Dobór sprzętu pod Play

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
damian1590
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2018-06-10, 10:41

Dobór sprzętu pod Play

Post autor: damian1590 »

Witam serdecznie.

Potrzebuję dobrać sprzęt by poprawić szybkość internetu. Mieszkam w okolicach Serocka w Mazowieckim 52.494193, 21.032624
Sprawdziłem wszystkich większych operatorów - sprawdzałem na telefonie, najlepiej wypadł play i na jego ofertę bym się pewnie decydował.
Obecnie jako modem służy telefon galaxy s9, internet działa jako tako - ping w grach w okolicach 40-50 ze skokami do 200-300. Prędkość jak na załączonym speedteście.
Dokonałem pomiarów (na zewnątrz, od strony bts, telefon samsung galaxy s23 więc sprawdziłem i 5g).
Pracuję na programie w chmurze, czasem pogram na xboxie online, synchro urzadzeń z chmurą ms, jakiś netflix, itp.
Potrzebowałbym więc min. 500 gb transferu/msc lub unlimited. Play ma w tej chwili spoko ofertę na kartę gdzie za 45 zł/msc miałbym 460 gb (jak braknie to będę kombinować) - bez sprzętu.
Lub też oferta netbox poza miastem.
1. LTE - ZTE MF-258K kat. 15
2. 5g - 5g CPE MAX 5 (h352-381) + Huawei wifi ax3

W którą stronę radzicie iść? Jaki sprzęt wybrać? Czy 5g w mojej lokalizacji spełni swoją rolę?

BTS
Obrazek
Obrazek

Play 5g
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Play LTe
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ