potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Witam wszystkich . Jestem tu nowy i potrzebuje pomocy z wyborem sprzętu i sieci do internetu mobilnego . Właśnie co przeprowadziłem się do nowego miejsca i niestety nie ma możliwość podłączenia się do światłowodu wiec pozostaje tylko taka opcja . Poczytałem trochę to forum ale do końca nie wiem jaki ruter i jaka siec + antena byłaby najlepszym wyborem wiec zdaje się na wasze propozycje gdyż ja jestem zielony w temacie . Zrobiłem testy różnych sieci najlepiej moim zdaniem wypada T-Mobile i Orange w zależności gdzie stanę i gdzie się znajduje czy w domu na strychu czy na zewnątrz . Także wklejam testy i z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2023-07-25, 21:13 przez lukaszja9, łącznie zmieniany 1 raz.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: tomekwwa »

Zacznij od przeczytania instrukcji obsługi forum i popraw linki.
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

juz poprawione
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: matek451 »

Mam zupełnie odmienne zdanie w kwestii Orange/T-mobile i Play. Podstawowe pytanie to testy PLAY na karcie z jaka kartą, abonament czy pre-paid jesli pre-paid to z jaką taryfą. Lokalizacja zapewne w okolicy Chodybek, operatorzy NetWorks z 2sektora na BTS-ie Koźminek, parametry sygnału dostateczne, słabe a na LTE2600 bardzo słabe. W sąsiadach sektor 1 , 3 a nawet PCI z Krowicy Zawodniej.
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Wszystkie Karty to pre-paid jaka taryfa dokładnie nie wiem dowiem się jak zajadę do domu dziś a lokalizacja to nowy karolew 13 mogę jeszcze zrobić testy z plusa .
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Nawiazując do Twojej odpowiedzi o co chodzi w tych sektorach?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: matek451 »

W przypadku stacji bazowej NetWorks Koźminek mamy do czynienia z 4 sektorami, sektor numer 2 jest skierowany wzdłuż drogi do Raszawy czyli na twoim kierunku i to z niego korzystasz, odległość około 6 km. I właściwie tylko z tego BTS-a masz szansę na interney w ORANGE/T-mobile. Z KROWICY SA 3 PASMA lte2100+1800+800 , parametry sygnału na LTE1800 z niego gorsze niż z Koźminka, na twój kierunek celuje sektor numer 1 z Krowicy.
Play to w testach BTS Gać Kaliska -Moskurnia, stacja na 4 sektorach, ty korzystasz z tego numer 3 na azymucie 240 stopni. BTS podczas pomiaru PEM 18.10.2021 działał na LTE1800+800, trzeba sprawdzić czy ma LTE2100. W testach masz LTE1800 z niego na dostatecznych parametrach sygnału.
Dodatkowo aplikacja pokazuje PCI 146 na LTE1800 czyli 2 sektor z BTS-a Koźminek który jest na azymucie 140 wzdłuż drogi na Raszawy. Parametry sygnału słabe, porównywalne z tymi w ORANGE/T-mobile na LTE1800 z Koźminka.
Niektóre taryfy pre-paid Play mają ograniczony DL do 7Mb/s stad moje pytanie o to jaka taryfa w PLAY, masz około1,5 km do BTS-a w Gaci, powinieneś go widzieć bo to 59m wieżą. Kluczowe jest czy ma też LTE2100, mozliwe ze kiedyś je dostanie.
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Taryfa to formuła play na kartę . Tak widać ta wieże właśnie byłem obok niej i zeobilem test szybkości dochodzi do 5mb/s a na netmonster jest tylko lte1800. Która opcja będzie dla mnie najkorzystniejsza ? Czy jest jeszcze coś co mógłbym sprawdzić aby działało to lepiej ? Gdy znajduje się w lokalizacji kozminek to prędkość na Orange bo z takiej korzystam na tel sięga 15mb/s z reszty operatorów nie sprawdzałem
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

[quote="lukaszja9"]Taryfa to formuła play na kartę . Tak widać ta wieże właśnie byłem obok niej i zeobilem test szybkości dochodzi do 5mb/s a na netmonster jest tylko lte1800. Która opcja będzie dla mnie najkorzystniejsza ? Czy jest jeszcze coś co mógłbym sprawdzić aby działało to lepiej ? Gdy znajduje się w lokalizacji kozminek to prędkość na Orange bo z takiej korzystam na tel sięga 15mb/s z reszty operatorów nie sprawdzałem. Czy może jakaś antena zewnętrza będzie w stanie polepszyć zasięg i prędkość internetu czy to w moim wypadku mija się z celem
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: wojteks »

lukaszja9 pisze:dochodzi do 5mb/s
Czyli do ilu bo może być 5MB/s albo 5Mb/s, jednostki mb/s milibity na sekundę się nie używa.

Brak szacunku do czytających porażający, nawet jednostek nie chce się poprawnie przepisać z ekranu :dobani:
Nie pomagam na PW!
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Chodziło o MB/s .
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Bardziej pomocna byłaby odpowiedz na moje pytanie a nie wytykanie literówki bo raczej tym to forum się nie zajmuje :ok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: wojteks »

To jakby bardzo istotna literówka świadcząca o tym że masz czytających w .... :dobani:

To nie była literówka, celowo tak piszesz :dobani:
Nie pomagam na PW!
lukaszja9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2023-07-25, 09:43

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: lukaszja9 »

Skoro to była istotna literówka wystarczyło mnie poprawić i po temacie a nie teraz będzie pół tematu jak to laik co się na tym kompletnie nic nie zna napisał źle MB/s wmawiając jeszcze ze pisze to specjalnie :szok:
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: potrzebna pomoc przy wyborze sprzętu i sieci

Post autor: wojteks »

lukaszja9 pisze: jak to laik co się na tym kompletnie nic nie zna napisał źle MB/s wmawiając jeszcze ze pisze to specjalnie
Ignorujesz w swoim poście zasady ortografii więc robisz to specjalnie i jeszcze się głupio tłumaczysz :dobani:
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ