ZTE MC889 + T5400

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Greenscorp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-10-01, 19:26

ZTE MC889 + T5400

Post autor: Greenscorp »

Witam

W związku z przeprowadzką z miasta na wieś i pożegnaniem się z dobrocią światłowodu zakupiłem w T-mobile zestaw mc889+t5400


Jestem przed montażem urządzenia na dachu ale nie do końca wiem jakich parametrów powinienem szukać/celować.

Nadajnik 1.9km od domu - obecne prędkości jakie uzyskuje to 35-60dl/20up (antena stoi na parapecie)

Obecne wartości

RSRP -100dBm
RSSI -69dBm
SINR 7.7dB
PCI 381

Jeżel chodzi o screen z NetMonstera to wygląda to następująco
Obrazek


Gdy jutro będę stał na 10metrowej drabinie to do dyspozycji będę miał tylko telefon -stąd moje pytanie jakie wartości powinny mnie zadowolić zważając na odległość od anteny.


Czytałem też o agregacji pasm ale z tego co zauważyłem to mc889 robi to a automatu - a przynajmniej takie wnioski wysnułem obserwując na jakim pasmie obecnie pracuje antena.

Rady dotyczące ewentualnej konfiguracji mile widziane ! :)


Jestem mocnym laikiem w temacie internetu mobilnego także proszę mówić do mnie w miarę prostym językiem i liczę że nie zostanę zjedzony tutaj przez wyjadaczy :)


Pozdrawiam
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: ZTE MC889 + T5400

Post autor: Mig25 »

Jeśli już zaplanowałeś ,gdzie to powiesisz , to możesz co najwyżej skierować go w kierunku BTSa , i to wszystko.
A jeśli nie zaplanowałeś , to trzeba maszt ( czy tam komin czy ściana) w takim miejscu , aby BTS był jak najlepiej widoczny z tego miejsca , czyli jak najwyżej i widoczniej.
Dopiero jak będziesz w miejscu , gdzie widoczność jest niemożliwa , to wtedy trzeba liczyć na różne fale odbite , wtedy już kręcisz , szukasz i kombinujesz tak , aby sygnał był jak najwyższy i tyle , bo trudno powiedzieć czy SINR to będzie 10 , czy 5 , czy może -5.... ( Nie to ,żeby SINR był jedynym parametrem).
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MC889 + T5400

Post autor: matek451 »

Brak danych BTS-a z testu na MC889 więc nie wiadomo na jakim pasmie podstawowym te parametry sygnału i jakie pasma w agregacji, czy to ten sam BTS co na telefonie. Do tego brak speedtestów na telefonie, sektor 1 w agregacji.
Greenscorp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-10-01, 19:26

Re: ZTE MC889 + T5400

Post autor: Greenscorp »

matek451 pisze:Brak danych BTS-a z testu na MC889 więc nie wiadomo na jakim pasmie podstawowym te parametry sygnału i jakie pasma w agregacji, czy to ten sam BTS co na telefonie. Do tego brak speedtestów na telefonie, sektor 1 w agregacji.
Dane BTS'a na screenie są z mc889 - jest podłączony przez WIFI także dane pochodzą z anteny.
Pasmo na jakim pracuje obecnie mc889
Obrazek

Ale co jakis czas wskakują tez pasma 1800/800/900 ale nie jest to na stałe.

Speedtest na telefonie poniżej:

WiFi
Obrazek

Siec telefonu (też T-Mobile) - tutaj mało wymierny test bo leci z maksymalna predkoscia jaka moge uzyskac na obecnej umowie numeru teleofnu
Obrazek


Co do sektor 1 w agregacji to musisz mi to prościej opisać bo nie wiem szczerze o co chodzi.
Greenscorp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2023-10-01, 19:26

Re: ZTE MC889 + T5400

Post autor: Greenscorp »

Jeszcze dorzucę ale nie wiem czy to pomocne mapkę jak to wygląda i w który BTS celuje.

Obrazek


Celuje w linię czerwoną
Żółta - czasami łapie 5G
Czarne - przeszkadza teren , nie biorę ich pod uwagę
Romek1c
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2021-08-22, 20:41

Re: ZTE MC889 + T5400

Post autor: Romek1c »

Greenscorp pisze:Jeszcze dorzucę ale nie wiem czy to pomocne mapkę jak to wygląda i w który BTS celuje.

Obrazek


Celuje w linię czerwoną
Żółta - czasami łapie 5G
Czarne - przeszkadza teren , nie biorę ich pod uwagę
Jak to oferta internetu domowego nie branego na firmę to jest przypisana na konkretny nadajnik i jak skierujesz na inny, to w pewnym czasie prędkość nie przekroczy 1mb/s. I będziesz musiał skierować na nadajnik przypisany dla usługi. Taka sama sytuacja się stanie jak włożysz kartę do innego routera
ODPOWIEDZ