Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Mig25 »

Ja wiem ,że 13,6V to jest minimum ,żeby akumulator ołowiowy ( czy to zwykły kwasowy , czy VRLA) się naładował do końca. Stąd też wszystkie zasilacze buforowe mają właśnie takie napięcie i ono nie bierze się z kosmosu.
Tak samo różne ładowarki tak samo robią. Mam takiego CTeka , który jest podłączony do akumulatora w moim zabytku cały czas , i właśnie on trzyma to napięcie 13,6V. Akumulator przez 10lat tak stoi i chyba jest ok :)
Trzeba by speców od akumulatorów zapytać , co daje napięcie 13,2V podłączony do akumulatora 45Ah.
Tutaj kolega właśnie ma MF286D , zasilacz buforowy i tą kwestię omawia: https://www.youtube.com/watch?v=cr7VnOpJghA
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

Akumulator (sprawny, nowy) po odłączeniu od zasilacza/prostownika utrzymuje 13.2V więc utrzymanie 13.2V przy pracy buforowej może i spowoduje kilkuprocentowy spadek pojemności ale porównując 45Ah do śmiesznych 2000-5000mAh (czy tam ile jest) wbudowanej baterii to utrata nawet 20% pojemności z 45Ah nadal pozostawia 36000 mAh pojemności.

Dywagacje bez znaczenia zupełnie. Chce mieć akumulator to da się zrobić, trzeba troszkę chcieć stosując zasilacze transformatorowe a nie impulsowe.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Dzięki wszystkim za rady odpowiedzi jakie kol wiek, zadzwoniono do mnie z TM i nie jest czekowe wręcz nachalne wymuszanie routera TM, tu chodzi o to by internet pracował tak jak w zapisie z umowy by klient nie zgłaszał reklamacji, a router jest własnością mą lecz przez fakt wymuszenie routera by poprawnie internet działał TM twierdzi ze klient weźmie zły routera i będzie zgłaszał reklamacje..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

Jednak wolę prepaida, można z dnia na dzień zmienić operatora.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

wojteks Jak by nie fakt ze nie ma nic sensownego a nie mam możliwości posiewać internetu kablowego to bym takiego internetu nie miał, wcześniej miałem ofertę az Polsat box plus lte bez końca lecz samo korzystanie bez pobierania nałożyło na mnie lejek i co jakiś czas kilku sekundowe miałem przerwy system wyświetlał rozłączono połączono z siecią i stąd na TM zmieniłem, i od tej pory przyzwyczaiłem się do routerów mobilnych nie w sensie
ze mogę z nim chodzić,pierw było ze raz dziennie naładuje to w dzień jak korzystam na baterii nie generuje opłat większych energie potem doszło cb radio i od smartphone realme ładowarka była ok zakłóceń nie generuje stałą się ładowarką routera, i się przyzwyczaiłem i teraz trumno to zmienić, jak zablokują to muszę wtedy użyć dedykowanego routera inaczej będzie blokada niech ty wątkiem inni wiedzą co i jak i tez uważają na rozmowy pracowników w salonie oni chcą zarobić to powiedzą tam by klient był zadowolony ale na swoją korzyść jak u mnie i ta sytuacja co wyszła, jeszcze raz dzięki wszystkim za rozmowę rady itp..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

xol pisze:to w dzień jak korzystam na baterii nie generuje opłat większych energie
Większych bzdur już dawno nie czytałem, pudelka czy czego się naczytałeś?
xol pisze:i od smartphone realme ładowarka była ok zakłóceń
Czyli jednak są dobrej jakości zasilacze które nie generują zakłóceń.

Następnym razem jak coś piszesz to proszę pisz zgodnie z zasadami pisowni bo bełkot trudno się czyta a zrozumienie o co chodziło autorowi czasem zajmuje dużo czasu.
Nie pomagam na PW!
wojtekPBK23
Stały użytkownik forum
Posty: 77
Rejestracja: 2023-11-02, 22:07

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojtekPBK23 »

Zasilam MF286D aku li-ion który ma max napięcie 12,6V. Taki pakiet jest lżejszy, mniejszy a ma większą pojemność.
A co do zakłóceń to źródłem jest nie tylko przetwornica ale sam nadajnik GSM, który oddziaływuje na otoczenie, w tym na kable. Akumulator o niskim RW skuteczniej tłumi takie zakłócenia.
ODPOWIEDZ