TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
dzolero
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-01, 01:32
Lokalizacja: Głogów

TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: dzolero »

Cześć,

Potrzebuję pokryć 2 piętra z silną izolacją w postaci zbrojenia, ogrzewania pomieszczeń w pionie i poziomie.

Obecnie działa to tak.
Obrazekhttps://zapodaj.net/plik-3lkH1Cg9ZA

Problem, z którym się mierzę to niska prędkość po wifi raptem 10MB/s, w porywach na 5GHz leci te 22-28MB/s. Każde z urządzeń zapodaje oddzielnie sieć wifi jako AP i nie jest włączony mesh. Po kablu (kat. 6) lata to ładnie między komputerami nawet 110MB/s, ale jak coś jest po Wi-Fi to już niestety kiepsko. Dodatkowo w sieci chodzi NAS, z którego korzystam często.

Chcę wymienić/ujednolicić urządzenia i nie ukrywam zależałoby mi na tym, żeby było WiFi 6 (ax) oraz żebym nie tracił połączenia chodząc między piętrami, pokojami. Obsługa do 60 urządzeń w sieci.

Myślałem wymienić Archera A6 i tego WA na Deco AX20. Pytanie tylko czy będą gadać z RE200v4 w zakresie OneMesh czy tutaj muszę iść na całość i wymienić wszystko na 3xDeco Ax20. :/
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: wojteks »

Tani mesh to repeatery. Potrzebujesz sprzętu który obsługuje roaming wifi.
Nie pomagam na PW!
dzolero
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2009-08-01, 01:32
Lokalizacja: Głogów

Re: TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: dzolero »

wojteks pisze:Tani mesh to repeatery. Potrzebujesz sprzętu który obsługuje roaming wifi.
Kurcze, czyli sprzęty muszą obsługiwać standard 'r'. To mam raptem 10% sprzętu tego typu w domu. Dobrze wiedzieć.
Erbit
Stały użytkownik forum
Posty: 119
Rejestracja: 2021-08-27, 09:28

Re: TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: Erbit »

dzolero pisze:
wojteks pisze:Tani mesh to repeatery. Potrzebujesz sprzętu który obsługuje roaming wifi.
Kurcze, czyli sprzęty muszą obsługiwać standard 'r'. To mam raptem 10% sprzętu tego typu w domu. Dobrze wiedzieć.
r,v,k...
Jeśli ma płynnie przełączać to tak. Potrzebny roaming.

Ale wspomniany roaming to tylko funkcjonalność polegająca na przełączaniu klienta na mocniejszy sygnał. To nie poprawi prędkości. Potrzebujesz lepszych sprzętów (lepszych AP) i być może większej ilości AP - w zależności od siły obecnego sygnału.
bartex03
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2014-04-24, 08:42
Lokalizacja: Lublin

Re: TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: bartex03 »

Osobiście polecam deco x50, mam w 3 paku, chodzą po poweline i nie mam absolutnie żadnych uwag. Od prawie roku działają i bezproblemowo.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1724
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: TP-Link Mesh Deco czy ew. inne

Post autor: Mig25 »

No jak Ci to bezproblemowo chodzi po poweline to byłby to ewenement.
Może masz wersję z PoE , ale na pewno nie przez sieć 230VAC (gniazdka sieciowe).
ODPOWIEDZ