Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Post autor: eingl12 »

Witam ponownie specjalistów, wracam po długiej przerwie ponownie zasięgnąć rady.

Wykorzystuje internet LTE do pracy zdalnej, dlatego jest dla mnie niezwykle istotne by uzyskiwać jak najlepsze parametry.

Obecnie skończyła mi się dwuroczna umowa na internet T-Mobile dla firm bez limitu (Magneta) i przeszedłem na bezterminowe przedłużenie, w związku z czym zacząłem się zastanawiać nad zmianą operatora. T-mobile nie oferuje mi w obecnej cenie (110 zł brutto) nic, pozostanie przy moim pakiecie bez limitu i 200dl/30upl zaoferowali mi za 150zł. Nielimitowany DL i UP oferują za prawie 200 zł.

Jestem w zasięgu nadajnika na szpitalu Biegańskiego w Łodzi który widzę z okna i mój Huawei B818 bez anteny zewnętrznej spisuje się znakomicie, wykorzystując do maksimum moje limity. Moje dwuletnie zużycie danych to około 7TB, co daje 3,5TB danych na rok.

Dlatego zacząłem się zastanawiać nad zmianą na internet 5G ULTRA od Plusa, z limitem danych rzędu 500gb/miesiąc, ale z teoretycznie dużo większą przepustowością na papierze. Cenowo wygląda to dosyć korzystnie w porównaniu do T-mobile, natomiast w T-mobile mam 2 karty sim (jedna do 200 DL, druga do 60 DL) i wykorzystuje dwa routery, Huawei do pracy i jakiś drugi śmieciowy do TV itp. Ponieważ Wifi w tym Huawei jest strasznie słabe, ale to rozwiązanie ma zalety takie że oglądanie TV przez domowników nie zamula mi internetu do pracy, chociaż nie wiem czy jest to konieczne.

Oczywiście w Plusie mi już nawijają makaron na uszy że muszę kupić od nich router z anteną zewnętrzną który spełni standardy ich 5g ULTRA, ale nauczony już przez @matek451 nie wierzę w nic co prawi jakiś konsultant na infolinii.

Stąd pytanie, czy ktoś z was ma wiedzę czy nadajnik na Biegańskiego da mi lepsze transfery w Plusie 5G Ultra i czy mój Huawei B818 wystarczy do tego, czy konieczny jest upgrade sprzętu?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Post autor: Mig25 »

Po prostu kup starter Plusha , wyślij SMS ZGODA , i będziesz miał 400GB przez 2 tyg na przetestowanie.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Post autor: matek451 »

Na Biegańskim na pewno jest 5G2600 Plusa , moŻliwe ze 5G2100 i to ich ULTRA , bierzesz tylko ofertę ze sprzętem, w tym temacie PLUS SPRZEDAJE GO ZA 1/3 wartości czyli zestaw MC889+T3600, DLA INDYWIDUALNYCH RATA 20 ZŁ CZYLI PRZEZ2 LATA 480 ZŁ PLUS 49 ZŁ NA START, razem 529 zł. Cena symboliczna, bierze się w ciemno.
eingl12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2021-09-13, 07:35

Re: Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Post autor: eingl12 »

Dzięki za odpowiedzi Panowie, czyli wezmę na testy najpierw Plusha a potem ewentualnie Abo i ich router z anteną zewnętrzną.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Huawei B818 i Plus 5g Ultra w Łodzi

Post autor: matek451 »

Jesli masz telefon z 5g to kup starter Plusha za 5 zł, dostaniesz 400 GB za darmo na 30 dni za udzielenie zgód marketingowych.Wyślij SMS pod numer 80600 o treści: ZGODA, starter bez doładowania jest wazny 15 dni, jest tez na nim 12GB na star czyli razem masz na 15 dni 412 GB, działa na 5G/LTE. Do testów ci wystarczy.
ODPOWIEDZ