LAN 2 LAN WiFi bridge

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
forke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-24, 08:46

LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: forke »

Witam,

Potrzebuje utworzyć mostek WiFi między dwoma przewodowymi sieciami LAN. Urządzenia w obu sieciach muszą się widzieć bez dodatkowego routingu, więc mostek musi działać w warstwie 2, identycznie jak by były połączone kablem dwa zwykle switche.

Wymagania co do sygnału nie są duże. 2.4Ghz, max 10mbps w obie strony. Do pokonania 3sciany i jedno piętro.

Czy ktoś może doradzić jakieś dwa możliwe tanie routerki, na których taka konfiguracja jest możliwa?

Z góry dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: wojteks »

Potrzebujesz 2 sztuki Nanostation Loco M2 albo M5 ewentualnie Nanobeam ale przez ściany to zapomnij o tym pomyśle.
Nie pomagam na PW!
forke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-24, 08:46

Re: LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: forke »

Aktualnie mam tam 2x TP-Link WR844N + najtańszy repeater Fritza i wyciągam 40mbps+ symetrycznie, ale ta konfiguracja nie wspiera mostka w warstwie2. Czy 2x Loco M2 mogę użyć w razie czego z takim repeaterem po drodze?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: wojteks »

W trybie bridge repeatery raczej nie działają. Nie prościej kabel położyć?
Nie pomagam na PW!
forke
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-07-24, 08:46

Re: LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: forke »

Niestety nie mam możliwości wykonania przewiertów w ścianach i stropie w tym budynku.

Widziałem, że jest wersja nano2 i loco2. Nano2 ma lepsza moc 11dBm, ale jest prawie 2x droższe. Czy warto dopłacić do wersji nano2?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: LAN 2 LAN WiFi bridge

Post autor: wojteks »

Sam musisz zdecydować, osobiście nigdy bym takiego czegoś nie robił.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ