Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
siedzacymarian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-06, 07:25

Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: siedzacymarian »

Witam. Mam dość poważny problem, mianowicie w mojej lokalizacji predkosc internetu orange od godziny 13 do 24 mam w okolicach 1mb/s download i upload podobnie. Kontaktowalem sie z orange wiele miesiecy temu, oni twierdza ze ktos nielegalnie zamontował wzmacniacz sygnału i nic nie są w stanie zrobić. Powiedzieli, że zgłosili sprawę do UKE i oni się tym zajmują. Trwa to już niestety z pół roku, co kilka tygodni do nich pisze i oni odpisuja ciagle to samo, czyli że jest im przykro i sprawa jest zgłoszona do UKE i nic nie mogą zrobić. Pytanie co ja mogę w takiej sytuacji zrobić? Dodam od razu, że zmiana operatora niestety nie jest mozliwa poniewaz tylko orange flex oferuje to czego ja potrzebuję. Posiadam modem e3372h, czy kupno anteny może coś pomóc? Jak wychodze z mieszkania i sprawdzam speedtest to jest lepiej, wiec moze cos ta antena pomoże?

Moja lokalizacja: 53.8338184700962, 22.33992421261913
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: matek451 »

Dobrowolne niewolnictwo wbrew rozsadkowi jak widać nie popłaca tak samo jak słuchanie bajek z Orange, w dzisiejszych czasach korzysta się z operatora który działa najlepiej i w tym celu robi się testy. W tym wypadku brak jakichkolwiek choć na telefonie to 5 minut roboty aplikacja NetMonster pokaże wszystko co potrzebne, najbliższy BTS na wiezy ciśnień i 4 pasma w agregacji. Oczywiście do korzystania z mobilnego potrzebny współczesny sprzęt a nie zabytkowy modem wart z 10 zł.
siedzacymarian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-06, 07:25

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: siedzacymarian »

rozchodzi się o to, że mobilny internet orange służy mi jako proxy, na innych modemach ciezko stworzyć takie proxy stad wybór padł wlasnie na ten modem. Jeśli chodzi o innych dostawców to niestety nie przejdzie to poniewaz z moich testów wynika że orange ma najwieksza pule adresów ip (co jest dla mnie niesamowicie istotne) a po drugie w orange flex jest pakiet unlimited i mozliwość dobrania 4 dodatkowych kart sim dla jednej oferty co w innych sieciach niestety nie ma miejsca.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: wojteks »

siedzacymarian pisze:Pytanie co ja mogę w takiej sytuacji zrobić?
Znaleźć ten wzmacniacz i zgłosić gdzie trzeba.
siedzacymarian pisze:zmiana operatora niestety nie jest mozliwa poniewaz tylko orange flex oferuje to czego ja potrzebuję.
A co to za cudowna usługa której nie ma nikt inny?
siedzacymarian pisze:Posiadam modem e3372h,
Na dziś to prawie bezwartościowy elektrośmieć.
siedzacymarian pisze:czy kupno anteny może coś pomóc?
A kto to wie, pokaż testy zrobione współczesnym smartfonem.
Nie pomagam na PW!
siedzacymarian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-06, 07:25

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: siedzacymarian »

tak jak napisałem wyzej, potrzebuje internetu mobilnego orange do stworzenia kilku proxy. orange flex posiada pakiet unlimited i mozliwosc dołożenia 4 kart sim bez zadnych kosztow oraz najwieksza pula adresów ip spośród wszystkich innych dostawców. urządzenie raczej nie ma tu znaczenia ponieważ na iphone jest dokladnie to samo.

https://ibb.co/jvLBhhZ
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: wojteks »

Skoro używasz iphone to pokaż parametry z fieldtestu, ewentualnie parametry z modemu wyciągnięte jakimś programem dedykowanym.

Pożycz współczesnego smartfona z androidem i pokaż zakładkę live z programu netmonster, oczywiście test na zewnątrz budynku czy tam na dachu i drugi przy modemie usb.
Nie pomagam na PW!
Anil321
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 243
Rejestracja: 2020-03-18, 12:08

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: Anil321 »

Ta gadka Orange to bajka, UKE w ciągu tygodnia potrafi wysłać samochód ze sprzetem do namierzania takich rzeczy. Zapchane pewnie nadajniki a infolinia opowiada bajki
siedzacymarian
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2023-09-06, 07:25

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: siedzacymarian »

@wojteks próbowałem załatwić telefon z androidem ale w tym mieście gdzie obecnie mieszkam nie mam zbyt dużo znajomych i wszyscy maja iphone. jest jakies inne rozwiazanie zeby sprawdzic te statystyki?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19165
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orange, nielegalnie zamontowany wzmacniacz, co robić?

Post autor: matek451 »

Zrób test na IoS czyli https://www.pokoleniesmart.pl/field-tes ... st-lepiej/ i pookaż screeny z zakładek oraz wynik speedtestu, potem licz ze ktoś ci to przeanalizuje a nie jest to proste ale przede wszystkim współpracuj a nie słuchaj bajek, ORANGE/T-mobile stosuja takie teksty od dawna jesli chcą ukryć fakt przeciązenia stacji bazowej. Poza tym w okolicy jest kilka BTS-ów NetWorks, modem nie nadaje się do korzystania z agregacji pasm LTE, czeka cię wymiana na router z agregacja kilku pasm LTE i ewentualnie zew. antena kierunkowa do niego lub zakup CPE LTE.
ODPOWIEDZ