Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
krzaczor93
Stały użytkownik forum
Posty: 51
Rejestracja: 2007-11-24, 22:15
Lokalizacja: k. Wrocławia

Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: krzaczor93 »

Hej. Ponieważ maszt P4 koło mnie już hula i po testach stwierdzam, że nic lepszego nie znajdę to teraz interesuje mnie kwestia oferty. Sprzęt mam swój, na abonament bez limitu Virgin niestety nie łapię się ze względów wiekowych, pozostaje więc dziadowanie na kartach.

Taką ofertę z Play wyczaiłem:
1. Kupuję starter,
2. Doładowuję za 45 PLN/miesiąc,
3. Każdego miesiąca mam 60 GB podstawki + 400 GB bonusu oraz jednorazowo 200 GB na start + 300 GB za zakup startera w aplikacji. Cudów nie ma ale i tak jest nieźle.

Teraz pytania:
1. Czy dobrze rozumiem, że to już chyba najbardziej opłacalna obecnie oferta z cennika Playa?
2. Jeżeli włączę ten pakiet 4800 GB na rok to wiadomo czy on będzie konsekwentnie realizowany przez te 12 miesięcy przez operatora nawet wtedy, gdy oferta wyleci z cennika? Nie mogę znaleźć nigdzie takiego scenariusza w dokumentach a nie chciałbym zostać z przysłowiową ręką w nocniku po tym 30 listopada.
3. Czy tylko 60 GB jest na pełnej prędkości, czy całe 460 GB?
4. Czy po przekroczeniu tych 460 GB jest lejek czy internet całkowicie się odcina?

Będę wdzięczny za odpowiedzi od kogoś biegłego w temacie. Pozdrawiam! :)
krzak.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: wojteks »

Patrz taryfa InK 2.0, za 50 masz 200+400+coś, zdaje się w sumie 650GB. Jak za mało to kolejna karta i wymiana na przemian.
Nie pomagam na PW!
Bmbr97
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2021-11-24, 18:34

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: Bmbr97 »

Te 650gb będzie ważne przez miesiąc czy dłużej?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: wojteks »

Tyle ile pakiet podstawowy cykliczny za 50pln (na miesiąc 200GB) do tego 400GB promocyjne.
Nie pomagam na PW!
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: ktry »

Kupował ktoś może starter w aplikacji ,aby dostać te 300 GB na 90 dni.
Za nic nie mogę znależć jak to zrobić.
Ani na pley24 na andoidzie, ani na kompie na Wind. nie mogę znależć zakładki żeby zrobić ten zakup.
Jeszcze ciekawe który pakiet pierwszy ubywa ,200 czy te 300 za zakup w apce?
Konicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-10-17, 09:55

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: Konicz »

Cześć, też długo szukałem tej opcji i w końcu znalazłem. Jest bardzo "intuicyjna", nie możesz być zalogowany, musisz dać że nie pamiętasz pinu i wtedy pojawiają się korzyści z play24, jak przejdziesz przez to to będzie możliwość zakupienia karty SIM.
Nie kupowałem tak jeszcze, więc nie gwarantuję że dalej wszystko będzie bardziej intuicyjne.
ktry
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 239
Rejestracja: 2017-09-15, 19:51

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: ktry »

Dzięki znalazłem w końcu ,ale musiałem całkowicie odinstalować apkę z telefonu i zainstalować ponownie. Po instalacji na nowo pierwsze co wyskoczyło przed logowaniem kup starter no i kupiłem ,ale niestety na nowym koncie. W poniedziałek ma być kurier ,zobaczymy co uda sie wycisnąć z tego startera.
Zamówiłem najdroższą opcję ,bo zależy mi na przetestowaniu 5G od Pleya . Jako jedyny u mnie oferuje tą technologię ,a mimo kilku numerów abonamentowych na żadnym nie mam możliwości włączenia 5G ,bo są to abonamenty 15 zł netto firmowe z pakietem 25 GB ale bez 5G niestety.
Wiem cudów nie oczekuję :D na 2100 ale przetestować sprzęt w końcu i 5G :]
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: wojteks »

Może się okazać że będzie wolniej niż LTE.
Nie pomagam na PW!
Bmbr97
Stały użytkownik forum
Posty: 90
Rejestracja: 2021-11-24, 18:34

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: Bmbr97 »

wojteks pisze:Patrz taryfa InK 2.0, za 50 masz 200+400+coś, zdaje się w sumie 650GB. Jak za mało to kolejna karta i wymiana na przemian.
Jak je aktywować?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: wojteks »

Z aplikacji. Zmieniasz taryfę na InK 2.0, doładowujesz przez aplikację za 50, włączasz pakiet cykliczny 200GB, włączasz pakiet promocyjny 400GB (przy aktywacji nowego startera jest chyba jeszcze jeszcze 200GB na start).
Nie pomagam na PW!
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: mikeman »

Mam problem z aktywowaniem sobie takiego modelu o jakim wspomina wyżej @wojteks.
Kupiłem starter z oznaczeniem 200GB na start, doładowałem go 50zł z Play24. I teraz: aktualna taryfa nazwana jest Formuła Play na Kartę. Mogę ją zmienić tylko na 3 inne: Play na Kartę (gdzie pierwszą cechą są atrakcyjne pakiety internetowe), Play na Kartę (gdzie pierwszą cechą jest ważność konta przy doładowaniu) oraz Play na Kartę Od Nowa.
Wybrałem tą "Play na Kartę" z atrakcyjnymi pakietami internetowymi, jednak darmowe 200GB mi zniknęło. W zakładce "Internet" i cykliczne najdroższy to 30zł i odpowiada 30GB. W zakładce Bez limitu mam XL 5G bez limitu za 45zł ale tam jest 60GB. Jak próbuję aktywować "Internet na kartę" Miesiąc bez limitu GB 200GB przez stronę i przycisk aktywuj w Play24, to mieli i wyrzuca "Usługa niedostępna na tym numerze".
Jak próbuję zmienić taryfę na InK2.0 kodem *163*211# to mi się wyświetla że nie mogę i żebym sobie sprawdził czemu na stronie.
Wreszcie, jak próbuję zamówić SIM przez P24, to do wyboru mam jedynie opcje z ofertą miesięczną (Bez Limitu GB za 45zł, Pakiet L, M i S).

Czemu to wszystko jest tak skrajnie nieintuicyjnie? Ktoś jest w stanie pomóc to aktywować teraz, bo widzę że to 400GB trzeba aktywować do 30 listopada br...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: matek451 »

Wszystko jest intuicyjne tylko kupuje się starter InK2.0 wtedy wszystko jest od razu do aktywowania.
pitero
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2018-12-18, 17:34

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: pitero »

Musisz wrócić na taryfę Formułę Play na Kartę wpisując kod *163*10#.Później zmieniasz na taryfę Internet na Kartę 2.0 w Play wpisując kod *163*21#.
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Wybór najbardziej opłacalnej oferty na nadajnikach Play

Post autor: mikeman »

@pitero- dokladnie. Wczoraj udalo mi sie w koncu to zrobic dokladnie tak, jak opisales z tym kodem na migracje. Dziala
ODPOWIEDZ