Sprytny zakup Play internet?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Sprytny zakup Play internet?

Post autor: ygreko »

Cześć,

Co jakiś czas potrzebuję paczki kilkunastu GB danych od Play. Nie jest to regularne, że np. co miesiąc 50 GB, tylko może być tak, że w styczniu 25 GB, potem w marcu 50 GB, potem w lipcu 50 GB, potem we wrześniu 100 GB. Za każdym razem paczkę będę zużywał w około 14 dni.

Jaki jest sprytny sposób na taki scenariusz? Kupienie startera, trzymanie go w modemie i uruchamianie paczek wg zapotrzebowania? Ktoś tu pisał o wyrzucaniu startera jak zużyję promocyjne GB - to za każdym razem jak kupię nowy starter to są tam promo GB? Pewnie nie...
Z tego co widzę na stronie Play https://www.play.pl/oferta/play-karta#internet w zakładce "Internet na kartę" są ciekawe pakiety, które by mi odpowiadały, np. 50 zł za 200 GB na miesiąc. Tylko że nie chcę doładowywać konta co miesiąc aby się przedłużała ważność, bo uzbiera mi się tam spora kwota, której nie zużyję. Kiedyś miałem opcję rok ważności konta po doładowaniu, ale zdaje się że Play wyłączył tę opcję, bo mi właśnie rzadko używana karta ni stąd ni zowąd się zdeaktywowała i nie mam już numeru... Jakie jest sprytne rozwiązanie aby nie płacić niepotrzebnie?
Jak nie Play to może jakiś MVNO?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprytny zakup Play internet?

Post autor: wojteks »

Nie masz wyboru, za każdym razem nowy starter albo doładowywanie posiadanego zanim utraci ważność na przychodzące połączenia (chyba 90 dni ale tu nie jestem pewien) z tym że wtedy trzeba pakiety za złotówki kupować. 200GB/50pln to taryfa InK 2.0 i doładowanie powinno być zrobione z aplikacji. Przy takim pakiecie można dostać jeszcze 400GB za 0pln w kolejnej promocji.
Nie pomagam na PW!
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Sprytny zakup Play internet?

Post autor: ygreko »

Dzięki śliczne, to odpowiada na moje pytanie. Pozdro!
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Sprytny zakup Play internet?

Post autor: skansen »

ygreko pisze:Cześć,

Co jakiś czas potrzebuję paczki kilkunastu GB danych od Play. Nie jest to regularne, że np. co miesiąc 50 GB, tylko może być tak, że w styczniu 25 GB, potem w marcu 50 GB, potem w lipcu 50 GB, potem we wrześniu 100 GB. Za każdym razem paczkę będę zużywał w około 14 dni.
Mam podobne potrzeby-do pracy zdalnej poza miejscem zamieszkania używam routera z kartą Play Internet na Kartę 50 zł. Jak potrzebuje korzystać z danych robię doładowanie i często już samo doładowanie podnosi limit danych na tyle, że mi wystarcza. Raz w roku muszę pamiętać o ponownej aktywacji pakietu.
Niestety tej oferty nie da się kupić w Play, ale może ktoś zgodzi się za opłatą na cesję.
Awatar użytkownika
onken
** Moderator **
Posty: 6445
Rejestracja: 2014-06-07, 20:49
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprytny zakup Play internet?

Post autor: onken »

Przecież można zmigrowac do tej oferty na kartę od dawien dawna. Nazywa się ink 50

Wypożyczę kartę no limit - Nielimitowany internet w T-Mobile lub Orange

Cena - 60 zł za m-c
Kontakt na PW
skansen
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2021-04-05, 22:55

Re: Sprytny zakup Play internet?

Post autor: skansen »

Jeśli da się zmigrować to super. Ja nie potrzebuje więcej takich kart, ale jak znajomi ostatnimi czasy próbowali tą ofertę u siebie włączyć to im się nie udało... Samych kart też nigdzie nie widziałem ostatnio sprzedaży.
ODPOWIEDZ