Poprawa osiągów T-Mobile

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Poprawa osiągów T-Mobile

Post autor: mikeman »

Czołem,
Jestem użytkownikiem T-mobile "bez limitów" :P już kilka lat- adres ul. Jerzyków, Milanówek. Router którego używam, to B818, który stoi na parapecie przy oknie z którego widać BTS i mam do niego jakiś 1km w linii prostej przy braku przeszkód po drodze. Nie mam podłączonych anten zewnętrznych, gdyż musiałbym coś wiercic, żeby prowadzić kable, czego na razie wolałbym uniknąć.

Jakiś czas temu zmieniłem router z B715 na B819 właśnie licząc, że będzie sporo szybciej, ale nie jest. Różnica to raptem kilka Mb/s.

Obecnie mam od 20/30-80Mb/s pobierania i 12-20Mb/s wysyłania, w zależności od pory dnia, a router łączy się z BTSem przy Kościuszki 116 w Milanówku (n!).

Czy jest to w ogóle możliwe, żeby dobić z transferami gdzieś >100/30 albo ustabilizować je przy wyższych wartościach, które obecnie osiągam bez anten zewnętrznych? Czy z Waszego doświadczenia walka z antenami istotnie wpłynie na możliwości?
A może powinienem pożegnać się z różowymi i poszukać u kogoś innego ?

Link do screena z huactrl: https://drive.google.com/drive/folders/ ... ubdV69np9z

Pozdrawiam i z góry dziękuję,
Michał
mikeman
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2016-01-11, 10:12

Re: Poprawa osiągów T-Mobile

Post autor: mikeman »

Zrobiłem testy i Orange/Tmobile wychodzą cały czas podobnie (łączą się do tego samego nadajnika Networks!, więc zakładam że wszystkie: Tmobile, Orange i Plus będą miały podobne osiągi. Co się jednak okazało, na białym koniu przygalopował Play, który przy osiągach TMobile/Orange na poziomie 50/34 dał mi 165/43. Chyba spróbuję sobie poużywać Playa i zobacze, czy rozwiązać umowę z Tmobile. Mam jednak problemy z aktywowaniem bodaj najbardziej opłacalnej oferty z Playa na kartę 200+400+coś tam, bo za chiny nie mogę aktywować pakietu 200GB ani nawet zmienić taryfy na InK2.0 w Play24 ani przez kod.
ODPOWIEDZ