ASUS RT-AC51U jako most sieciowy/repeater dla FUNBOX 6

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Piotrek_71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-09-23, 21:34

ASUS RT-AC51U jako most sieciowy/repeater dla FUNBOX 6

Post autor: Piotrek_71 »

Witam,
posiadam internet światłowodowy z Orange z modemem Funbox 6, który dystrybuuje sygnał WiFi po moim domu. Potrzebuję rozszerzyć jego zasięg i do tego celu chciałbym wykorzystać router ASUS RT-AC51U. Znalazłem poradnik (https://www.hardreset.info/pl/devices/a ... ater-mode/), z którego wynika, że router ten może działać jako repeater przy użyciu funkcji WDS. Skonfigurowałem go zgodnie z poradnikiem, niestety po przyłączeniu się do niego, nie udostępnia on internetu.

1. Czy zrobiłem coś źle, czy tryb WDS nie działa w sposób, jakiego potrzebuję?

2. Czy wgranie alternatywnego oprogramowania (OpenWRT) może coś pomóc lub rozszerzyć jego możliwości?

Dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ASUS RT-AC51U jako most sieciowy/repeater dla FUNBOX 6

Post autor: wojteks »

A czy w ogóle funbox 6 obsługuje WDS?

Repeater to zło, połóż kabel między funboxem a tym asusem i asusa skonfiguruj jako AP.
Nie pomagam na PW!
Piotrek_71
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2023-09-23, 21:34

Re: ASUS RT-AC51U jako most sieciowy/repeater dla FUNBOX 6

Post autor: Piotrek_71 »

Niestety z tego co widzę, to chyba nie obsługuje WDS. Z przyczyn technicznych nie mogę ułożyć okablowania - tak byłoby oczywiście najlepiej.

Jest jeszcze drugie rozwiązanie, które by mnie zadowalało - czy ten ASUS mógłby robić za most sieciowy, czyli odbierałby sygnał WiFi Funboxa i rozsyłał dalej po LANie ? Nie widzę bezpośrednio funkcji mostu w ustawieniach routera.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ASUS RT-AC51U jako most sieciowy/repeater dla FUNBOX 6

Post autor: wojteks »

Na openwrt zapewne tak się da ale szczegółów nie podpowiem.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ