Słaby zasięg t-mobile.

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
legus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2023-07-21, 11:00

Słaby zasięg t-mobile.

Post autor: legus »

Witam, posiadam internet domowy t-mobile z przepustem do 60 mb/s.
Do tego router: ZTE MF286D. Internet działał słabo, prędkość około 15, w niektórych porach dniach było nawet 25, ale ogólnie lipa. Postanowiłem kupić antenę zewnętrzną. Wyniosłem router na strych (mniej więcej tam gdzie chciałem antenę zamontować i łapało 55-60, gdzie u mnie w domu chwilę wcześniej było 20. Siła sygnału była -107 dBm.

Kupiłem antenę: https://yagi.pl/zestaw-lte-ultra-advanc ... em-2x-smam - siła sygnału polepszyła się do -97 dBm. Ale prędkość jest różna.. Od 15 do 30. Mam wrażenie, że można wyciągnąć więcej.

Na instrukcji od anteny jest informacja, że wtyki od danej polaryzacji załącza się losowo - jest opcja, że zmiana kabli coś poprawi? Czy trzeba przekierować antenę?

Mój adres to Goszczyna, powiat oławski.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Słaby zasięg t-mobile.

Post autor: matek451 »

MF286d to nie jest router do pracy z anteną zewnętrzną, pracuje z nią tylko w SISO 1X1. Pomijam jakość tej anteny co kupiłeś. Na cuda nie licz, wybrałeś przecież T-mobile i te 15-30 Mb/s to dobry wynik. Nędza z NetWorks w tym rejonie nie pozwala na wiele, może z Kurowa byłoby szybciej.
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1726
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Słaby zasięg t-mobile.

Post autor: Mig25 »

A to zapomniałeś , że już temat założyłeś ,czy jak ? viewtopic.php?f=25&t=64692

I nawet dziś tam postu pisałeś...
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Słaby zasięg t-mobile.

Post autor: wojteks »

Zamknąłem, nie mnożymy tematów o tym samym.
Nie pomagam na PW!
Zablokowany