Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

Cześć Wszystkim

Posiadam usługę, z której mimo wszystko jestem zadowolony ze względu na prędkości Internetu, mianowicie oferta z T-Mobile i nielimitowany Internet po sieci mobilnej.

Aczkolwiek sprzęt od nich to totalna porażka, znany wszystkim WNC Home office 5G. Sprzęt jest tak wadliwy, że głowa mała. Każda ingerencja, czy to zmiana APN, DNS, DHCP wiąże się z ryzykiem, że sprzęt po restarcie już nie wstanie, Korzystałem tylko z modemu zewnętrznego ODU, reszta z POE szło do mojej instalacji MASH M4 od TP-Linka. I to zdawało w miarę egzamin. Do czasu.

Mam wykupiony dodatkowo za 15 zł stały adres IP, ale przekierowanie portów w tym szajsie w ogóle nie działa. Po kombinacjach, znów stało się to co już wcześniej 4 krotnie, sprzęt nie wstał, Wada sprzętu. Zadowolony byłem z osiągów, bo download potrafił dochodzić w nocy do 140Mb, a za dnia w granicach 40-90, co z mojej lokalizacji jest bardzo dobrym wynikiem, tak mi się przynajmniej wydaje. Sprzęt padł, 5 raz na gwarancję tego nie zaniosę, bo nie ma sensu. Nie wykorzystam stałego, publicznego IP, bo i tak nie działa. Próbowałem VLAN, modem ODU jako mostek, W MASH ustawiałem ID VLAN i Internet chodził, ale zewnętrzny IP nadal nie, virtual server prawidłowo ustawiony, nawet w DMZ konkretny LAP IP podawałem i nadal była lipa.

Miałem jakiś zapasowy router 4G, przełożyłem kartę sim, zmieniłem apn na data i wszystko hula jak należy. Mój Ip jest publiczny, stały i mogę się łączyć z siecią z zewnątrz, ale ten router to wewnętrzny szajs. Ustawiony w domu osiągam prędkości w granicach 10Mb, a wiem, że lokalizacja pozwala na więcej. Napomnę, że WNC był zamontowany na zewnątrz na uchwycie w kierunku nadajnika, wszystkie dane oczywiście podam.

Proszę o radę jaki można było by u mnie zainstalować sprzęt na maszcie gdzie wychodzi skrętka, więc na zasilaniu POE z dobrą anteną i 5G, bo to mimo przyszłość.

Lokalizacja to 52.432761, 16.659210 i maszt w kierunku Tarnowa Podgórnego, gdzie mamy według bts dwa nadajniki, jeden to Rumianek - gm. Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 1 - maszt, a drugi to
Tarnowo Podgórne, ul. Poznańska 151 - wieża rurowa Cellnex

z tego co wiem, łączył się z tym w Rumianku i wyglądało to zadowalająco.
Szukam naprawdę dobrego sprzętu, który w końcu ukróci moje cierpienia


Z stąd teraz moje pytanie, jakie polecacie sprzęt, aby wyciągnąć maks z lokalizacji jakiej jestem i pozbyć się szajsu z T-Mobile. Po 4 gwarancji i złożonej przeze mnie reklamacji przychyli się do mojej prośby, że będę korzystał ze swojego sprzętu, a oni nie zrobią mi blokady w postaci lejka, więc ten temat jakby mam rozwiany.
Bardzo proszę o profesjonalną radę.

Serdecznie Pozdrawiam
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: matek451 »

Wynik 40 Mb/s w agregacji 4 pasm LTE na zew.punkcie dostępowym to żaden luksus, po prostu jakoś to działa , BTS NetWorks Rumianek ma sektor na ciebie, dedykowany BTS dla ciebie to ten w Lusowie z sektorem wzdłuż jeziora ale bez LTE2600, T-mobile z tymi blokadami , zmuszaniem do korzystania z konkretnego sprzętu, BTS-a czy ograniczaniu pasm do agregacji , ukrytych QoS, lejków to syf jakich mało. Trochę ratuje teraz 5G2100 na tych BTS-ach ale DSS z LTE2100 tyłka nie urywa. Ale jak ktoś ma na nich parcie to niech się męczy, alternatywy ze sprzętem nie ma wielkiej ,MC889 plus jakiś router wewnętrzny.
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

matek451 pisze: T-mobile z tymi blokadami , zmuszaniem do korzystania z konkretnego sprzętu, BTS-a czy ograniczaniu pasm do agregacji , ukrytych QoS, lejków to syf jakich mało. Trochę ratuje teraz 5G2100 na tych BTS-ach ale DSS z LTE2100 tyłka nie urywa. Ale jak ktoś ma na nich parcie to niech się męczy, alternatywy ze sprzętem nie ma wielkiej ,MC889 plus jakiś router wewnętrzny.
Dlatego po 4 reklamacji wymusiłem na nich, aby dali możliwość korzystania z innego sprzętu jak od nich, przyjęli moją reklamację i zgodzili się, że nie założą lejka. Właśnie przeglądałem tego Mc889, taki mały, kompaktowy jest, bez problemowo na uchwycie go zamontuje ? Dodatkowy Router wewnętrzny konieczny ? Jak już wspomniałem w rozdzielni mam POE i Switche. Schemat podłączenia jest taki: z POE zasilanie na modem zewnętrzny do masztu i POE do Switcha, ze Switcha idzie po kablu na 3 MASH-e, każdy w innym pokoju, są one w trybie "punkt dostępu", aby uniknąć "podwójnego NAT-a". W mojej instalacji już MASHE są routerem wewnętrznym.
Scirocco
Użytkownik forum
Posty: 23
Rejestracja: 2022-11-10, 07:42

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: Scirocco »

Dobrze zrozumiałem że jeżeli użyjesz sprzętu nie od TM to zakładają lejek?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: matek451 »

MC889 moze pracować w trybie Bridge lub Router, zasilany tak jak WNC jest zasilany przez przez POE,w instalacji z WNC korzystasz z tego szajsowatego ichniego IDU, jaki masz sprzęt do MESH? Korzystałeś na WNC Z 5g2100 ?
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

Scirocco pisze:Dobrze zrozumiałem że jeżeli użyjesz sprzętu nie od TM to zakładają lejek?
Tak, miałem Zyxela (nie pamiętam jakiego), za ok 3000 zł, odesłałem go, ale prędkości miałem na nim 0.5Mb, napisałem obszerną reklamację, że kilka razy sprzęt od nich WNC trafiał na reklamację itp i że proszę, wręcz nalegam na możliwość korzystania z innego sprzętu.

Oto treść maila z BOA T-mobile.

"Dzień dobry


Mając na uwadze przedstawione okoliczności, zgłosiłam zdjęcie blokady IMEI (numer zgłoszenia CRID00012173180) i umożliwienie korzystania z usług na innym urządzeniu niż to dedykowane zgodnie z zawarta umową numer 125563936.

Zdjęcie blokady nastąpi do 24h."


Matek - MESH to Tp-Link M4, na moje oczekiwania zdaje egzamin, choć wiem, że to budżetówka. Korzystałem z 5g2100, ale stabilniej było na LTE, choćby przy graniu w Fife na PS5, mniejsze pingy, a przede wszystkim stabilniej działał. Czekam z utęsknieniem za 5G z BTS. Zamawiam tego Mc889, we wtorek pewnie będzie u mnie. Poczytałem opinie, ogólnie na plus, testy i recenzje na yt też pozytywne, dużo możliwości ustawień...Zobaczymy.
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

Więc tak. Dotarł sprzęt. Jak na razie rewelacja przy samym lte prędkości w ciągu dnia ok 100Mb, ale jak przełączę na samo 5g to korzysta tylko z n1 na 2100mhz i prędkości w granicach 12 Mb. Jest możliwość jakoś z agregowac lte+5g ? Jak korzystać z zte hack ?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: Mig25 »

Jaki sprzęt dotarł ?
W Polsce jeszcze nie ma 5G Stand Alone , więc 5G musi Ci działać w agregacji z LTE.
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

ZTE MC 889
Pietruchm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2023-10-07, 20:30

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: Pietruchm »

diam0nd88 pisze:ZTE MC 889
Z czym to masz połączone? T3000 czy coś innego?
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

Wyżej napisane, MC 889 w trybie routera i dalej MESH M4 od Tp Linka
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: atento »

normalnie działa przekierowanie portów i publiczne ip, gdyby był tryb bridge nie było by problemu jednakże jak domniemam próbowaliscie przekierować na złe urządzenie i ip :D

uproszczenie dla słabiej m.... i niedociekających...

apn DATA restart pudła
następnie
ustawienia wirtualny serwer
ip to nasze ip zewnetrzne
port wiadomo..... dane porty lub zakres
adres ip lan to adres podłaczonego urządzenia zapewne innego routera który wprowadza dodatkowy nat :D wiec na nim równiez trzeba przekierować...
chyba że wepniecie ten badziew 5g home office bezposrednio do pc to wtedy ip z karty sieciowej.

done


mi tam to pudło działa nie gorzej niż 889, oba maja sfajdane dodatkowe routery. Jak ktos nie wymaga nie wiadomo czego to jest ok., chyba,że ktos musi wymuszac pasma to 889 bedziie lepszy albo woli tryb bridge zamiast sobie wklepac recznie 4 wartosci i zatwierdzic bo i tak korzysta z innego routera :hyhy:
router od tmobile to złom funkcjonalnosc młotka choc on ma wieksza
router od zte taki sam złom wiesza sie i zamraza internet

idu 5g czy 889 + chinski huawei AX3 pro to moc wifi w okolicy ;) nie wiesza sie, nie zamraża i posiada jako taka funkcjonalnosc.
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Witam, aby nie tworzyć nowego tematu dopytam tutaj.
Szukam także alternatywy dla tragicznego WNC bo transfery 130/40 jak i brak limitów w pełni mnie satysfakcjonują. Niestety ani orange plus czy play w mojej lokalizacji nie maja takich transferów i musze mieć T mobile byle nie na tym wynalazku WNC.

I teraz pytanie czy jak wezmę od nich sam Internet bez sprzętu to już mogę mieć wtedy założony lejek na transfery??
Czy np Huawei AX3 + Comfast CF-E5 będzie dobrym rozwiązaniem ??

Pozdrawiam
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: tomekwwa »

Czy to jakiś żart? Przecież ten Comfast CF-E5 to jakiś zabytkowy elektrośmieć, zdaje się kat. 4 LTE. Przy nim WNC to szczyt techniki, prędkości i niezawodności. WNC to możesz zamienić na ZTE MC889, a nie na szajs warty 20 zł w obecnych czasach.
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Pierwszy raz mam do czynienia z takim internetem, nowy dom na wiosce gdzie nie ma dostepu do niczego innego i kompletnie nie mam pojecia co jest dobre a co nie. Myslalem ze nie trzeba wydawac 1,5tys zl aby miec w miare ok. Tu gdzie mieszkam nie ma jeszcze 5G.

Ten ZTE 889 mialem na chwile na testach bo znajoma pracuje w plusie ale zwiesil sie tak ze tylko diody sie po kolei zapalaly w kolko. reset nie pomagal wiec wrazenie zrobil slabe
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: wojteks »

ruszko123 pisze:Myslalem ze nie trzeba wydawac 1,5tys zl aby miec w miare ok. Tu gdzie mieszkam nie ma jeszcze 5G.
Na przyzwoity router LTE wcale nie trzeba wydać 1.5 tys. pln. Skoro nie ma 5G to może za 2-3 lata się pojawi, do tego czasu routery z 5G będą tańsze.
Nie pomagam na PW!
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Nie wiem na jakie parametry patrzeć aby znaleźć ten przyzwoity :) Router wewnetrzny jakos sobie ograne, bardziej mi zalezy aby ODU bylo ok.
a jak to jest z tym ze jak sie nie korzysta ze sprzetu od operatora to jest jakis lejek na predkosci ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: matek451 »

Nie masz pojęcia więc zacznij od podania co to za wioska a resztę zostaw fachowcom, ODU w WNC nie jest jakiś tragiczny.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: wojteks »

ruszko123 pisze:ze jak sie nie korzysta ze sprzetu od operatora to jest jakis lejek na predkosci ?
To wybierz dobry/właściwy sprzęt od operatora i wtedy nie będziesz używał innego. Ten problem chyba tylko w TM się pojawia.
Nie pomagam na PW!
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

66-530 Trzebicz Nowy, lubuskie
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

wojteks pisze:
ruszko123 pisze:ze jak sie nie korzysta ze sprzetu od operatora to jest jakis lejek na predkosci ?
To wybierz dobry/właściwy sprzęt od operatora i wtedy nie będziesz używał innego. Ten problem chyba tylko w TM się pojawia.
no ok, tak chcialem zrobic aby wziac sam internet bez sprzetu od t mobile a sprzet kupic inny niz ten WNC ale ktos tu gdzies pisal ze wtedy operator jakies lejki naklada lub banuje urzadzenia czy to prawda ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: matek451 »

A ja chciałbym zobaczyć speedtest T-mobil i to 130/40Mb/s, wiesz chociaż z którego BTS-a NetWorks korzystasz , na który ustawiony ODU WNC?
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Niestety nie robilem speed testa gdy miałem ten wnc. Miałem go na okres próbny 30 dni i 1 dzien przed upływem terminu sie popsul i nie chceli mi wymienic wiec go zwrócilem. Jedynie co wiem to jak ustawiałem ta antene w strone pobliskiego miasta Drezdenko to byly prędkości rzedu 90-100/20 a gdy przekrecilem w strone miasta Goscim to wtedy byly 130/40. Mowie to o maksymalnyxh wartościach bo w godzinach 17-21 bylo cos kolo 100/30
diam0nd88
Użytkownik forum
Posty: 25
Rejestracja: 2023-03-27, 17:14

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: diam0nd88 »

atento pisze:normalnie działa przekierowanie portów i publiczne ip, gdyby był tryb bridge nie było by problemu jednakże jak domniemam próbowaliscie przekierować na złe urządzenie i ip :D

uproszczenie dla słabiej m.... i niedociekających...

apn DATA restart pudła
następnie
ustawienia wirtualny serwer
ip to nasze ip zewnetrzne
port wiadomo..... dane porty lub zakres
adres ip lan to adres podłaczonego urządzenia zapewne innego routera który wprowadza dodatkowy nat :D wiec na nim równiez trzeba przekierować...
chyba że wepniecie ten badziew 5g home office bezposrednio do pc to wtedy ip z karty sieciowej.

done


mi tam to pudło działa nie gorzej niż 889, oba maja sfajdane dodatkowe routery. Jak ktos nie wymaga nie wiadomo czego to jest ok., chyba,że ktos musi wymuszac pasma to 889 bedziie lepszy albo woli tryb bridge zamiast sobie wklepac recznie 4 wartosci i zatwierdzic bo i tak korzysta z innego routera :hyhy:
router od tmobile to złom funkcjonalnosc młotka choc on ma wieksza
router od zte taki sam złom wiesza sie i zamraza internet

idu 5g czy 889 + chinski huawei AX3 pro to moc wifi w okolicy ;) nie wiesza sie, nie zamraża i posiada jako taka funkcjonalnosc.
Naprawdę myślisz, że nie wiem jak przekierować porty? To coś Ci napisze, sprzęt WNC pojechał do serwisu w ramach gwarancji, było to już dawno, bo odgrzałeś kotleta, i co? Okazał się faktycznie wadliwy, wymienili na nowy, teraz działa, ale już nie u mnie, bo mam MC889 beż żadnych dodatkowych IDU od operatora, bo sam sobie skompletowałem porządny router, a ZTE jest w trybie mostu. Pisanie, że ktoś jest "słabo myślący", bo ma problem nie z sobą, tylko, jak się okazało z wadą sprzętu, jest nie na miejscu... rozumiem, nie wiedziałeś, teraz dopiero o tym pisze. WNC ogólnie już był chyba z 6 razy na reklamacji i doskonale wiedzą, że jest w nim wada. Rozmawiałem osobiście z Panią z zewnętrznego serwisu, mam korespondencję mailową z serwisem. Mogę Ci podesłać do wglądu, to będziesz wiedział, że coś jest na rzeczy, chcesz? Dlatego nie obrażaj. Jeszcze coś, robisz instrukcję. APN data- restart pudła, ale to po takim restarcie 3X!!!! mi te pudło już nie wstało!!! I Reklamacja. Hardware jest ok, ale soft masakra i serwis to wie, ale mają zamknięte pole, bo T-Mobile nie pozwala..
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Ale faktycznie ten WNC jest straszny bo u mnie po odłączeniu zasilania na godzinę już nie wstał. Kontrolka zasilania migała na zielono po czym zapala się ciągle zielone i za chwile czerwone i cykl się powtarza. Nie szło się do niego podłączyć ani przez adres ani przez blutotch. Na infolinii nie potrafili mi pomoc dlatego postanowiłem z tego zrezygnować.
Proszę o podpowiedzi jaka antenę ODU kupić aby moc korzystać dalej z oferty t mobile ale bez ich sprzętu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: wojteks »

Jeżeli weźmiesz ofertę bez sprzętu (nie wiem czy w ogóle takie mają) to może być dowolna, jeżeli weźmiesz ofertę ze sprzętem to jesteś skazany na ich sprzęt.
Nie pomagam na PW!
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

Czemu skazany ?? Jak wezme ze sprzetem ale po prostu wsadze sim w cos innego to mi te urzadzenie zbanuja czy jak ?
Teraz patrze na ich oferte i wyglada jakby faktycznie mozna bylo tylko wybrac miedzy sprzetem bez lub razem z antena a nie widze oferty całkowicie bez sprzetu.
tomekwwa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 590
Rejestracja: 2019-03-11, 20:48

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: tomekwwa »

Wtedy w porywach transfer to maks 1 Mbit.
ruszko123
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2023-12-30, 18:46

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: ruszko123 »

tomekwwa pisze:Wtedy w porywach transfer to maks 1 Mbit.
No to to jest jakas paranoja aby nie mozna bylo kupic normalnie internetu bez sprzetu :)
przeciez to jest troche bez sensu. Chyba ze macie jakis pomysl jak inaczej to obejsc. Kazdy operator tak robi ??
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19163
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Alternatywa dla WNC 5G - T Mobile

Post autor: matek451 »

Tylko T-mobile, no i watpię ze tylko on ma tam zasięg. A gdzie testy pozostałych operatorów?
ODPOWIEDZ