Problem z diodami portu LAN przy Switch-u

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dawidpd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-21, 12:40

Problem z diodami portu LAN przy Switch-u

Post autor: dawidpd »

Witam, Kupiłem używany switch Netgear GS116E, niby działa ale zauważyłem że niektóre diody przy portach LAN świecą dużo słabiej, tj. raz jest to lewa a raz prawa dioda, a czasem obie siewcą słabiej lub obie normalnie. Dodam że nie jest to dioda żółto/zielona itp.
Switch standardowo komunikuje prędkość LAN tak że lewa to 10M, prawa 100M a obie 1Gb.

Zastanawiam się również jak sprawdzić / przetestować poprawność pełni działania tego switch-a puki mam możliwość ewentualnie zwrotu. Czy przypadkiem słabe świecenie diod nie jest sygnałem zużycia tego switcha ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z diodami portu LAN przy Switch-u

Post autor: wojteks »

A nie jest tak, że to jakieś oszczędzanie energii się załącza jak diody przygasają?
Zasilacz oryginalny?
Nie pomagam na PW!
dawidpd
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2023-02-21, 12:40

Re: Problem z diodami portu LAN przy Switch-u

Post autor: dawidpd »

Tak, zasilacz oryginalny, zresztą sprawdzone na dwóch innych o odpowiednich parametrach. Co do oszczędzania to ten model nie posiada i nie wydaje mi się aby to był ten efekt ponieważ pomimo przełaczania np. tego samego wtyku LAN "przygaszone" diody cały czas się palą te same ale w niektórych portach lewe w innych prawe a jeszcze inne obie.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Problem z diodami portu LAN przy Switch-u

Post autor: key »

Sytuacja jest raczej normalna - diody LED wraz z uplywem czasu emituja coraz mniej swiatla. Kupiles uzywany sprzet, wiec czesc diod jest mniej, czesc bardziej zmaltretowana.
Zeby usunac ten problem masz w sumie dwie mozliwosci:
1.) wymienic wszystkie LEDy
2.) olac ich jasnosc
Nie pomagam na PW.
ODPOWIEDZ