Jakiej mapy BTS się dzisiaj używa...?

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Jakiej mapy BTS się dzisiaj używa...?

Post autor: ygreko »

Cześć,

Czy dzisiaj wciąż używa się https://mapa.btsearch.pl/ jako mapy stacji? Pamiętam czasy kiedy jeździło się z netmonitorem aby potwierdzać częstotliwości, zasięg itd., ale dzisiaj chyba nikt już tego nie robi, więc zapewne na w/w mapie trzeba wybrać opcję 'źródło danych: UKE', bo to drugie trochę przekłamuję. Wiem, bo właśnie byłem w pewnej małej miejscowości i źródło BTSearch pokazuje stację Orange 200 metrów od mojej lokalizacji, a praktycznie rozmowy miałem tylko dzięki VoLTE po wifi z kartą sim Plusa, a źródło UKE pokazuje stację Orange w odległości 5 km przez las, zapewne stąd sporadycznie uzyskiwany zasięg.

Chyba, że teraz mamy inną mapę? A może mapy operatorów? Wg mapy Orange powinienem być w zasięgu 5G, hehe.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jakiej mapy BTS się dzisiaj używa...?

Post autor: ygreko »

No dobra, odpowiadam sam sobie, że myślę, iż aktualne informacje można znaleźć na najlepszym forum Bez Kabli, pod tym linkiem:
viewtopic.php?f=14&t=310

Dzięki za super robotę, Panowie!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakiej mapy BTS się dzisiaj używa...?

Post autor: matek451 »

Nadal BTSearch.pl jest najlepszą bazą ale jest tworzony przez pasjonatów i nie zawiera wszystkich potrzebnych danych, te trzeba dodatkowo weryfikowć na podstawie innych, różnych źródeł.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Jakiej mapy BTS się dzisiaj używa...?

Post autor: ygreko »

Jakie masz na myśli inne źródła?
Zapewne nie strony opów, bo wg strony Orange powinienem mieć LTE a miałem brak operatora na wyświetlaczu... :(
ODPOWIEDZ