[OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Nowości... więcej na https://www.opp.today/pl/

Moderator: Moderatorzy

Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Erbit »

ksx4system pisze:
Erbit pisze: .... Jest garstka ludzi o większych potrzebach to wolny rynek odpowiedział dopasowaną ofertą.
Autor nie ma większych potrzeb a zdecydowana większość z tej garstki nie ma dziś sprzętu, który potrafiłby to wykorzystać. Autor wyraźnie nie oparł się konsumpcjonizmowi i stąd jego radość. Wcale nie wynika ona z jego potrzeb. Może z Twoich potrzeb to wynika (w co także wątpię) ale na pewno nie nie z jego. "Wolny rynek" robi Was w konia kreując takie potrzeby czego autor tematu jest wyśmienitym przykładem gdyż dziś nie umiałby (nie ma takich możliwości technicznych i nie ma takich potrzeb) by to wykorzystać ale (jak sam napisał) z chęcią by takie łącze posiadał.

Jeśli się mylę to przytocz proszę potrzeby użytkowników domowych, które dziś wymagałyby takiego łącza. Twoich własnych potrzeb także z chęcią wysłucham.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Nikt nie mówi, że nikomu takie prędkości nie są potrzebne, bo wiadomo, że są. Natomiast dla większości obecnie i to już od kilku lat jest zbędne i te 500 Mb/s, a spokojnie wystarczy 300 Mb/s. Jeśli operatorzy wprowadzą wyższe prędkości to i tańsze opcje z niższymi prędkościami znikną i większość będzie kupować droższe oferty pomimo tego, że takie prędkości nie są potrzebne. I to są fakty. W ciągu kilku lat może i ten 1 Gb/s będzie potrzebny chwili obecnej i myślę, że za rok, a nawet dwa dla większości zapasem będzie te 300 Mb/s.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: ksx4system »

piotrzet pisze:tańsze opcje z niższymi prędkościami znikną i większość będzie kupować droższe oferty pomimo tego, że takie prędkości nie są potrzebne
Zupełne brednie, podążając za tym tokiem myślenia to mielibyśmy wszechobecne łącza 1Mbit/s za dwa złote miesięcznie ;) W rzeczywistości mamy dziesięcio, a w niektórych regionach może nawet stukrotnie szybsze łącza za tyle samo pieniędzy (czyli de facto taniej bo istnieje inflacja i kilka innych spraw wpływających na zarobki oraz ceny produktów/usług). Temat większych gospodarstw domowych (większość ludzi w Polsce jednak nie mieszka solo) dla uproszczenia pomijam :)
Erbit pisze:Jeśli się mylę to przytocz proszę potrzeby użytkowników domowych, które dziś wymagałyby takiego łącza.
Słyszałeś o IPTV? Pewnie nie, a u kilku większych operatorów to jedyna opcja dostępu do TV. Słyszałeś o streamingu multimediów? W ostatnich latach niezwykle popularne, większość osób korzysta. O pracę zdalną (często opartą na zdalnym pulpicie typu RDP czy Citrix) nawet nie pytam bo wiem, że nie ma sensu (pewnie w odpowiedzi przeczytam, że praca niepotrzebna bo to napędza konsumpcjonizm).
Erbit pisze:Twoich własnych potrzeb także z chęcią wysłucham.
Szczegóły pracy pozwolę sobie pominąć dla zachowania prywatności (zapewne i tak będzie banalnie łatwo odgadnąć zawód), wystarczy jeden prywatny przykład ;) Istnieją takie fajne urządzenia zwane NAS i bardzo przyjemnie się z nich korzysta zamiast wrzucać dane na cudzy sprzęt (rozwiązanie popularnie zwane chmurą). Tu pojawia się drobny problem - jeśli chcesz uzyskać dostęp do zasobu sieciowego (np. SMB czy FTP) publikowanego przez takie urządzenie znajdujące się w domu to raczej chcesz mieć w domu łącze szybsze niż absolutnie najtańsze na rynku. Mam nadzieję, że nie muszę tłumaczyć dalej ;)
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

ksx4system
U którego operatora zatem mogę kupić babci opcję 50 Mb/s? Z chęcią się dowiem, bo seniorka przepłaca za 300 Mb/s, którego w ogóle nie wykorzystuje.
A co do IP TV Plus ma taką ofertę i na swoich stronach informuje "Masz Internet światłowodowy Plusa, Netii lub Orange lub wybranych operatorów ISP (pełna lista tutaj) min. prędkości 8 Mb/s (dla kanałów w jakości HD i 25 Mb/s dla kanałów w jakości 4K na dekoder)?" Czyli w domu mając nawet 5 TV u oglądając w tym samych czasie transmisję 4K potrzebne jest 150 Mb/s i to z zapasem, więc nawet opcja 600 Mb/s spokojnie starcza i zostaje spory zapas nie mówiąc o 1 Gb/s, a gdzie do tego 10Gb/s?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: wojteks »

Najtańsze/najsłabsze łącze internetowe jakie mogę wykupić u mojego przyszłego dostawcy to na dziś 350/150Mbps za 49pln, publiczny IP dodatkowo płatny. Jak dla mnie 150Mbps uploadu wystarczy do sprawnego ściągania z NASa danych, pracy zdalnej, gry zdalnej itp., gdyby to było mało to oczywiście mogę wykupić lepsze łącze 1000/500 za 80pln z IP zewnętrznym.
Nie pomagam na PW!
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: jfk »

Erbit pisze: "Wolny rynek" robi Was w konia kreując takie potrzeby czego autor tematu jest wyśmienitym przykładem gdyż dziś nie umiałby (nie ma takich możliwości technicznych i nie ma takich potrzeb) by to wykorzystać ale (jak sam napisał) z chęcią by takie łącze posiadał.
Tj. taki "wolny rynek" że garstka chce żeby ogół ich sponsorował, @ksx4system to sam się z hejtował/ bo widać ani nie zdaje sobie sprawy jakie są koszty infrastruktury domowej aby takie 10Gbps efektywnie wykorzystać (karty sieciowe/WiFi... ), ani nie zna realnych max. potrzeb na transfer IPTV.
ksx4system pisze: Słyszałeś o IPTV? Pewnie nie, a u kilku większych operatorów to jedyna opcja dostępu do TV. Słyszałeś o streamingu multimediów? W ostatnich latach niezwykle popularne, większość osób korzysta. O pracę zdalną (często opartą na zdalnym pulpicie typu RDP czy Citrix) nawet nie pytam bo wiem, że nie ma sensu (pewnie w odpowiedzi przeczytam, że praca niepotrzebna bo to napędza konsumpcjonizm).
Jak będziesz chciał blok mieszkalny podłączyć przez IPTV to może wykorzystasz te 10Gbps (pod warunkiem że klientom będziesz sponsorował serwisy z treściami... ).
piotrzet pisze:Nikt nie mówi, że nikomu takie prędkości nie są potrzebne, bo wiadomo, że są. Natomiast dla większości obecnie i to już od kilku lat jest zbędne i te 500 Mb/s, a spokojnie wystarczy 300 Mb/s. Jeśli operatorzy wprowadzą wyższe prędkości to i tańsze opcje z niższymi prędkościami znikną i większość będzie kupować droższe oferty pomimo tego, że takie prędkości nie są potrzebne. I to są fakty. W ciągu kilku lat może i ten 1 Gb/s będzie potrzebny chwili obecnej i myślę, że za rok, a nawet dwa dla większości zapasem będzie te 300 Mb/s.
[/quote]
Z kolegom często się spieram, ale tutaj podobny mam pogląd/ wahadło się przegięło-jak 10 lat temu to łącza goniły aby sprostać oferowanym treściom/ tak teraz nie ma treści do tak szybkich łącz i to się nie zmieni "z poniedziałku na wtorek". Tj. czysty marketing i sposób na ukrycie sporych podwyżek (o ile w przypadku usług "mobilnych" one są minimalne, tak w przypadku dostępu stałego znacząco przekroczyły inflację). P.S @Erbit podsumował w ujęciu globalnym do czego prowadzi taka bezsensowna konsumpcja, a @piotrzet wyłożył na czynniki pierwsze ile Kowalski będzie musiał dodatkowo płacić (tutaj widać też jak na dłoni że aukcja na 5G musi być możliwie jak najszybciej... ).
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: ksx4system »

wojteks pisze:Jak dla mnie 150Mbps uploadu wystarczy do sprawnego ściągania z NASa danych, pracy zdalnej, gry zdalnej itp., gdyby to było mało to oczywiście mogę wykupić lepsze łącze 1000/500 za 80pln z IP zewnętrznym.
Nie wszyscy mają dostęp w technologii GPON lub innym FTTH, a krajowych operatorów niestety przerasta oferowanie więcej niż 30-50mbit/s w technologii DOCSIS nawet opatrzonej wersją 3.0 (dużo bardziej popularnej z oczywistych względów - infrastruktura nierzadko budowana całymi dekadami). Ten fakt raczej się nie zmieni zbyt drastycznie przez najbliższe kilka lat ;)

off topic do administratora: Na miły Bóg, kiedy poziom merytoryczny na tym forum aż tak drastycznie spadł? Siedzę tu ponad dekadę i odnoszę wrażenie, że kiedyś obywało się bez ślepej nienawiści osób z alergią na pracę i/lub jeszcze ostrzejszą alergią na czyjeś wyniki pracy...
jfk pisze: Tj. taki "wolny rynek" że garstka chce żeby ogół ich sponsorował, @ksx4system to sam się z hejtował/ bo widać ani nie zdaje sobie sprawy jakie są koszty infrastruktury domowej aby takie 10Gbps efektywnie wykorzystać (karty sieciowe/WiFi... ), ani nie zna realnych max. potrzeb na transfer IPTV.
Jeśli kogokolwiek sponsoruję to z całą pewnością garstkę ludzi ekstremalnie skąpych, złotych medalistów przysłowiowej januszerki używających bezpłatnego dostępu Aero2 jako wyłącznego źródła dostępu do sieci tylko dlatego, że jest darmowy :) W tym samym czasie ja płacę za biznesowe przyłącze de facto tej samej korporacji. Nie znam kosztów 10GbE LANu? Brednie, znam i nie mam problemu z poniesieniem ich jeśli pojawi się taka potrzeba. Jeśli tak bardzo nienawidzisz ludzi, którym chce się pracować i zarobić to może rusz się z fotela i idź zapracować na własne środki? Trzymam kciuki, poważnie :)
piotrzet pisze:U którego operatora zatem mogę kupić babci opcję 50 Mb/s? Z chęcią się dowiem, bo seniorka przepłaca za 300 Mb/s, którego w ogóle nie wykorzystuje.
Jeśli z jakichś powodów (nie chcę wiedzieć) jesteś zainteresowany pogorszeniem dostępu do sieci swojej babci to oczywiście odpowiem: poszukaj lokalnego WISPa, spróbuj podłączyć Internet przy pomocy pary miedzianej (najlepiej używając starego modemu ADSL i długiego kabla telefonicznego aby uzyskać pewność, że będzie gorzej niż potencjalnie możliwy na babci linii VDSL) albo zamów u T-Mobile promocyjny abonament ze 100GB limitem za 20 PLN miesięcznie brutto (tutaj koniecznie musisz pamiętać o zastosowaniu możliwie najstarszego modemu/routera LTE i zamknięciu urządzenia/urządzeń w jakiejś szafce aby maksymalnie pogorszyć parametry łącza).
jfk pisze:(tutaj widać też jak na dłoni że aukcja na 5G musi być możliwie jak najszybciej... ).
Weźcie się ludzie zdecydujcie! Ma być słabo ale jak najtaniej dla wszystkich bo was nie stać czy ma wjechać 5G na dedykowanych (zazwyczaj wyższych) pasmach i poprawa parametrów dostępu dla wszystkich?
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Widać następny zupełnie nie zrozumiał o co chodzi i kolejny komentarz bez sensu. To może prościej nikt nie mówi, że operatorzy mają nie modernizować sieci tylko, że przy 10 Gb/s jak wprowadzą powrzechnie najtańszą opcją będzie 1/10, a nie 300 Mb/s, a co za tym idze będzie wzrost cen ale widać ktoś chce mieć 10 Gb/s, które nigdzie nie wykorzysta płacić jak za zboże to jeszcze do tego naciągać innych.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: ksx4system »

piotrzet pisze:Widać następny zupełnie nie zrozumiał o co chodzi i kolejny komentarz bez sensu. To może prościej nikt nie mówi, że operatorzy mają nie modernizować sieci tylko, że przy 10 Gb/s jak wprowadzą powrzechnie najtańszą opcją będzie 1/10, a nie 300 Mb/s, a co za tym idze będzie wzrost cen ale widać ktoś chce mieć 10 Gb/s, które nigdzie nie wykorzysta płacić jak za zboże to jeszcze do tego naciągać innych.
No to jeszcze raz, odłóż flaszkę i skup się: nie masz kasy to idź do roboty, a nie atakuj ludzi w Internecie żeby wyładować frustrację :) Jak będę chciał i będzie mnie stać to sobie choćby 40Gbit/s symetryka podłączę, moja sprawa. Jeśli ktoś inny będzie chciał to też jego sprawa. Mam nadzieję, że ktoś z administracji w końcu zamknie ten wątek...
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Ludzie by chcieli ,żeby operatorzy oferowali łącza 10Mbit i płacili za nie 5PLN /miesiąc, bo to by im wystarczyło...
Nie liczą się z tym ,że operator mając takich klientów po prostu by zplajtowal,a on z tego ma żyć, utrzymać swoich pracowników i rozwijać swoją infrastrukturę, stąd jest wyznaczona jakąś minimalna kwota umowy założona przez niego (np 50PLN) , i za tyle sprzedaje najniższa dostępna prędkość, a nie odwrotnie ,czyli
Podwyższa najmniejsza prędkość bo chce więcej zarobic.
Po prostu obsługa kosztuje ,I klient ,który chciałby płacić 5pln to nie klient tylko strata. No ale to trzeba rozumieć zasady prowadzenia swojego biznesu ,a nie roszczeniowo podchodzić do wszystkiego w stylu możesz mi dać 10Mbit za 5pln tylko chcesz zarobic i oferujesz 100Mbit za 50pln...
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: CCpl »

ksx4system pisze: No to jeszcze raz, odłóż flaszkę i skup się: nie masz kasy to idź do roboty, a nie atakuj ludzi w Internecie żeby wyładować frustrację :) Jak będę chciał i będzie mnie stać to sobie choćby 40Gbit/s symetryka podłączę, moja sprawa.
Zgadzam sie z Tobą! Każdy niech kupuje to co potrzebuje (albo wydaje się że potrzebuje ;) ) i na co go stać.
Jeśli ktoś inny będzie chciał to też jego sprawa. Mam nadzieję, że ktoś z administracji w końcu zamknie ten wątek...
Nie ma po co zamykać! Jak zainteresowanie spadnie wątkiem, to sam się "zamknie".

-----

Ja nie napisałem nigdzie, że jak murzyni w USA rzucają się na nowego IPhonea i w nocy stoją w kolejce, ja tak samo szybko pobiegnę po ofertę 10G / 10G do domu. Mnie natomiast cieszy, że takie oferty powstają, jest postęp i "ruch w biznesie".
CCpl
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2020-01-22, 23:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: CCpl »

Mig25 pisze:Ludzie by chcieli ,żeby operatorzy oferowali łącza 10Mbit i płacili za nie 5PLN /miesiąc, bo to by im wystarczyło...
Nie liczą się z tym ,że operator mając takich klientów po prostu by zplajtowal,a on z tego ma żyć, utrzymać swoich pracowników i rozwijać swoją infrastrukturę, stąd jest wyznaczona jakąś minimalna kwota umowy założona przez niego (np 50PLN) , i za tyle sprzedaje najniższa dostępna prędkość, a nie odwrotnie...
Dokładnie! Nic dodać, nic ująć.

BTW. Kumpel z Irlandii powiedział, że czytał u siebie w prasie, że Polska ma obecnie jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą infrastrukturę telekomunikacyjną w Europie. Co Wy na to?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Szkoda strzępić na niektórych klawiaturę, bo nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafią.
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: ksx4system »

CCpl pisze: Zgadzam sie z Tobą! Każdy niech kupuje to co potrzebuje (albo wydaje się że potrzebuje ;) ) i na co go stać.
Ciesze się i serdecznie pozdrawiam :)
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: jfk »

ksx4system pisze: Jeśli kogokolwiek sponsoruję to z całą pewnością garstkę ludzi ekstremalnie skąpych, złotych medalistów przysłowiowej januszerki używających bezpłatnego dostępu Aero2 jako wyłącznego źródła dostępu do sieci tylko dlatego, że jest darmowy :) W tym samym czasie ja płacę za biznesowe przyłącze de facto tej samej korporacji. Nie znam kosztów 10GbE LANu? Brednie, znam i nie mam problemu z poniesieniem ich jeśli pojawi się taka potrzeba. Jeśli tak bardzo nienawidzisz ludzi, którym chce się pracować i zarobić to może rusz się z fotela i idź zapracować na własne środki? Trzymam kciuki, poważnie :)
Nie podniecaj się tak, postaram się trzymać ntykiety/ bo aż język ś..., za Aero2 nigdy nie płaciłeś/nie płacisz złocisza- zainteresowany dostał je za bezcen/... , a warunki były ładnym opakowaniem transakcji. Na dziś jeżeli ktoś korzysta z Aero2 tj. sam sobie winien niewiedzy... . Za taki dostęp przy obecnych ofertach dostępu komórkowego za grosze w setkach GB/"Aero2 chyba powinno płacić".
ksx4system pisze: Nie znam kosztów 10GbE LANu? Brednie, znam i nie mam problemu z poniesieniem ich jeśli pojawi się taka potrzeba. Jeśli tak bardzo nienawidzisz ludzi, którym chce się pracować i zarobić to może rusz się z fotela i idź zapracować na własne środki? Trzymam kciuki, poważnie :)
Nie ogłupiaj ludzi https://allegro.pl/kategoria/urzadzenia ... tch%2010gb-najbardziej banalny sprzęt, WiFi pewnie jeszcze więcej i urządzenia końcowe... . A to 10Gbps przecież nie jest dla każdego-bo aby takowe było dostępne operator musiałby wymienić całą infrastrukturę aktywną. A pracuje pewnie więcej od ciebie/również zdalnie... .
ksx4system pisze: Weźcie się ludzie zdecydujcie! Ma być słabo ale jak najtaniej dla wszystkich bo was nie stać czy ma wjechać 5G na dedykowanych (zazwyczaj wyższych) pasmach i poprawa parametrów dostępu dla wszystkich?
5G jest kluczowe/bo za bardzo sobie pofilglowali operatorzy kablowi/tam gdzie jest największy popyt zlikwiduje problem limitu danych (od dawna są oferty bez limitu w 4G/ale tylko niewielki % infrastruktury operatorów jest w stanie sprostać takim no-limitom bez obniżania komfortu korzystania (od lat korzystam z internetu LTE mimo tego że mam gniazdo światłowodowe na ścianie/bo kupując od lokalnego ISP 100/10Mbps z publicznym IP-nie podłączy mi go w bridge na WAN/choć terminal na to pozwala, bo taką opcję to on ma w ofercie biznes i wówczas za takie samo łącze miałbym płacić abonament 600zł/m-c :stop: ).
ksx4system pisze: będzie mnie stać to sobie choćby 40Gbit/s symetryka podłączę, moja sprawa. Jeśli ktoś inny będzie chciał to też jego sprawa... .
Podłącz sobie i 100Gbps/jeżeli za to zapłacisz. Tutaj piszemy tylko o szemranym marketingu/a ci co to zachwalają po prostu szukają sponsorów... .
Mig25 pisze:Ludzie by chcieli ,żeby operatorzy oferowali łącza 10Mbit i płacili za nie 5PLN /miesiąc, bo to by im wystarczyło...
Nie liczą się z tym ,że operator mając takich klientów po prostu by zplajtowal,a on z tego ma żyć, utrzymać swoich pracowników i rozwijać swoją infrastrukturę, stąd jest wyznaczona jakąś minimalna kwota umowy założona przez niego (np 50PLN) , i za tyle sprzedaje najniższa dostępna prędkość, a nie odwrotnie ,czyli
Podwyższa najmniejsza prędkość bo chce więcej zarobic.
Po prostu obsługa kosztuje ,I klient ,który chciałby płacić 5pln to nie klient tylko strata. No ale to trzeba rozumieć zasady prowadzenia swojego biznesu ,a nie roszczeniowo podchodzić do wszystkiego w stylu możesz mi dać 10Mbit za 5pln tylko chcesz zarobic i oferujesz 100Mbit za 50pln...
Tak można ironicznie napisać/ a rzeczywistości ludzie chcą że jak do tej pory było 40, to będzie 44, 60/66, 70/77. 80/88 bo jest inflacja/wzrost kosztów... . Więcej gdybym miał dostęp do niejawnych danych odnośnie statystyk- to idę o zakład że odrzucając 10% skrajnych przypadków zużycia danych (wartości najmniejsze i największe) abonenci no-limit 4G zużywają więcej danych niż klienci usług światłowodowych (oczywiście nie wliczamy w to powszechnie dostępnych/darmowych kanałów TV, dostępnych w DVB-T2/DVB-S2).
CCpl pisze: ja tak samo szybko pobiegnę po ofertę 10G / 10G do domu. Mnie natomiast cieszy, że takie oferty powstają, jest postęp i "ruch w biznesie".
Oczywiście że jest/dzięki publicznym, EU pieniądzom-to grube mld zł rocznie/rośnie nasycenie usługą światłowodową. :)
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Erbit »

ksx4system pisze:
CCpl pisze: Zgadzam sie z Tobą! Każdy niech kupuje to co potrzebuje (albo wydaje się że potrzebuje ;) ) i na co go stać.
Ciesze się i serdecznie pozdrawiam :)

Odsyłam Was obydwu -> viewtopic.php?f=23&t=64712#p648636

Naprawdę takie sprawy są Wam obojętne ?
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

jfk
Jak na razie WiFi 7 nawet nie jest wstanie wysycić całego łącza 10 Gb/s tylko maksymalnie około 5 Gb/s, a tym bardziej na WiFi 6 i 6E. W realu to może dopiero WiFi 8 pozwoli wysycić całe łącze 10 Gb/s.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: jfk »

piotrzet pisze: Jak na razie WiFi 7 nawet nie jest wstanie wysycić całego łącza 10 Gb/s tylko maksymalnie około 5 Gb/s, a tym bardziej na WiFi 6 i 6E. W realu to może dopiero WiFi 8 pozwoli wysycić całe łącze 10 Gb/s.
Wiesz zakładałem że będzie to całe stadko AP/przecież nie będziemy oszczędzać na prądzie przy takim łączu. :)
Awatar użytkownika
ksx4system
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 173
Rejestracja: 2008-03-18, 12:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: ksx4system »

jfk pisze:
piotrzet pisze: Jak na razie WiFi 7 nawet nie jest wstanie wysycić całego łącza 10 Gb/s tylko maksymalnie około 5 Gb/s, a tym bardziej na WiFi 6 i 6E. W realu to może dopiero WiFi 8 pozwoli wysycić całe łącze 10 Gb/s.
Wiesz zakładałem że będzie to całe stadko AP/przecież nie będziemy oszczędzać na prądzie przy takim łączu. :)
Wi-Fi od samego początku miało być możliwie najbardziej wygodne, wydajność zawsze miała stać na drugim (jeśli nie dalszym) miejscu. Warto mieć to na uwadze :)
Erbit pisze: Odsyłam Was obydwu -> viewtopic.php?f=23&t=64712#p648636

Naprawdę takie sprawy są Wam obojętne ?
Naprawdę nie wiem co doradzić... Odstawienie telewizji przyjmowanej żartobliwie mówiąc dożylnie, alkoholu czy wizytę u terapeuty? Uznawanie zadowolenia z rozwoju technologicznego łącz internetowych i sieci lokalnych za istotną część genezy konfliktu na Ukrainie (będącego jedynie czyimś marzeniem powrotu do czasów ZSRR i ówczesnego ustroju - dalej od kapitalizmu się nie da) to już nie brak wiedzy czy ignorancja, a poważne zaburzenia. Na wszelki wypadek dodam, ze odwołuje się do treści wskazanego postu :)
jfk pisze: za Aero2 nigdy nie płaciłeś/nie płacisz złocisza
Wszystko się zgadza, nigdy nie płaciłem, ponieważ nigdy nie korzystałem z usług o charakterze ściśle socjalnym. Niestety na różne sposoby od wielu lat, niezależnie od tego czy mi się to podoba finansuję takie projekty ;) Zarówno w formie drakońskich podatków jak i opłacania usług komercyjnych, z których zysk może być wykorzystany do utrzymania usług o charakterze socjalnym.
jfk pisze:od lat korzystam z internetu LTE mimo tego że mam gniazdo światłowodowe na ścianie/bo kupując od lokalnego ISP 100/10Mbps z publicznym IP-nie podłączy mi go w bridge na WAN/choć terminal na to pozwala
To jest patologiczne zachowanie ze strony operatora światłowodowego, którego infrastruktura dociera do Twojej nieruchomości. Biznesowe łącza powinny służyć raczej zagwarantowaniu parametru CIR, a nie do reglamentacji dostępu do podstawowych funkcji modemu/terminala dostępowego.
http://ksx4system.net ### proszę zainstalować FreeBSD ### 100 postów = 25/04/2018
net w kieszeni: OnePlus 8 12/256 5G (Orange)
net w domu: w końcu gigabit po kabelku :]
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

To teraz ile urządzeń ma porty 10 Gb/s? Większośc ma 1 Gb/s nie wiele 2,5, a 10 to ze świecą szukać. Ale oczywiście ty dalej twierdzisz, że większości potrzebne te 10 Gb/s. P.S nikt nie mów żeby zatrzymać rozwój tylko zupełnie o czymś innym ale jak widać problemy z czytaniem ze zrozumieniem też są.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Ponieważ lubisz odwracać kota ogonem , to odwróć i to. Nie ma urządzeń ( ale jak byś dobrze poszukał to jednak jakieś byś znalazł) bo nie było szybkiego połączenia. Pojawiają się szybkie łącza , pojawią się i urządzenia z portami 10Gb/s , i to nim się obejrzysz.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Jakbyś umiał czytać ze zrozumieniem to byś przeczytał, że napisałem, że urządzenia z portami 10 Gb/s są dostępne ale jest ich bardzo mało. Większość nowych urządzeń opiera się na 1 Gb/s lub na 2,5 Gb/s, a nie 10 i to mówimy o urządzeniach zaprezentowanych w tym roku. Sami producenci doskonale wiedzą, że obecnie nie ma sensu zwiększać niepotrzebnie kosztów gdyż dla większości jest to po prostu zbędne. I tak będzie jeszcze przez kilka najbliższych lat czy się to komuś podoba czy nie.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Jak byś umiał łączyć kropki i myśleć logicznie to byś skojarzył ,że to spina się w jedną całość.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: wojteks »

Z tymi urządzeniami mającymi porty 10Gbps będzie tak jak obecnie z wieloma tanimi urządzeniami z portami 1Gbps, port się synchronizuje odpowiednio tylko brakuje wewnętrznej przepustowości.
Nie pomagam na PW!
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Z tego co właśnie przeglądałem to niektóre urządzenia mają port 1 Gb/s, a WiFi 6E, więc po WiFi można uzyskiwać większe prędkości niż kablowo.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

Poważnie ? A czy historia Ci się nie powtarza , i nie było tak , że urządzenia miały port ethernet 100Mbit i jednocześnie wifi miało przepustowość 300 a nawet 450Mbit... Połącz kropki.
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Pokaż mi laptopa z 2014 roku, który miał port 100 Mb/s, a WiFi 5.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

A dlaczego z 2014 roku ? To było dużo wcześniej, ok 2010 rok , kiedy karty wifi mialy 150Mbit , a z MIMO2x2 300MBit , a Ethernetu Gigabitowego trzeba było ze świecą szukać , i to nie było WiFi , które się dziś nazywa WiFi5 , standard N się to nazywało.
Wtedy był czas routerów typu TP-Link TL-WR841ND ( gnazda 100Mbit , WiFi w standardzie N 300Mbit) .
piotrzet
Guru bezprzewodowy
Posty: 2377
Rejestracja: 2017-10-21, 13:46

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: piotrzet »

Ja mówię o realnych prędkościach, a nie teoretycznych. Gdyby tak patrzeć to na WiFi 6 już można osiągać 4,8 Gb/s tylko w labo, a w rzeczywistości okolice 2 Gb/s.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: [OT] Petarda od Vectra_pl :) !!! O kurczaki !!! :wow:

Post autor: Mig25 »

A to sobie możesz mówić. Zaraz będziesz mówił , że nawet przy WiFi 6 u siebie nie osiągasz 100Mbit , bo takie masz "swoje realia".

Czy producent podaje "realne prędkości" swoich sprzętów ?

Przy ethernecie 1Gb też nie osiągasz "realnie tyle" , a mimo to jest 1Gbit...
ODPOWIEDZ