Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Dzień dobry posiadam dłuższy czas internet z sieci komórkowej od t-mobile i gratis mi wręcz dali router miesiąc sprzeda sobie pan, patrzę w sieci ile jest wart ZTE 286d umi trafiłem na jakiś stars y model z tej serii co potrafił na baterii pracować, i tu chce zapytać który z tego typu routerów nie koniecznie zte <font color="#FF00FF"><b>»»który««</b></font> będzie pracował na zasilaniu z baterii, fajnie jak też mógł by mieć zewnętrzne anteny..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

MF971v jak ma być z tych pracujących bateryjnie i LTE cat. 6 (do 300Mbps).
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Mam podobny Huawei a coś jak ZTE może być stacjonarny i mobilny na baterii, a dziękuje za radę zainteresuje się tym routerem, zapytam tylko z ciekawości nie ma w sieci nic o tym są tel stacjonarne na kartę SIM fajnie jak by taki tel miał routerem wiadomo można dzwonić na karty SIM internetowe stąd pomyślałem o tym..
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Mig25 »

Stare MF286 , MF286A , być może niektóre MF286R ( mogą mieć slot na baterię , ale razem z routerem może jej nie być).

Dodatkowo do każdego routera pasuje taki sprzęt: Huawei BBU15-D-T - tanie i się sprawdza .
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: matek451 »

Bajkopisarz, dali mu za darmo MF286d w T-mobile no i moze sobie sprzedać, w T-mobile sprzęt pozostaje własnością operatora do czasu spłaty ostatniego abonamentu. To fachowe forum więc bajki wypada prostować.
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Wiesz mi powiedziały osoby ze nie mam rat za sprzęt router od razu jest mój, ale napisałem do nich może faktycznie mam raty za sprzęt a w umowie ich nie ma podanych, myślę ze niue zrobili mnie w jajo..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: matek451 »

Wejdź na https://www.t-mobile.pl/c/sprawdzenie-imei i sam sobie sprawdź.
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Sprawdzę matek451 moze masz racje i mam te raty za sprzęt..
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: matek451 »

To nie są raty, sprzęt jest wliczony w abonament i zgodnie z regulaminem pozostaje własnością operatora do czasu gdy zapłacisz ostatni abonament. Oferty z zew. CPE 5G/LTE są teraz na użyczenie. Ta strona wszystko wyjasni.
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

matek451 ja prałem ze 3 razy, pani co załatwiała sprawę i po chwili pan dopowiedział ze może pan odrazy sprzedać sprzęt pytam o raty za sprzęt nie ma może pan sprzedać, i mnie to skusiło ze a niech sobie router leży jak tylko opłatę zapłacę za urządzenie i potem jest moje odrazy. Jak jest inaczej i okaże się ze muszę za nie płacić to powinni zwrot przyjąć i zostanę z samą usługą internetu, a płacić mam 50 zł..
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Tak mi odpisali po sprawdzeniu imei,
Drogi kliencie, poniżej odpowiedź na złożone zapytanie.
Urządzenie jest własnością T-Mobile Polska S.A. a jego posiadacz nie ma prawa go sprzedać.
Jeśli nie składali Państwo takiego zapytania, prosimy o zignorowanie i skasowanie tej wiadomości.
Wiadomość wygenerowana automatycznie - prosimy na nią nie odpowiadać
Pozdrawiamy, T-Mobile

Nie wiem co teraz zrobić nie miałem w planach brać routera ale gadką ze będzie mój i nie ma opłat za niego mogę sprzedać mnie to skusiło i ziołem I wiem tyle opłat nie ma za urządzenie jedynie jak mi powiedziano to urządzenie ma pan na tak jak by wypożyczeniu na czas umowy..
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Erbit »

xol pisze:....

Nie wiem co teraz zrobić ....
Chyba nic nie zrobisz. Możesz co najwyżej "napisać do Pana / Pani co Ci to wszystko obiecał" i mu nabluzgać. Na formalno-prawne rozwiązanie sprawy nie masz co liczyć bo... nie masz pewno na te ich bajki żadnych dowodów.

Od dziś wiesz już, że niczego nie załatwia się "na gębę" tylko "na papierze".
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Tu chodzi tylko o to dlatego nie chciałem urządzenia by nie było dodatkowych kosztów doliczonych, a dzięki koledze co podał do sprawdzenia imei dziękuje za link tak bym był przekonany jak mi powiedziano opłata na start i urządzenie jest pana może pan je sprzedać moze to wina systemu i tak mi powiedzieli lub specjalnie by urządzenie wcisnąć..
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Erbit »

xol pisze:... lub specjalnie by urządzenie wcisnąć..
Lub ? Nie miej żadnych wątpliwości. Żadne "lub".
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

A czy aby TM nie zmusza do używania routerów które sprzedał z usługą bo karta SIM włożona do obcego routera nie działa (nie jest wpuszczana do sieci)? Chyba że to dotyczy tylko wybranych taryf albo pomyliło mi się z innym operatorem.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: onken »

Tak, w ofertach domowych tak jest.
W biznesowych nie ale możliwe że jak są jakieś konkretne typy z dedykowanym sprzętem to też tak może być.
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Witajcie odpisali mi od t-mobile, Dzień dobry

Odpowiadając na otrzymane zgłoszenie z uwagą przeanalizowałam sprawę.
Potwierdzam, że zgodnie z Umową na Internet Domowy nr 72886 otrzymał Pan router za jednorazową opłatą 79 zł brutto. Oznacza to, że nie będą za niego naliczane raty sprzętowe. czyli nie płace za sprzęt, i ten zapis mnie ciekawi w Umowie widnieje zapis o możliwej blokadzie usługi ze względu na IMEI urządzenia czyli przy korzystaniu z innego rutera niż ten, który otrzymał Pan do Umowy, czyli jak bym pozbył się routera to ja oni go zablokują więc niech leży sobie, teraz nie wiem co zrobić nie chce umowy wypowiedzieć bo zostanę becz internetu a jeśli wmawiają ich urządzenie używać to dla mnie kiepska praktyka..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

Zapis w umowie zmusza do używania tego routera z tą kartą SIM, jak przełożysz kartę SIM do innego routera internetu może nie być. Znane przypadki, poruszane już na forum.

Pozbyć się go możesz bo jesteś właścicielem i na ma rat ale patrz wyżej, na innym routerze możesz nie mieć internetu. Trzeba czytać co się podpisuje. To wszystko jest w umowie i RŚUT.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

wiesz wojteks ja pytałem dokładnie rat nie ale urządzenie jest dalej sieci tyle wiem jak napisałem do nich, a po otrzymaniu maila posłem do tej samej osoby co mnie obsługiwała i powiedziano mi ze nie zablokują internetu jak będę swój router użytkował, już 5 dni jak mam internet i na razie brak blokady jest, a dlaczego nie korzystam z routera ich a taki router e5785-92c z prostej przyczyny pierw jak miałem w plusie le bez końca internet to wziołem bez routera bo pierw miałem modem taki na usb ale ze on obsługiwał tylko 3g to kiepski był i kupiłem wspomniany router e5785-92c po czym wszedł internet od t-mobile bez limitu był lepszą opcją nie nałożą lejka, i został mi ten router więc nowego nie chciałem bo wygodniej mi było naładować go i cały dzień z baterii pracować, a jak podpisywałem umowę powiedziano mi kilka razy ze za routera płace kwotę na start potem rat nie ma i dopowiedziano urządzenie jest pana możne pan go sprzedać to myślę sobie ok niech będzie schowam jeść nie woła, i tak mam router i mi napisaliście ze jednak płace za niego to mail wysłałem, i wyszło jak wczoraj podałem treść maila a inaczej w salonie mówili i to tak wygląda, a w umowie nic nie mam napisane tylko umowa z danymi opłaty faktura kupna routera i opis jego jaki to router i więcej nic żadnych informacji na temat ze mogę blokadę mieć plus tak nie miał, a i nie dopisałem router na baterie korzystam tez dlatego ze mam cb radio a zasilacze impulsowe generują zakłócenia stąd router mobilny jak go ładuje ładowarka smartphone nie zakłucia i bardzo ważne..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

To że dziś nie zablokowali internetu nie znaczy że ne zablokują jutro czy za miesiąc. Jest szansa że nie zablokują bo używasz jakiegoś zabytku który nie jest w stanie obciążyć sieci dostawcy.

Tego jednego długiego zdania co napisałeś nie da się czytać.

Na temat śmieciowych zasilaczy nie będę się wypowiadał.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: matek451 »

Za router płaci się 79 zł , nie ma rat bo opłata za niego jest wliczona w abonament ale zgodnie z regulaminem póki nie spłacisz ostatniego abonamentu jest on własnością operatora, zgodnie z tym nie masz prawa go sprzedać, a w przypadku gdybyś nie zapłacił abonamentu to T-mobile moze go blokować po IMEI, zostałeś wprowadzony w błąd ale to norma.
Nie mylmy ofert domowego z zew. punktami CPE LTE/5g bo w nich karta SIMjest przypisana do sprzętu, w obecnych umowach CPE LTE/5G jest na uzyczenie.
jfk
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2021-12-15, 21:14

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: jfk »

wojteks pisze:To że dziś nie zablokowali internetu nie znaczy że ne zablokują jutro czy za miesiąc. Jest szansa że nie zablokują bo używasz jakiegoś zabytku który nie jest w stanie obciążyć sieci dostawcy.
Mogą zablokować w dowolnym czasie/mogą nie blokować zgodnie z reg. usługi tj. ich prawo. @ xol rozumiem że nie jesteś emerytem i nie masz problemu ze zrozumieniem współczesnych praktyk marketingu/ nie ma nic darmo w liberalnej gospodarce rynkowej-wszystko jest wyliczone i ma swój cel (TM nie jest Świętym Mikołajem, tak samo jak te setki rozdawanych GB w prepaid mają swój cel-wykazanie się liczbą nowych aktywacji... ), sprzęt warty 300-400 zeta/za 79. Szkoda czasu na wywody i szarpanie się z opem/chcesz żeby sprzęt był Twój jutro-zapłać abonament do końca umowy i po temacie.
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Dzięki koledzy za odpowiedz z tego co wiem tak mi powiedziano jedynie internet zablokują bo to domowy jak będę w innej lokalizacji korzystał, nawet mało a wręcz nie potrzebuje od dłuższego czasu nic pobierać więc chyba nie obciążę internetu a mam prędkość 60 Mb/s taka mi wystarczy podobnej prędkości miałem z plusa, jak wspomniałem każde impulsowe zasilacze jakieś tam impulsy elektryczne wysyłają a posiadam cb radio i już by mi je zakłócało, przez co router najlepszy na baterię jest jak by ten od TM był na baterie to użył bym go przez to nie chciałem nowego routera ani przez to zmylam ze otrzymam dodatkowe opłaty a jak nie podziała internet wymuszą używania routera co mi dali trudni się mówi, ale tak kilku letniemu klientowi zablokują internet bo inne urządzenie, to co sieci zaczną tez blokować abonament telefoniczny ponieważ klient nie chciał ich smartphone z umową..
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Mig25 »

Nawet router na baterię ma przetwornicę , choćby z zasilania bateryjnego na napięcie 1,5V albo jeszcze niższe idące do zasilania procesora itp. To już jest przewidziane przez producenta i przefiltrowane , nic zasilaniem bateryjnym nie polepszysz.
A CB radio jest podatne na takie zasilania z impulsowych ,ale z innego względu. Ale pamiętam ,że w modzie były zasilacze od XBOXa przerabiane na napięcie 13,6V ( jakoś się tam kabelki zwierało czy coś) , i one jakoś nie zakłócały :)
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

Mi chodzi ze jak ładuje smartphone czy teraz bym miał stale w sieci router na zasilaczu to miał bym zakłócenia zasilacz impulsowy, jak do internetu z plusa jaki wcześniej miałem to dokupiłem router mobilny wtedy, przyzwyczaiłem się jego pracy na baterii brak zakłóceń cb radia i mniej nabija mi kw do opłat za prąd jak tylko raz dziennie naładuje, i o wspomniane priorytety mobilny pasuje jak ten będzie przestarzały na pewno bym kupił kolejny mobilny może to dziwne ale to wygoda dla mnie..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

Zasilacze najtańsze z najtańszych są wadliwie (oszczędnie) skonstruowane, w zasadzie nie powinny do handlu trafić bo nie spełniają mnóstwa norm ale cena czyni cuda. Dobrze zrobiony zasilacz impulsowy nic nie zakłóca. Jeżeli na CB jest nadal taki śmietnik jak był jeszcze kilka lat temu to nawet szkoda włączać odbiornik.
Nie pomagam na PW!
xol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 18
Rejestracja: 2021-03-24, 16:25

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: xol »

wojteks ze znajomymi lokalnie w rozmawiamy w ssb dalekie łączności dx i tu jest problem nawet markowe ładowarki smartphone potrafią zakłócać cb u mnie i laptop w czasie ładowania zakłóca jak ekran dotykowy czy gładzik dotknę, więc lepsze routery są na baterie mobilne jak by była bateria do podpinania pod router długo pracowała w miarę szybko ładowała to to bym skorzystał..
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

xol pisze:ze znajomymi lokalnie w rozmawiamy w ssb dalekie łączności dx
No to zdecydowanie nie masz CB, żadne CB nie pracuje legalnie w SSB. Kable antenowe w tym zestawie masz dobre czy tanie?
xol pisze:więc lepsze routery są na baterie mobilne
Zwykle routery (w typie np. MF286D) można zasilać z akumulatora 12V więc zupełnie nie rozumiem poszukiwania "mobilnego" routerka z wbudowanym akumulatorem. Dodatkowo anteny zewnętrzne osłabią PEM wokół routera. A akumulator 12V można zasilać/ładować prostownikiem transformatorowym.
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: Mig25 »

Akurat MF286D jest trochę wybredny , bo zasilając go napięciem 13,6V się wyłączy ( przetwornica ma zabezpieczenie przed przepięciem) , a tyle trzeba dać minimalnie na akumulator ,żeby się ładował. Trzeba znowu dodatkowe przetwornice :)
Inne routery mogą mieć podobne zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki router pracujący na baterie pod t-mobile

Post autor: wojteks »

Mig25 pisze: a tyle trzeba dać minimalnie na akumulator ,żeby się ładował.
Przesadzasz, jeżeli będzie w buforze z transformatorem to i 13-13.2V wystarczy żeby poziom naładowania utrzymać a nic nie przeszkadza żeby mieć 45Ah i ładować kiedy zabawy radiowe nie są wykonywane.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ