Który router najbardziej opłacalny

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Crims
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-04, 06:56

Który router najbardziej opłacalny

Post autor: Crims »

Witam,
który ze sprzętów z rynku wtórnego najbardziej opłaca się kupić?
ZTE 286 - jest dostępny w różnych wariantach od 100 do 250 PLN. Z literką D ma znacznie wyższą kategorie LTE.
Huawei B535 - dostępny w 2 wersjach 232 i 333 można dostać do 150 PLN - Różnią się czymś znacznie?
Alcatel Linkhub Hh71VM też idzie dostać do 200 PLN.
Który z tych routerów najlepiej nadaje się do agregacji przynajmniej 2 pasm 1800/2100 lub 1800/2600 i najlepiej z możliwością podłączenia w przyszłości anteny zewnętrznej.
Który jest najlepszym wyborem biorąc pod uwagę możliwości techniczne i programowe?
Może jakieś inne modele na które warto zwrócić uwagę?
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: jfk »

Crims pisze:Witam,
który ze sprzętów z rynku wtórnego najbardziej opłaca się kupić?

Huawei B535 - i 333
Z ww wymienionych tylko B535 v 333 (bardzo ważne, gdyż on obsługuje modulacje QAM 256/w teorii o 1/3 wyższy transfer).
Crims
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-04, 06:56

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: Crims »

A huawei czy np alcatel linkhub hh 130vm ? Bo też jeste podobnych pieniądzach
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: wojteks »

Od alcatela trzymaj się z daleka a huawei nie jest już produkowany/wspierany.
Nie pomagam na PW!
Crims
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-04, 06:56

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: Crims »

Rozwiń czemu od alcatela trzeba trzymać się z dala? Nie siedzę w temacie i taka wiedza jest dla mnie cenna.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: matek451 »

Kup to szybko się przekonasz, jakość wy7konania, materiały słabizna, do tego ma tragicznie słabe złącza anten zew. TS9, uzywane routery maja prawie wszystkie wyłamane złącza jesli ktoś podpiął antenę zew. Do tego kiepski soft, w testach porównawczych z innymi routerami 2 CC CA ten Alcatel wypada słabo, podobnie jak TCL 13 KAT. , to też Alcatel bo TCL jest właścicielem tego brandu.
Ogólnie sprzęt Alcatela to taka 3 liga, wciskają to klientom w salonach operatorów bo nikt świadomy tego nie kupi.
Crims
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2016-02-04, 06:56

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: Crims »

Czyli jakość wykonania słaba, ale da się na tym wybrać które pasma ma agregować?
A mógłby ktoś w skrócie powiedzieć kilka zdań o tych najpopularniejszych modelach. Wymienić kilka plusów i minusów, bo mam wrażenie że masa ludzi właśnie tego szuka na tym forum. Np. mój przypadek antenę mam za oknem w terenie wiejskim, więc co bym nie wziął to internet i tak będzie zapierdzielał. Szkoda że nikt nie pokusił sie o tzw. polecane modele w przypiętym temacie.
Ja wziąłem Zte mf286 trafił się za grosze, więc na spróbowanie jak znalazł i już wiem że nie agreguje on pasm 1800 i 2100 na raz, tylko np 800 i 1800 lub 800 i 2100. Takiej informacji mi brakuje, bo żeby to znaleźć trzeba pół forum przegrzebać.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Który router najbardziej opłacalny

Post autor: Mig25 »

Bo każdy przypadek jest inny :)
Jeden ma za płotem BTS , ale ten BTS może mieć tylko marne B20 , może mieć B20 plus jedno pasmo pojemnościowe , lub plus dwa pasma pojemnościowe , a może mieć cały bukiet do wykorzystania. Może ten BTS być w oddali i nawet jak będą pojemnościowe to i tak nie do wykorzystania...
I w każdym przypadku inny router jest polecany. Bo po co Ci router ,który na CAT.20 i wszystkie możliwe agregacje , jak ich nie wykorzysta ( a te są droższe).
A co do MF286 , to jest to temat rzeka , nawet oddzielając od nich wersję MF286D , jest w nich cał mishmash w nazwach , jak i w możliwościach , Jedne agregują B1+B3 inne nie ( i nie można powiedzieć tego genereralnie ,że MF286R agreguje , a bez żadnych literek nie , bo trafi się taki ,który to umie).
ODPOWIEDZ