MC889 vs NR7101

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Konicz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2023-10-17, 09:55

MC889 vs NR7101

Post autor: Konicz »

Cześć,
szukam zewnętrznego modemu LTE (ale przyszłościowo zastanawiam się jednak nad 5G), liczyłem że uda mi się znaleźć w niższym budżecie ale cóż, też nie ma co na siłę oszczędzać.

Zastanawiam się teraz między MC889 a NR7101.

W pierwszym przypadku przemawia do mnie cena ale z drugiej strony kombinacje z kablem bo już mam swoją skrętkę podciągniętą.
W drugim przypadki widzę że normalnie bez kombinacji można użyć własnej skrętki.

Tylko pytanie czy poza tymi tak naprawdę drobiazgami są duże różnice wewnątrz tych sprzętów?
Czy NR7101 jest faktycznie wart dopłaty tych 500 zł?

Chyba że możecie polecić jeszcze jakieś ciekawe zewnętrzne modele zasilane przez POE?
Mig25
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1725
Rejestracja: 2015-08-25, 18:45
Lokalizacja: z Nienacka

Re: MC889 vs NR7101

Post autor: Mig25 »

Nie wiem czy jest wart, bo na papierze NR7101 nie potrafi agregować dwóch pasm 5G ( więc np nie będzie możliwości skorzystania z 5G Ultra od Plusa) , z drugiej strony może to nie będzie potrzebne.
Poza tym NR7101 to generalnie starsza/tradycyjna konstrukcja , oparta jeszcze na MediaTek MT7621AT. | drugiej strony większe anteny mogą mieć lepszy zysk , i przy większych odległościach do BTSu mogą zrobić różnicę.
W każdym razie na chwilą obecną różnica powinna być widoczna tam ,gdzie jest 5G Ultra Plusa ( teoretycznie , bo w praktyce może się okazać , że BTS i tak jest zapchany i prędkości będą te same).
ODPOWIEDZ