Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

Panowie zmieniłem mój wcześniejszy router huawei b628-350 który był w trybie modemu połączony z rbr50 ale za grosz nie mogę przeprowadzić konfiguracji LBR20 poprawnie, z tego co już wyczytałem to routerowi trzeba podać manualnie dane do logowanie, dzwoniłem do t mobile ale w zasadzie powiedzieli mi tyle że nazwa apn to "internet" a hasło puste, robiłem tak przez aplikacje orbi ale cudów nie było. Ktoś jest mi w stanie pomóc ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: wojteks »

Zapomnij o aplikacji i zaloguj się przez stronę.
Nie pomagam na PW!
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

Ustawiam jak na zdjęciu ale karta nie rusza.

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: wojteks »

Na chwilę miałem w LBR20 kartę prepaid T-Mobile i żadnego problemu nie było. Z innymi kartami działa poprawnie?
Pole "typ uwierzytelniania" ma być "Brak" (None).


Odznacz "automatycznie aktywuj roaming".
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: Mig25 »

Ja miałem takiego LBR20 ,który też się za chiny nie chciał logować do sieci , a jak już się przez przypadek połączył to i tak praktycznie żadnego internetu nie było ( ledwo co pingi szły). Okazało się ,że jedna antena na PCB miała jakieś zwarcie ( mimo podłączania zewnętrznych anten dalej powodowało zwarcie) . Po podłączeniu zewnętrznych anten do pigtaili bezpośrednio do płyty ( i wpięciu tych wewnętrznych połączeń) modem ożył.

Także spróbuj również z innymi kartami , czy też nie działa , jak pisze wojteks , to od razu wykluczy problemy sprzętowe.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

Niby poprzedni właściciel twierdzi że działa 100% - nie ważne. Mówi on też że karta sama nie zadziała i trzeba podać apn. Na forum elektrody podają dane APN

T-MOBILE
APN: internet
Login: brak
Hasło: brak
Numer dostępowy: *99***1#

Ale gdzie to wpisać i jak grom wie, przede wszystkim numer dostępowy. Sprawdzę wieczrem z kartą Orange.
Mig25 pisze:Ja miałem takiego LBR20 ,który też się za chiny nie chciał logować do sieci , a jak już się przez przypadek połączył to i tak praktycznie żadnego internetu nie było ( ledwo co pingi szły). Okazało się ,że jedna antena na PCB miała jakieś zwarcie ( mimo podłączania zewnętrznych anten dalej powodowało zwarcie) . Po podłączeniu zewnętrznych anten do pigtaili bezpośrednio do płyty ( i wpięciu tych wewnętrznych połączeń) modem ożył.

Także spróbuj również z innymi kartami , czy też nie działa , jak pisze wojteks , to od razu wykluczy problemy sprzętowe.
Router logował ci się automatycznie czy konfigrowałeś apn ?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: wojteks »

Sprawdź z inną kartą SIM (innego operatora, ma mieć wyłączony PIN, powiedzmy Play czy nawet taka ze smartfona przełożona ale koniecznie z innej sieci). Bez tego sprawdzenia nie wracaj z pytaniami.

Sprzedawcy nigdy nie wierz bo bzdury opowiada, apn masz podany "internet" i to powinno wystarczyć (dla większości operatorów to prawidłowa nazwa apn).
Nie pomagam na PW!
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: Mig25 »

Tak , ale pamiętam w tym LBR20 , że trzeba było korygować te apny , ale po korekcie działało.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: matek451 »

U mnie z kartą T-mobile działają wszystkie, ustawienie APN internet, brak uwierzytelnienia , PDP IPv4 .Działa też z kartami PLAY, VIRGIN, Plusa/Plusha i Orange.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

Wczoraj ruszyło od strzała, nie wiem może problem był w tym że nie robiłem restartu po aktualizacji ustawień.
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

Potrzebuje jeszcze informacji jak zmienić DNS-y w tym routerze, na innych routerach a np na poprzednim Huawei zmieniałem same dnsy i już. Tutaj aby odblokować dnsy muszę włączyć statyczny adres ip. Wpisanie samych dnsów jest nie możliwe. Więc co wypełnić w tym statycznym ip, skąd wziąć te dane ?

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: wojteks »

Nie możesz zaznaczyć osobno IP automatycznie i DNSy ręcznie?

Na drugim obrazku masz IP automatycznie i tam niżej zaznacz "Użyj tych serwerów DNS"
Nie pomagam na PW!
mdx87
Stały użytkownik forum
Posty: 80
Rejestracja: 2022-10-20, 05:50

Re: Orbi LBR20 problem z konfiguracją.

Post autor: mdx87 »

:facepalm: ja siedziałem w "zawansowanych" a trzeba w podstawowych i tak jak piszesz dnsy można same wpisać.

@matek451 a powiesz mi czy masz aktualnie problem z dostępem "anywhere acces" ? Na rbr50 tego nie miałem, tutaj w "my products" dostęp z antwhere acces pojawia się czasem na chwilę a po chwili lub po ponownym wejściu w aplikację już go nie ma, przystaje tylko dostęp lokalny.
ODPOWIEDZ