczemki, zasięg moze z masztu RTCN ale ogólnie to on świeci dla PLAY wzdłuż drogi przez Chwaszczyno. Dalszy BTS Play w Lesnie ma 2 sektor na azymusie 120 stopni więc moze coś z niego. Tak czasami bywa, pobliskie BTS-y maja sektory na inny kierunek niz twój. Tylko test da odpowiedź co dalej.
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

matek451 pisze:Lokalizacja jest bardzo trudna mimo ze w poblizu są BTS-y operatorów, zrób testy całej 4 i pokaż screeny z aplikacji NetMonster i speedtesty. Zaczynasz od Play i Orange. NetWorks na Bocznej świeci 2 sektorem na Tuchom a 3 na azymut 300 stopni, więc jesteś pomiędzy tymi sektorami. Play w Tuchom ma 3 sektor na Warzenko a 1 na Karczemki, zasięg moze z masztu RTCN ale ogólnie to on świeci dla PLAY wzdłuż drogi przez Chwaszczyno. Dalszy BTS Play w Lesnie ma 2 sektor na azymusie 120 stopni więc moze coś z niego. Tak czasami bywa, pobliskie BTS-y maja sektory na inny kierunek niz twój. Tylko test da odpowiedź co dalej.
Dziękuję bardzo za pomoc :)

Jeżeli chodzi o testy to zrobić je w lokalizacji którą podałem prawda ? Do wykonania testów dla wszystkich 4 sieci muszę ogarnąć sobie kartę SIM każdego operatora ?

Czy może to być zwykły starter czy jednak trzeba to zrobić jakoś inaczej ;) ?

Z góry przepraszam za brak świadomości w tym temacie, ale nigdy jakoś się tym nie interesowałem, a teraz trzeba będzie chyba zacząć ;)
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

Nie mogę edytować wiadomości więc dopiszę w kolejnej.

Odnośnie testów to muszę zrobić je po prostu telefonem z racji że nie posiadam żadnego routera na akumulator a dostępu do prądu tam nie ma, czy to w jakiś sposób będzie miarodajne ?

Dzięki jeszcze raz za pomoc :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: wojteks »

Tak, musisz mieć karty SIM prepaid 4 operatorów, testy robisz smartfonem z androidem (zawsze 1 karta SIM) i pokazujesz dla każdego zakładkę live z programu netmonster oraz speedtest.
Prawie każdy operator ma promocyjne pakiety na kartach prepaid, w zupełności wystarczą do zrobienia testów.
Nie pomagam na PW!
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

wojteks pisze:Tak, musisz mieć karty SIM prepaid 4 operatorów, testy robisz smartfonem z androidem (zawsze 1 karta SIM) i pokazujesz dla każdego zakładkę live z programu netmonster oraz speedtest.
Prawie każdy operator ma promocyjne pakiety na kartach prepaid, w zupełności wystarczą do zrobienia testów.
Super ;) dziękuję za wyjaśnienie :)

Co do karty Orange to obecnie korzystam z nju w takim przypadku lepiej jak kupię osobno kartę prepaid z Orange czy to można traktować jako Orange ?

Wtedy zostaną do zakupu 3 karty (T-Mobile, Play, Plus) ?

Jeszcze pytanko odnośnie plusa, czy może to być jakiś Plush czy musi to być czysta karta plusa bez żadnej gotowej oferty typu Plush ?

Przepraszam że tak dopytuję, ale warto się upewnić jak jest się w tym temacie tak "zielonym" jak ja ;)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: wojteks »

Nju to orange, do testów może być. Może być Plush. Tylko przy Play trzeba uważać żeby był do własnej stacji zalogowany (karta internetowa tak ma albo odNowa z wyłączonym roamingiem).
Nie pomagam na PW!
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

wojteks pisze:Nju to orange, do testów może być. Może być Plush. Tylko przy Play trzeba uważać żeby był do własnej stacji zalogowany (karta internetowa tak ma albo odNowa z wyłączonym roamingiem).
Ogarnąłem karty Orange, T-Mobile, Plusa i Play.

Jeżeli chodzi o Play to kupiłem starter "nawet 200GB po doładowaniu 7GB na start" czy on może być ? W internecie znalazłem opcje że można go zmienić na taryfę odNowa wysyłając SMS, ale nie wiem czy to zadziała jak powinno ?

W takim przypadku będzie dobrze z tym starterem Play czy zmienić taryfę wysyłając SMS bądź kupić nowy starter z taryfą odNowa ?

Odnośnie roamingu wtedy muszę wyłączyć wysyłając jakiegoś SMS pod odpowiedni numer ?

Dzięki za pomoc i poświęcony czas :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: wojteks »

Włóż startery do smartfona pokaż testy.
Nie pomagam na PW!
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

Obecnie nie jestem w miejscu w którym chcę sprawdzić internet, jutro będę w tamtej miejscowości (100km od obecnego zamieszkania) i wtedy sprawdzę, chyba że mam teraz dla rozpoznania jak telefon reaguje sprawdzić i podesłać ?

@Dodane

https://ibb.co/0QjvCZr
https://ibb.co/hFj0SLz
https://ibb.co/ySNqGmW
https://ibb.co/vYTmSV0

Tutaj zdjęcia speedtest i netMonster w obecnej lokalizacji której jestem (ok 100km od lokalizacji w której chcę sprawdzić dostępność)

Czy z tym starterem Play jest w tym przypadku ok czy muszę jeszcze wyłączyć roaming/wymienić starter ? :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: wojteks »

Wygląda OK
Nie pomagam na PW!
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

wojteks pisze:Wygląda OK
Dziękuję, właśnie się zbieram do miejsca w którym będę sprawdzał zasięgi, jak ogarnę wszystkie zdjęcia z każdego startera to prześlę tutaj :)
Makrent15
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-06-30, 09:00

Re: Prośba o opinię w wyborze sieci

Post autor: Makrent15 »

Hej byłem dziś na działce, dowiedziałem się od mieszkających tam że jest lokalna firma która świadczy internet radiowy, niby działa dobrze :)

Jeżeli chodzi o moje sprawdzenia to przełączyłem starter z każdej sieci, prawidłowo działał jedynie Orange i T-Mobile (można było korzystać z internetu) w przypadku Play i Plus był problem nawet z odpaleniem witryny speedtest.

Jutro postaram się podesłać zdjęcia z aplikacji jeżeli chodzi o Orange i T-Mobile (upload był strasznie słaby, na poziomie 1-2mb/s natomiast download okolice 15-30mb/s) ale to jutro wrzucę zdjęcia by było wiadomo :)
ODPOWIEDZ